20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Warunki produkcji w Polsce w marcu są w skrócie

Warunki produkcji w Polsce w marcu są w skrócie

regionu dzisiaj

Czwartek, 4 kwietnia 2024, 10:05

Zdjęcie: Gorodenkoff/Shutterstock.com

Aktywność produkcyjna w Polsce wskazała w marcu na dalszy nieznaczny spadek, jak pokazały we wtorek dane ankietowe S&P Global. Indeks menedżerów zakupów w przemyśle (PMI) wzrósł w marcu do 48 z 47,9 w lutym.

Jednak odczyt PMI poniżej 50 wskazuje na kurczenie się sektora. W marcu firmy doświadczyły słabej sytuacji popytowej w kraju i za granicą, szczególnie na zachodnich rynkach eksportowych.

Sektor produkcyjny spadł w drugim najwolniejszym tempie od 22 miesięcy.

Niskie zatrudnienie było powiązane z miękkim popytem podstawowym. W marcu terminy dostaw dostawców uległy dalszemu wydłużeniu, co odzwierciedlało opóźnienia w transporcie, szczególnie w przypadku surowców importowanych. Jeśli chodzi o ceny, ceny środków produkcji rosły w marcu w wolniejszym tempie, ponieważ przedsiębiorstwa wygrały negocjacje cenowe z dostawcami posiadającymi duże zapasy. Tymczasem opłaty za odejście zostały obniżone w związku z silną konkurencją w zakresie nowej pracy.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Budowanie branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które się sprawdzają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Wydawnictwa prasowe na całym świecie usilnie starały się znaleźć model biznesowy, który umożliwiłby im dalsze doskonalenie się bez pogarszania wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czyli czytelników.

Takie same możliwości chcemy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij przycisk „Wsparcie BBJ” i możesz wybrać, ile i jak często będziesz nam przesyłać swoje datki.

READ  Polska twierdzi, że Chiny powinny naciskać na Rosję, by zakończyła wojnę