14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Strajk WGA: Już dziś możliwe jest osiągnięcie porozumienia w sprawie negocjacji kontraktowych dla Hollywood Writers Guild

Strajk WGA: Już dziś możliwe jest osiągnięcie porozumienia w sprawie negocjacji kontraktowych dla Hollywood Writers GuildCNN

Po Po czterech dniach maratonowych negocjacji Writers Guild of America mogła już w niedzielę osiągnąć porozumienie z głównymi studiami filmowymi i telewizyjnymi. Osoby zaznajomione ze sprawą powiedziały CNN.

Największe studia filmowe i telewizyjne przekazały swoje oferty w sobotni wieczór Oferta „najlepsza i ostatnia”. Osoba bliska sytuacji powiedziała CNN strajkującym pisarzom.

Wstępne porozumienie musi jeszcze zostać ratyfikowane przez członków WGA, którzy reprezentują ponad 11 000 pisarzy. Jeśli jednak porozumienie zostanie przyjęte, będzie to oznaczać koniec trwającego prawie pięć miesięcy strajku, drugiego najdłuższego w historii związku. Jak podaje Variety, WGA i Związek Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP), stowarzyszenie branżowe reprezentujące główne studia hollywoodzkie, ustaliły nieoficjalny termin zakończenia strajku w święto Jom Kippur.

Od połowy lipca strajkuje także związek aktorów SAG-AFTRA. Obydwa związki mają podobny zestaw żądań, obejmujący lepsze płace, płatności rezydualne z usług przesyłania strumieniowego za swoją pracę oraz ochronę miejsc pracy przed wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Wielu odnoszących sukcesy i wielokrotnie nagradzanych pisarzy twierdzi, że w takich warunkach nie byli w stanie zarobić na życie Obecna struktura branży. Wzrost liczby oryginalnych treści w usługach przesyłania strumieniowego spowodował minimalne straty. Platformy oferują również zazwyczaj krótsze sezony, co zmniejsza ilość pracy dostępnej dla pisarzy.

Oba hollywoodzkie hity właśnie takie były Długie i drogiewedług ekonomistów, a jego ogólnokrajowy wpływ gospodarczy wyniesie ponad 5 miliardów dolarów. Branże takie jak restauracje, firmy usługowe i sklepy z rekwizytami również odczuły skutki trwających konfliktów i w rezultacie zostały zmuszone do redukcji personelu. Według Empire State Development w Nowym Jorku zakłócenia w 11 głównych produkcjach spowodowały utratę 1,3 miliarda dolarów i 17 000 miejsc pracy.

Nawet jeśli WGA osiągnie porozumienie, hollywoodzka machina nie będzie mogła ponownie zacząć działać, dopóki sojusz nie rozstrzygnie sporu z SAG-AFTRA, która reprezentuje około 160 000 aktorów.

READ  Eva Mendes opowiada, jak wybrała Ryana Goslinga na swoją mamę goszczącą w domu

Potencjalna umowa WGA również może wzrosnąć Kliknij SAG-AFTRA Aby osiągnąć porozumienie w tym samym kierunku, wydawało się, że oba związki zawodowe przez cały czas trwania strajku współpracowały ze sobą w harmonii.

Beaty są częścią a Szerszy wzór sporów pracowniczych To spustoszyło kraj. Tysiące pracowników, od pielęgniarek po… Pracownicy sanitarni Pracownicy UPS i bariści Starbucks odeszli w ostatnich miesiącach. Najbardziej godne uwagi było wezwanie Zjednoczonego Związku Pracowników Samochodów do strajku przeciwko trzem największym producentom samochodów w kraju.

„Lato strajków” i powrót bardziej agresywnej taktyki zapewniającej godziwe wynagrodzenie następuje po latach walki pracowników o niskich i średnich dochodach ze stagnacją płac, złymi warunkami pracy i pogłębiającymi się nierównościami.

Raport ten został zaktualizowany o dodatkowe informacje