30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Netflix otwiera biuro w Polsce na „głównym rynku” i zapowiada rozwój lokalnych produktów

Netflix ogłosił otwarcie biura w Polsce, gdzie planuje ściślej współpracować z lokalnymi twórcami i producentami nad nowymi treściami. Według firmy streamingowej nowa strona w Warszawie będzie również służyć jako hub dla Europy Środkowo-Wschodniej.

Larry Dance, szef oryginalnego serialu Netflix w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, cytuje Broadband TV News, mówiąc: „Polska stała się dla nas głównym rynkiem. Wraz ze wzrostem liczby polskich produktów nadszedł czas, aby być jeszcze bliżej dla lokalnego przemysłu kreatywnego i filmowego.”

Firma ujawniła, że ​​w latach 2020 i 2021 zainwestowała w samej Polsce 490 mln zł (105 mln euro). Wydano je na produkcję filmów i seriali w kraju oraz rozwój lokalnej biblioteki. Netflix twierdzi, że stworzył ponad 2600 miejsc pracy na tych produktach.

Klasyczny komiks z czasów komunizmu, który stał się pierwszym polskim serialem animowanym Netflix

Najnowszy produkt wyprodukowany w Polsce do emisji na platformie Krakowskie Potwory, Nadprzyrodzony thriller oparty na polskiej mitologii. W maju ubiegłego roku polska komedia Seksify Najchętniej oglądany program w serwisie Netflix na całym świecie.

Obejmuje inne polskie seriale i filmy Lasy, Rojst ’97, Jak zakochałam się w gangsterze I Operacja HiacyntJak również serial animowany Cajco i Cocos. Światowy hit Netflix Wiedźmin Na podstawie serii powieści polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

Alicja Grawon-Jaksik, prezes Koalicji Producentów Polskich (KIPA), powiedziała, że ​​inwestycja Netflix w Polsce jest „jednym z najszybciej rozwijających się rynków produktów audiowizualnych w Europie” i „jest prowadzona jako poważny, długoterminowy partner”.

Akcja thrillera Netflixa rozgrywa się wśród działań przeciwko homoseksualistom w komunistycznej Polsce

Media wirtualne wymieniały Polskę jako miejsce dla większej liczby projektów, co oznacza więcej miejsc pracy, finansów i możliwości. „Pobudza gospodarkę i rozwój sektora”, co „wzmacnia pozycję krajowego sektora audiowizualnego w naszym regionie Europy”.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że plan otwarcia warszawskiego biura „to dobra decyzja, która zapewni trwałe zainteresowanie naszym regionem ze strony amerykańskich inwestorów.

READ  Jak polskie miasta mają trudności z przyjmowaniem uchodźców

W 2019 r. rząd Netflix skrytykowany Za umieszczenie w jednym ze swoich filmów dokumentalnych mapy, która fałszywie sugerowała, że ​​Polska była odpowiedzialna za niemieckie nazistowskie obozy na okupowanym terytorium podczas II wojny światowej. Netflix Zgodziłem się na usunięcie obrazuPodziękowania od Prezesa Rady Ministrów.

Bishop ostrzega, że ​​antyaborcyjni marksiści kulturowi wykorzystują Netflix do krzywdzenia młodych ludzi

Dalsze szczegóły dotyczące terminu otwarcia biura Netflix i liczby zatrudnionych osób nie zostały jeszcze ujawnione. Ale będzie to „naturalny krok w naszym rozwoju, który stworzy długofalową współpracę w regionie, wzmocni istniejące relacje i stworzy szersze możliwości dla twórców i producentów” – powiedział Dance.

Netflix po raz pierwszy pojawił się w Polsce w 2016 roku i ugruntował swoją pozycję najpopularniejszego serwisu VOD w kraju. Według badania Mediapanel dla Wirtualne Media w lutym 14,35 mln polskich klientów odwiedziło Netflix, spędzając średnio 5 godzin i 39 minut na streamingu.

Netflix rozpoczął współpracę z KIPA dwa lata temu, a wiosną 2020 roku wydał 2,5 2,5 miliona na wsparcie finansowania pracowników telewizyjnych i filmowych dotkniętych blokadą wirusa Corona.

Polski wicepremier zażądał od Netflixa usunięcia obrazu przedstawiającego Jezusa jako homoseksualistę

Kluczowe źródło obrazu: Netflix