21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Teoretycy spiskowi uważają, że CERN ma szalone plany dotyczące zaćmienia słońca w 2024 roku

Teoretycy spiskowi uważają, że CERN ma szalone plany dotyczące zaćmienia słońca w 2024 roku

Wielkie amerykańskie zaćmienie zagości na niebie w Ameryce Północnej 8 kwietnia – nieuchronnie przyciągając cuchnącą chmurę absurdalnych teorii spiskowych. Do najbardziej absurdalnych z nich należy ulubiony cel łatwych do obalenia złudzeń: Europejska Organizacja Badań Jądrowych, powszechnie znana jako CERN.

Legenda głosi, że CERN przetestuje Wielki Zderzacz Hadronów (LHC), największy na świecie zderzacz cząstek o najwyższej energii, 8 kwietnia, co zbiegnie się z całkowitym zaćmieniem Słońca w 2024 roku.

Chociaż jest to prawdą Będzie to LHC Biorąc udział w akcji rozbijania cząstek 8 kwietnia, przeprowadza eksperymenty dość regularnie, a czas nie ma nic wspólnego z aktywnością astronomiczną obserwowaną w Ameryce Północnej.

Teoretycy spiskowi za pośrednictwem mediów społecznościowych dzielą się swoimi przemyśleniami na temat rzekomego związku między aktywnością CERN a całkowitym zaćmieniem słońca, chociaż mieli trudności ze znalezieniem jakiegokolwiek spójnego wyjaśnienia.

Jedna z osób zasugerowała, że ​​Aleister Crowley – notoryczny angielski okultysta i pisarz – nawiązał kontakt z demoniczną istotą zwaną Aiwas 8 kwietnia 1904 roku i że CERN może próbować skontaktować się z tym demonem.

Należy pamiętać, że LHC znajduje się 100 metrów (328 stóp) poniżej szwajcarsko-francuskich krajobrazów, gdzie całkowite zaćmienie słońca nie będzie widoczne.

Maszyna składa się z 27-kilometrowego podziemnego pierścienia tunelu wyłożonego nadprzewodzącymi magnesami, które mogą przyspieszać cząstki subatomowe do prędkości bliskiej prędkości światła. Gdy zgromadzą wystarczającą ilość energii, te cząstki subatomowe zmuszone są do zderzenia, odsłaniając w ten sposób wgląd w podstawowe elementy składowe wszechświata.

Całkowite zaćmienie słońca w odległości ponad 6000 kilometrów (3728 mil) na innym kontynencie miałoby niewielki wpływ na tę pracę.

Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN) stała na czele niektórych z największych odkryć w fizyce na świecie, w tym odkrycia bozonu Higgsa – cząstki elementarnej, często nazywanej „boską cząstką”. Irytujący fizycy.

READ  2022 to kosmiczna opowieść nie z tego świata

Czasami są też przedmiotem teorii spiskowych, często obejmujących tematykę wszechświatów równoległych lub innych wymiarów, być może dlatego, że charakter ich twórczości jest bardzo abstrakcyjny i trudny do zrozumienia.

Miłośnicy kapeluszy foliowych często wskazują na wysoki na 2 metry posąg znajdujący się przed ośrodkiem CERN w Meereen, przedstawiający Śiwę, hinduskiego boga, o którym mówi się, że zatańczył wszechświat. Niektórzy wykorzystują tę rzeźbę jako dowód na to, że Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) jest używany do manipulowania ciemnym wszechświatem, ale – jak zawsze – istnieje bardziej oczywista (i nudna) odpowiedź.

„Posąg Śiwy był prezentem od Indii z okazji jej stowarzyszenia z Europejską Organizacją Badań Jądrowych, które rozpoczęło się w latach 60. XX w. i nadal cieszy się dobrą opinią. W religii hinduskiej Pan Śiwa praktykował taniec Nataraj, który symbolizuje Śakti, czyli siła życiowa.Bóstwo to zostało wybrane przez rząd w języku hindi ze względu na metaforę zaczerpniętą pomiędzy kosmicznym tańcem Nataraja a współczesnymi badaniami nad „kosmicznym tańcem” cząstek subatomowych. Ich strona internetowa.