29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Technologia pokazuje, że jest to klucz do wyjścia rynku z trudnego początku roku 2024

Technologia pokazuje, że jest to klucz do wyjścia rynku z trudnego początku roku 2024

Główne czynniki wzrostu na giełdzie pod koniec 2023 r. przygasły.

Ponieważ inwestorzy coraz częściej zastanawiają się, kiedy Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe, tak zwany „miękki handel niedźwiedziem”, który spowodował, że inwestorzy zaczęli napływać do sektorów wrażliwych na stopy procentowe od 2024 r., osłabł.

Rodzi to pytanie, jaki będzie następny katalizator, a inwestorzy być może będą musieli szukać dalej niż w sektorze technologii (XLK). Pomimo niedawnego szaleństwa wokół małych spółek i innych gorących transakcji, które mogłyby zyskać na obniżkach stóp procentowych przez Fed, rozwój technologii w ciągu najbliższych kilku tygodni pozostanie kluczem do wyciągnięcia rynku ze styczniowego kryzysu.

Dla Keitha Lernera, współdyrektora ds. inwestycji w Truist, jest to proste równanie matematyczne. Biorąc pod uwagę, że sektor technologii reprezentuje prawie 30% indeksu S&P 500, czyli zdecydowanie największą część ze wszystkich 11 sektorów, a same akcje spółek technologicznych Magnificent Seven stanowią prawie 30% kapitalizacji rynkowej indeksu, ruchy w tych obszarach pozostają kluczowe dla inwestorów. .. Szersze wskaźniki.

„Biorąc pod uwagę nadal skupioną uwagę, myślę, że technologia pokazuje zyski i zdolność do ich zwiększania w dobrym tempie, nawet jeśli mamy do czynienia ze spadkiem wzrostu, co jest bardzo ważne, aby utrzymać rozwój tego rynku” – powiedział Lerner. Yahoo Finance w środę przed wynikami technologii.

Firma Taiwan Semiconductor (TSM) objęła w czwartek wiodącą rolę, ponieważ producent chipów zaopatrujący takie firmy jak Apple (APPL) i Nvidia (NVDA) opublikował przed dzwonkiem inauguracyjnym wyniki kwartalne, które przekroczyły szacunki i spowodowały wzrost akcji o prawie 10%.

Skorygowany zysk spółki na akcję w wysokości 1,48 dolara był wyższy od oczekiwań Wall Street na poziomie 1,38 dolara. Co być może ważniejsze, producent chipów powiedział, że sztuczna inteligencja napędza jego sukces. Firma Taiwan Semiconductor Co. podała, że ​​spodziewa się wzrostu przychodów w 2024 r. o 20%, częściowo ze względu na popyt na sztuczną inteligencję.

READ  Meta Horizon Worlds śledzi utratę użytkowników, nie osiąga celów: Raport

Wiadomość ta spowodowała wzrost indeksu półprzewodników (^SOX) o ponad 3%, podczas gdy Nvidia (NVDA) wzrosła o 3%. Który ma wagę w indeksie S&P 500 mniej więcej tej samej wielkości Cały sektor energetycznyWzrósł o ponad 2%, zanim nastąpił wzrost.

Ruch na rynku półprzewodników w połączeniu z podwyżką akcji Apple (AAPL) przez Bank of America spowodował, że akcje producenta iPhone'a wzrosły o ponad 3%, co było najlepszym dniem od maja. Analityk Wamsi Mohan podniósł swoją rekomendację do Kupuj od neutralnej i podniósł cenę docelową do 225 dolarów z 208 dolarów, podając jako kluczowe czynniki sztuczną inteligencję i nowy zestaw słuchawkowy Vision Pro.

Ruchy na giełdach Apple i chipach spowodowały, że w czwartek oparty na technologii Nasdaq (^IXIC) wzrósł o ponad 1,3%, podczas gdy S&P 500 (^GSPC) wzrósł o prawie 1%.

Badanie BofA stanowi odwrócenie niedawnej narracji na Wall Street, która spowodowała, że ​​analitycy skrzywili się wobec Apple między innymi w związku z pytaniami o popyt na iPhone'a. Dzieje się to w krytycznym momencie przed ogłoszeniem wyników Apple, zaplanowanym na 1 lutego.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni raporty przedstawią także inni giganci technologiczni, począwszy od Netflixa 23 stycznia, a stratedzy z Wall Street spodziewają się, że raporty te będą punktem zwrotnym dla rynku.

„Firmy obniżały koszty przez cały okres spadku zysków” – Osung Kwon, strateg kapitałowy w Bank of America, powiedział na początku stycznia Yahoo Finance o tym, co może spowodować wzrost cen akcji. „Byli w stanie zarządzać marżami. Marże rosły drugi kwartał z rzędu. Myślę więc, że dynamika zmierza w górę i jeśli spółki będą mówić bardziej pozytywnie w tym sezonie wyników, biorąc pod uwagę presję cenową i ogólną niepewność teraz nieco złagodzono, co oznacza, że ​​akcje będą zwyżkowe.”

READ  Rakieta SpaceX Starship zaginęła podczas drugiego lotu testowego

W tej chwili technologia jest sektorem, który sprawdza te czynniki i dzięki nim podnosi średnie.

Josh Schaeffer jest reporterem Yahoo Finance.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami giełdowymi i dogłębną analizą, w tym wydarzeniami dotyczącymi zmian akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance