28 stycznia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Szanghaj rozszerzy zamknięcie 26 milionów osób podczas sprawdzania wyników badań

Szanghaj rozszerzy zamknięcie 26 milionów osób podczas sprawdzania wyników badań

  • Szanghaj zgłosił 9 006 bezobjawowych i bezobjawowych przypadków 3 kwietnia
  • Miasto uruchamia największą reakcję zdrowia publicznego od czasu pojawienia się wirusa
  • Obywatele skarżą się na niehigieniczne warunki panujące w ośrodkach kwarantanny

SZANGHAJ, 4 kwietnia (Reuters) – Szanghaj pozostanie zamknięty, podały w poniedziałek władze, analizując wyniki ćwiczenia, aby przetestować wszystkich 26 milionów mieszkańców pod kątem COVID-19.

Miasto rozpoczęło dwustopniową blokadę 28 marca, początkowo we wschodnich dzielnicach Szanghaju, a później rozszerzono je na całe miasto.

Ograniczenia, które znacząco zakłóciły codzienne życie i operacje biznesowe w chińskim centrum finansowym, początkowo miały wygasnąć we wtorek o 5 rano czasu lokalnego (21:00 GMT).

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Miasto będzie nadal wdrażać zarządzanie fokami, kontrolę i ścisłe wdrażanie„pobytu w domu”, z wyjątkiem leczenia” – poinformował rząd miasta na swoim oficjalnym koncie WeChat.

Nie wskazał, kiedy ograniczenia mogą zostać zniesione.

Kraj wysłał wojsko i tysiące pracowników służby zdrowia do Szanghaju, aby pomogli w przeprowadzeniu testów na COVID-19 dla wszystkich 26 milionów mieszkańców w poniedziałek, w jednej z największych w kraju odpowiedzi na temat zdrowia publicznego.

Niektórzy mieszkańcy obudzili się przed świtem, aby pracownicy służby zdrowia w bieli wytarli sobie gardła w ramach testu DNA w ich kompleksach mieszkalnych, a wielu stało w kolejkach w piżamach i stanęło w wymaganej odległości dwóch metrów.

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (PLA) wysłała w niedzielę ponad 2000 pracowników medycznych z różnych departamentów armii, marynarki wojennej i połączonych sił wsparcia logistycznego do Szanghaju, podała gazeta sił zbrojnych.

Do tej pory 38 000 pracowników służby zdrowia z prowincji takich jak Jiangsu, Zhejiang i stolicy, Pekin, zostało wysłanych do Szanghaju, według państwowych mediów, które pokazały, że przybyli z walizkami i zamaskowani na pokładzie szybkiego pociągu i samolotu.

To największa chińska reakcja na zdrowie publiczne od czasu, gdy zajęła się początkową epidemią COVID-19 w Wuhan, gdzie nowy koronawirus został po raz pierwszy wykryty pod koniec 2019 r. Armia Ludowo-Wyzwoleńcza wysłała ponad 4000 personelu medycznego do prowincji Hubei, gdzie Rada Państwa podała Armia Ludowo-Wyzwoleńcza wysłała ponad 4000 personelu medycznego do prowincji Hubei, gdzie w tym czasie znajduje się Wuhan.

READ  Rosja twierdzi, że wycofuje się z Chersoniu: aktualizacje na żywo z wojny rosyjsko-ukraińskiej

Szanghaj, który rozpoczął dwustopniową blokadę 28 marca, która została rozszerzona, aby praktycznie ograniczyć wszystkich mieszkańców w ich domach, zgłosił 8 581 bezobjawowych przypadków COVID-19 i 425 bezobjawowych przypadków COVID 3 kwietnia. Niedziela.

Miasto pojawiło się jako przykład testowy dla chińskiej strategii pozbycia się COVID opartej na testowaniu, śledzeniu i kwarantannie wszystkich pozytywnych przypadków i ich bliskich kontaktów.

Ćwiczenia odbywają się w najbardziej zaludnionym mieście Chin w przededniu Szanghaju, który początkowo ogłosił plan zniesienia blokady miasta.

W ubiegłym miesiącu wysokiej rangi chiński urzędnik ds. zdrowia poinformował, że kraj ma 12 400 instytucji zdolnych do przetwarzania testów nawet dla 900 milionów osób dziennie.

Chiny stosują głównie testowanie puli, proces, w którym miesza się ze sobą do 20 próbek wymazów w celu szybszego przetwarzania.

Miasto przekształciło również kilka szpitali, siłowni, kompleksów mieszkalnych i innych miejsc w centralne miejsca kwarantanny, w tym Shanghai New International Exhibition Centre, które może pomieścić 15 000 pacjentów z pełną wydajnością.

W poniedziałek mieszkańcy powiedzieli, że otrzymali wyniki w swojej osobistej aplikacji zdrowotnej około czterech godzin po przejściu testu. Ale w innych częściach miasta niektórzy twierdzili, że nie otrzymali jeszcze żadnego powiadomienia, kiedy mają się odbyć testy.

W sobotę szanghajska policja poinformowała, że ​​osoby, które odmówią wykonania testu na COVID bez uzasadnionego powodu, będą podlegać karom administracyjnym lub karnym.

ogólne oszustwo

Wzrost wsparcia państwa dla Szanghaju następuje, gdy miasto jest nadwyrężone wymogami strategii „dynamicznego odprawy”, a niektórzy mieszkańcy skarżą się na zatłoczone i niehigieniczne centralne ośrodki kwarantanny, a także trudności w zapewnieniu żywności i pomocy medycznej.

READ  Yellen z Departamentu Skarbu mówi, że IRS musi zostać „całkowicie przebudowany”

Niektórzy zaczynają kwestionować politykę, pytając, dlaczego dzieci z koronawirusem są oddzielane od rodziców i dlaczego łagodne lub bezobjawowe infekcje – większość przypadków Szanghaju – nie mogą być izolowane w domu. Czytaj więcej

Dzieciom mogą towarzyszyć rodzice, jeśli rodzice są również zarażeni, ale rozdzieleni, jeśli tak nie jest, powiedział na konferencji prasowej Wu Qianyu z Szanghaju, dodając, że polityka wciąż jest dopracowywana.

Mieszkaniec Szanghaju, który poprosił, aby nie podawać nazwiska ze względu na prywatność, powiedział agencji Reuters, że został zabrany do centralnego ośrodka kwarantanny w niedzielę wieczorem po zgłoszeniu pozytywnego wyniku autotestu ponad tydzień temu.

Kolejny test antygenowy w sobotę wykazał, że nie był już zarażony, ale władze nalegały, aby został wysłany na kwarantannę, gdzie został umieszczony w mieszkaniu, w którym musiał dzielić toaletę z dwoma innymi pacjentami, z których obaj nadal mieli wirusa.

„Jaka jest ta izolacja?” Powiedział, dodając, że teraz boi się ponownej infekcji. „Nie jestem teraz w nastroju do robienia czegokolwiek, nie mogę spać”.

W poniedziałek filmy krążące w aplikacji do przesyłania wiadomości WeChat pokazały, że dziesiątki ludzi spieszyło, by zabrać pościel i zapasy z klepiska z klepiska, które według plakatu było centrum kwarantanny, którego budynki wciąż są zaśmiecone materiałami budowlanymi.

Reuters nie mógł samodzielnie zweryfikować materiału filmowego.

Pracownicy pod presją

Presja na miejskich pracowników służby zdrowia i członków Partii Komunistycznej była również wielka, pracując przez całą dobę, aby zarządzać zamknięciem miasta i uporać się z frustracjami mieszkańców.

Zdjęcia i filmy krążyły w chińskich mediach społecznościowych, na których wyczerpani pracownicy i wolontariusze śpią na plastikowych krzesłach lub na trawie przed blokami mieszkalnymi lub są upominani przez mieszkańców.

W sobotę chińskie Centrum Kontroli Chorób w Pudong poinformowało, że bada ujawnione nagranie rozmowy między członkiem personelu a chorym krewnym, który był zaskoczony wynikami testu na COVID ojca.

READ  Film dokumentalny o królowej Elżbiecie II przedstawia „zabawne” chwile przed Jubileuszem

Pracownik CDC, zidentyfikowany przez lokalne media jako ekspert ds. chorób zakaźnych Zhu Weiping, można usłyszeć z oburzeniem, że zgłosiła swoje obawy dotyczące obecnych zasad kwarantanny i testowania oraz że wirus stał się „polityczny”.

Reuters nie był w stanie samodzielnie zweryfikować nagrania, które stało się wirusowe w chińskich mediach społecznościowych.

Użytkownicy platformy mediów społecznościowych Weibo uruchomili hashtag „Protect Zhu Weiping”, który do poniedziałku osiągnął 2,9 mln wyświetleń, obawiając się, że może zostać ukarana za wypowiedzenie się przeciwko oficjalnej linii.

Prezydent Chin Xi Jinping wezwał kraj do jak najszybszego ograniczenia tempa wybuchu epidemii, trzymając się polityki „dynamicznej dezynfekcji”. Czytaj więcej

W sobotę wicepremier Sun Chunlan, który został wysłany do Szanghaju przez rząd centralny, wezwał miasto do „podjęcia zdecydowanych i szybkich kroków” w celu powstrzymania epidemii.

Wschodnie miasto Suzhou poinformowało, że wykryło wersję wariantu Omicron BA.1.1, która nie pasuje do żadnego innego wariantu w lokalnej bazie danych ani w międzynarodowej bazie danych śledzenia wariantów GISAID, podała telewizja państwowa.

Wspierany przez państwo dziennik Science and Technology powiedział, że nadal nie jest jasne, czy wirus jest nową podgałęzią Omicron i że pojawienie się jednej lub dwóch nowych kopii było normalne, biorąc pod uwagę rozpowszechnienie Omicron w Chinach, powołując się na niezidentyfikowanego eksperta, który ma rodzimego. Baza danych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe relacje Brendy Goh, Davida Kirtona i Shanghai Newsroom; Montaż przez Stephena Coatesa, Jerry’ego Doyle’a, Raju Gopalakrishnana, Eda Osmonda i Chizu Nomiyama

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.