17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Szwecja vs Polska: Lewandowski i Zilinsky zabierają swój kraj do Kataru

Szwecja vs Polska: Lewandowski i Zilinsky zabierają swój kraj do Kataru

Polska pokonała Szwecję dwoma bramkami do zera, aby zapewnić sobie miejsce na mundialu 2022 w Katarze.

Jednak największe szanse na zdobycie pierwszego gola mieli Szwedzi, a Wojciech Szczkney dwukrotnie znakomicie obronił przed Emilem Forsbergiem z RP Lipsk.

Po kiepskim wślizgu Jespera Karlstroma, Robert Lewandowski wyróżnił Polskę na początku drugiej połowy dzięki punktowi karnemu. Napastnik Bayernu Monachium strzelił swojego 56. gola w sezonie.

Podwoili przewagę po kolejnym błędzie defensywnym szwedzkich linii obrony; Tym razem Marcus Danielson luzem przejął piłkę i pozwolił jej pobiec w kierunku bramki. Opanował się i potężnie dokończył Robina Olsona, nie ukrywając się w chwale, pozostając tak bardzo we własnym pudełku.

To była wreszcie polska noc, kiedy walczyli i zapewnili sobie miejsce w grudniowych mistrzostwach świata FIFA 2022 w Katarze. Po przegranej w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2018 po raz pierwszy zagrali w finale turnieju w 2022 roku od porażek w 2002 i 2006 roku.

Sladon Ibrahimovic wszedł z ławki w drugiej połowie po zdobyciu drugiego gola dla Polski i można żałować, że szwedzki trener John Anderson nie przedstawił talizmanu na wczesnym etapie.

Najpierw Bednarek za szybko uderza głową, ale Martin Olson dobrze się broni i znakomicie reaguje, zanim Lewandowski ponownie rzuci mocnym strzałem głową w kolejny róg.

Wszystko jest polskie!

Podsumowanie wiadomości:

  • Szwecja vs Polska: Lewandowski i Zilinsky zabierają swój kraj do Kataru
  • Sprawdź wszystkie najnowsze wiadomości i artykuły wiadomości sportowe Aktualizacje.
READ  MM Group inwestuje 660 mln euro w zakład w Kwidzynie w Polsce