22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

S&P 500 spadł poniżej 5 tys., a Nasdaq spadł

S&P 500 spadł poniżej 5 tys., a Nasdaq spadł

W piątek rano akcje spółek notowały głównie spadki, w związku z kontynuacją wyprzedaży akcji dużych spółek technologicznych, która sprowadziła S&P 500 z powrotem poniżej poziomu 5000.

Indeks S&P 500 (^GSPC) spadł o około 0,4%, podczas gdy Nasdaq Composite (^IXIC), w którym dominują spółki technologiczne, spadł o ponad 1%. Indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrósł o 0,4%.

W czwartek indeks S&P 500 odnotował pięć kolejnych dni ze stratami, gdy inwestorzy przetrawili rozczarowujące zyski Netfliksa (NFLX). Osłabiło to nadzieje, że wyniki kwartalne spełnią wysokie oczekiwania i pomogą ożywić wzrosty akcji. Akcje giganta streamingowego, który jako pierwszy ogłosił wprowadzenie dużej technologii, spadły podczas porannej sesji o 7%.

W ślad za nimi podążały spółki innych spółek technologicznych. Ulubiona na rynku Nvidia (NVDA) straciła ponad 3%, podczas gdy Apple (AAPL) i Amazon (AMZN) odnotowały spadki o ponad 1%.

Rynek powrócił po głębszej wyprzedaży po odwetowym ataku Izraela na Iran, który z dnia na dzień wystraszył inwestorów i spowodował pośpiech w poszukiwaniu bezpiecznych przystani, takich jak złoto. Inwestorzy pozostają jednak w stanie najwyższej gotowości, mimo że Iran potwierdził atak dronem i stwierdził, że się nie powiódł.

Giełdy znajdowały się pod presją już przed szokiem w obliczu utrzymującej się niepewności co do obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

W piątek opublikowane zostały wyniki Procter & Gamble (PG), które podniosły prognozę zysków na cały rok pomimo braku kwartalnych szacunków sprzedaży. Również spółka American Express (AXP) odnotowała wzrost zysków, ponieważ zamożni klienci nadal wydawali pieniądze.

Tymczasem amerykańskie obligacje rządowe niemal całkowicie cofnęły się po największym wzroście w tym roku. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych stanowiących bezpieczną przystań (^TNX) spadła do poziomu około 4,6% po spadku o 14 punktów bazowych.

W przypadku towarów kontrakty terminowe na ropę Brent (BZ=F) – światowy benchmark ropy naftowej – notowane były o około 0,4% wyżej, przy poziomie około 87 dolarów za baryłkę. Kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate (CL=F) wzrosły o 0,5% do około 83 dolarów za baryłkę. Zyski złota (GC=F) nieco osłabły po wcześniejszych wzrostach, notując wzrost o 0,3%.

READ  Chiński producent samochodów elektrycznych BYD, który wyprzedza Teslę, wprawia producentów samochodów na całym świecie w „szok” swoimi cenami.

On żyje4 aktualizacje

 • Apple wycofuje WhatsApp i Threads z chińskiego App Store

  Apple usunął WhatsApp i Threads ze swojego App Store w Chinach na podstawie nakazu rządu, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym.

  Żądania cenzury dotyczące ograniczenia dostępu do niektórych najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości stanowią najnowszy wysiłek Pekinu mający na celu narzucenie kontroli za pośrednictwem ekosystemu Apple. ruch, Reuters donosiWskazuje również, że rząd centralny Chin staje się coraz bardziej nietolerancyjny wobec zagranicznych usług przesyłania wiadomości online i ogranicza przestrzeń dla działania producenta iPhone'a w tym kraju.

  „Chińska Administracja Cyberprzestrzeni nakazała usunięcie tych aplikacji z chińskiej witryny sklepowej ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym” – oznajmiło Apple w oświadczeniu.

  Wielka zapora sieciowa Chin blokuje dostęp do tych aplikacji, ale nadal są one powszechnie używane przez chińskich użytkowników za pośrednictwem sieci VPN omijających ograniczenia. Jak Donosi „Wall Street Journal”.Pekin wyraził obawy, że obywatele mogą wykorzystywać aplikacje do rozpowszechniania informacji podlegających cenzurze rządowej lub wywoływania niepokojów społecznych.

 • Akcje często otwierają się niżej

  W piątek presja, która wymusiła spadki na giełdach, w większości nie osłabła, ponieważ rosnące napięcie geopolityczne, rozczarowujące zyski i niepewność co do obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną odbiły się na Wall Street.

  Indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrósł o 0,2%. S&P 500 (^GSPC) spadł o około 0,1%, podczas gdy technologiczny Nasdaq Composite (^IXIC) spadł o 0,3%.

 • Dyrektor generalny Amex mówi Yahoo Finance: Nasi klienci czują się świetnie

  Inflacja może być trudna i wyniszczająca dla wielu rodzin, ale zamożne gospodarstwa domowe korzystające z kart American Express (AXP) nadal mogą czuć się dobrze.

  Tak wspaniale, jak podała spółka dziś rano, sprzedaż American Express odnotowała w pierwszym kwartale wzrost sprzedaży o 11%.

  Oto co powiedział mi przez telefon dyrektor generalny Amex, Steve Squirre:

  „Mamy konsumenta premium, a nasi konsumenci premium dobrze czują się w gospodarce i dobrze wiedzą, co chcą robić. I owszem, inflacja jest nadal wysoka, ale nie rośnie tak szybko. Rzeczywistość jest taka, że ​​nasi konsumenci będą wydawać.”

 • To najważniejszy punkt w serwisie Netflix

  Akcje Netfliksa (NFLX) zyskują przed-rynkowy hit po kolejnym dużym kwartale w przypadku prawie każdej pozycji.

  Wydaje się to rozsądne; Przed publikacją akcje spółki były doskonale wycenione.

  Aby jednak przełamać ten szum, najważniejszą rzeczą, którą należy w tym momencie poruszyć w serwisie Netflix, jest ta uwaga Jeffa Włodarczaka z Pivotal Research:

  „Netflix odnotował kolejny wysokiej jakości wynik obejmujący przekroczenie liczby abonentów w pierwszym kwartale, napędzany głównymi rynkami w USA i Europie oraz wyższym niż oczekiwano średnim przychodem na użytkownika (udane podwyżki cen w czwartym kwartale w USA, Wielkiej Brytanii i Francji) Oznacza to możliwość zapewnienia silnego wzrostu liczby abonentów i wzrostu cen/marży, co stanowi potężną kombinację„.

  Ponieważ w raporcie nie ma nic, co sugerowałoby, że fundamenty Netfliksa ucierpiały, można się zastanawiać, czy spadki cen akcji zostaną kupione dzisiaj na otwarciu. Można argumentować, że akcje nie są drogie w porównaniu z historycznymi normami handlowymi.

  Sprawdź aktualne oceny w serwisie Netflix w porównaniu z ocenami obserwowanymi w latach 2016–2021, kiedy firma nie była zasadniczo tak silna jak obecnie. Wszystkie dane są oczywiście udostępniane Państwu za pośrednictwem platformy Yahoo Finance.

  Możesz przeanalizować więcej tych danych w serwisie Netflix, przechodząc do sekcji statystyk na stronie paska Netflix.

  Akcje Netflix mogą nie być tak drogie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.Akcje Netflix mogą nie być tak drogie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

  Akcje Netflix mogą nie być tak drogie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. (Finanse yahoo)