17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Lyft mówi pracownikom, że muszą wrócić do biura

Dyrektor generalny Lyft mówi pracownikom, że muszą wrócić do biura

Nowy Jork (CNN) Nowy dyrektor generalny Lyft, David Risher, ogłosił kolejną zmianę dla wspólnego przewoźnika: pracownicy wkrótce będą musieli wrócić do biura.

W piątek Reacher ogłosił „pierwsze kroki w planie elastycznego modelu z bardziej regularną pracą w biurze” – powiedział rzecznik Lyft.

„Relacje osobiste są ważne, a Lift polega na zbliżaniu ludzi” – czytamy w oświadczeniu Lyft.

Lyft nie skomentował szczegółów planu, ale New York Times wspomniany Richer poinformował pracowników, że będą musieli wracać do biura co najmniej trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i czwartki – począwszy od Święta Pracy.

W wywiadzie dla gazety Resher zasugerował, że praca zdalna zraziła pracowników do siebie nawzajem, dodając: „Prawdziwa satysfakcja wynika ze wspólnej pracy w zarządzie w celu rozwiązania problemu”.

To biegunowa zmiana w stosunku do poprzedniej polityki Lyft. W marcu tego roku wspólna firma turystyczna ogłaszać Stanie się „w pełni elastycznym miejscem pracy”, dającym swoim pracownikom wybór miejsca pracy i zamieszkania, oferując jednocześnie silne wsparcie dla osobistych spotkań grupowych.

„Elastyczne miejsce pracy zapewnia właściwą równowagę między zaufaniem a wyborem — pomaga nam wykonywać naszą najlepszą pracę, jednocześnie przyciągając i zatrzymując najlepsze talenty” — napisał Levitt w poście na blogu w 2022 roku.

Lyft zdecydował również w zeszłym roku poddzierżawić Bloomberg podał część powierzchni biurowej firmy w San Francisco, Nowym Jorku, Nashville i Seattle.

Wysiłek ten jest częścią wysiłków nowego dyrektora generalnego Davida Reshera, aby usprawnić firmę, która wciąż ma problemy z osiąganiem zysków.

Risher, weteran Amazon, który pełnił funkcję starszego prezesa ds. produktów i szefa ds. handlu detalicznego w USA, Zrobione na początku tego miesiąca Po tym, jak współzałożyciele, Logan Green i John Zimmer, ustąpili ze swoich stanowisk kierowniczych.

Zapowiedź powrotu do biura pojawiła się dzień po ogłoszeniu Lyfta plik SEK Zlikwiduje 1072 pracowników – czyli 26% siły roboczej – i wyeliminuje 250 wolnych miejsc pracy.

READ  Ceny ropy rosną po tym, jak OPEC+ utrzymuje cele redukcji produkcji, a Chiny łagodzą ograniczenia COVID

— powiedział Richer Lyft znacznie zmniejszy zatrudnienie w zeszłym tygodniuDodając, że zwolnienia miały na celu uczynienie Lyft „szybszą, bardziej płaską firmą, w której wszyscy są bliżej naszych pasażerów i kierowców”, zgodnie z wewnętrzną notatką.

Było to drugie ogłoszenie zwolnień od listopada, kiedy to firma ogłosiła ogłoszenie 13% redukcja siły roboczej Wśród obaw przed nadchodzącą recesją.

Podczas gdy projekty Ubera inne niż wspólne przejazdy, takie jak dostawy posiłków i artykułów spożywczych, pomogły jego działalności, Lyft nie dokonał dywersyfikacji. Miał kiepski raport o zyskach na Wall Street w ostatnim kwartale – jego akcje spadły o około 70% w ciągu ostatniego roku.

Brian Fong z CNN przyczynił się do powstania tej historii.