8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Lyft mówi pracownikom, że muszą wrócić do biura

Nowy Jork (CNN) Nowy dyrektor generalny Lyft, David Risher, ogłosił kolejną zmianę dla wspólnego przewoźnika: pracownicy wkrótce będą musieli wrócić do biura.

W piątek Reacher ogłosił „pierwsze kroki w planie elastycznego modelu z bardziej regularną pracą w biurze” – powiedział rzecznik Lyft.

„Relacje osobiste są ważne, a Lift polega na zbliżaniu ludzi” – czytamy w oświadczeniu Lyft.

Lyft nie skomentował szczegółów planu, ale New York Times wspomniany Richer poinformował pracowników, że będą musieli wracać do biura co najmniej trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i czwartki – począwszy od Święta Pracy.

W wywiadzie dla gazety Resher zasugerował, że praca zdalna zraziła pracowników do siebie nawzajem, dodając: „Prawdziwa satysfakcja wynika ze wspólnej pracy w zarządzie w celu rozwiązania problemu”.

To biegunowa zmiana w stosunku do poprzedniej polityki Lyft. W marcu tego roku wspólna firma turystyczna ogłaszać Stanie się „w pełni elastycznym miejscem pracy”, dającym swoim pracownikom wybór miejsca pracy i zamieszkania, oferując jednocześnie silne wsparcie dla osobistych spotkań grupowych.

„Elastyczne miejsce pracy zapewnia właściwą równowagę między zaufaniem a wyborem — pomaga nam wykonywać naszą najlepszą pracę, jednocześnie przyciągając i zatrzymując najlepsze talenty” — napisał Levitt w poście na blogu w 2022 roku.

Lyft zdecydował również w zeszłym roku poddzierżawić Bloomberg podał część powierzchni biurowej firmy w San Francisco, Nowym Jorku, Nashville i Seattle.

Wysiłek ten jest częścią wysiłków nowego dyrektora generalnego Davida Reshera, aby usprawnić firmę, która wciąż ma problemy z osiąganiem zysków.

Risher, weteran Amazon, który pełnił funkcję starszego prezesa ds. produktów i szefa ds. handlu detalicznego w USA, Zrobione na początku tego miesiąca Po tym, jak współzałożyciele, Logan Green i John Zimmer, ustąpili ze swoich stanowisk kierowniczych.

Zapowiedź powrotu do biura pojawiła się dzień po ogłoszeniu Lyfta plik SEK Zlikwiduje 1072 pracowników – czyli 26% siły roboczej – i wyeliminuje 250 wolnych miejsc pracy.

READ  Koszmar inflacyjny jest coraz gorszy: ceny producentów psują się. Zasady mentalności inflacyjnej

— powiedział Richer Lyft znacznie zmniejszy zatrudnienie w zeszłym tygodniuDodając, że zwolnienia miały na celu uczynienie Lyft „szybszą, bardziej płaską firmą, w której wszyscy są bliżej naszych pasażerów i kierowców”, zgodnie z wewnętrzną notatką.

Było to drugie ogłoszenie zwolnień od listopada, kiedy to firma ogłosiła ogłoszenie 13% redukcja siły roboczej Wśród obaw przed nadchodzącą recesją.

Podczas gdy projekty Ubera inne niż wspólne przejazdy, takie jak dostawy posiłków i artykułów spożywczych, pomogły jego działalności, Lyft nie dokonał dywersyfikacji. Miał kiepski raport o zyskach na Wall Street w ostatnim kwartale – jego akcje spadły o około 70% w ciągu ostatniego roku.

Brian Fong z CNN przyczynił się do powstania tej historii.