3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Netflix otwiera biuro w Polsce na „głównym rynku” i zapowiada rozwój lokalnych produktów

Netflix ogłosił otwarcie biura w Polsce, gdzie planuje ściślej współpracować z lokalnymi twórcami i producentami nad nowymi treściami. Według firmy streamingowej nowa strona w Warszawie będzie również służyć jako hub dla Europy Środkowo-Wschodniej.

Larry Dance, szef oryginalnego serialu Netflix w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, cytuje Broadband TV News, mówiąc: „Polska stała się dla nas głównym rynkiem. Wraz ze wzrostem liczby polskich produktów nadszedł czas, aby być jeszcze bliżej dla lokalnego przemysłu kreatywnego i filmowego.”

Firma ujawniła, że ​​w latach 2020 i 2021 zainwestowała w samej Polsce 490 mln zł (105 mln euro). Wydano je na produkcję filmów i seriali w kraju oraz rozwój lokalnej biblioteki. Netflix twierdzi, że stworzył ponad 2600 miejsc pracy na tych produktach.

Klasyczny komiks z czasów komunizmu, który stał się pierwszym polskim serialem animowanym Netflix

Najnowszy produkt wyprodukowany w Polsce do emisji na platformie Krakowskie Potwory, Nadprzyrodzony thriller oparty na polskiej mitologii. W maju ubiegłego roku polska komedia Seksify Najchętniej oglądany program w serwisie Netflix na całym świecie.

Obejmuje inne polskie seriale i filmy Lasy, Rojst ’97, Jak zakochałam się w gangsterze I Operacja HiacyntJak również serial animowany Cajco i Cocos. Światowy hit Netflix Wiedźmin Na podstawie serii powieści polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

Alicja Grawon-Jaksik, prezes Koalicji Producentów Polskich (KIPA), powiedziała, że ​​inwestycja Netflix w Polsce jest „jednym z najszybciej rozwijających się rynków produktów audiowizualnych w Europie” i „jest prowadzona jako poważny, długoterminowy partner”.

Akcja thrillera Netflixa rozgrywa się wśród działań przeciwko homoseksualistom w komunistycznej Polsce

Media wirtualne wymieniały Polskę jako miejsce dla większej liczby projektów, co oznacza więcej miejsc pracy, finansów i możliwości. „Pobudza gospodarkę i rozwój sektora”, co „wzmacnia pozycję krajowego sektora audiowizualnego w naszym regionie Europy”.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że plan otwarcia warszawskiego biura „to dobra decyzja, która zapewni trwałe zainteresowanie naszym regionem ze strony amerykańskich inwestorów.

READ  Wojska amerykańskie w Polsce przygotowują się do sprowadzenia uchodźców z Ukrainy

W 2019 r. rząd Netflix skrytykowany Za umieszczenie w jednym ze swoich filmów dokumentalnych mapy, która fałszywie sugerowała, że ​​Polska była odpowiedzialna za niemieckie nazistowskie obozy na okupowanym terytorium podczas II wojny światowej. Netflix Zgodziłem się na usunięcie obrazuPodziękowania od Prezesa Rady Ministrów.

Bishop ostrzega, że ​​antyaborcyjni marksiści kulturowi wykorzystują Netflix do krzywdzenia młodych ludzi

Dalsze szczegóły dotyczące terminu otwarcia biura Netflix i liczby zatrudnionych osób nie zostały jeszcze ujawnione. Ale będzie to „naturalny krok w naszym rozwoju, który stworzy długofalową współpracę w regionie, wzmocni istniejące relacje i stworzy szersze możliwości dla twórców i producentów” – powiedział Dance.

Netflix po raz pierwszy pojawił się w Polsce w 2016 roku i ugruntował swoją pozycję najpopularniejszego serwisu VOD w kraju. Według badania Mediapanel dla Wirtualne Media w lutym 14,35 mln polskich klientów odwiedziło Netflix, spędzając średnio 5 godzin i 39 minut na streamingu.

Netflix rozpoczął współpracę z KIPA dwa lata temu, a wiosną 2020 roku wydał 2,5 2,5 miliona na wsparcie finansowania pracowników telewizyjnych i filmowych dotkniętych blokadą wirusa Corona.

Polski wicepremier zażądał od Netflixa usunięcia obrazu przedstawiającego Jezusa jako homoseksualistę

Kluczowe źródło obrazu: Netflix