15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Divitz – Aktualności – Kulinarne wydarzenie przekrojowe w Polsce pokazuje, jak ważna jest interoperacyjność i gotowość

Divitz – Aktualności – Kulinarne wydarzenie przekrojowe w Polsce pokazuje, jak ważna jest interoperacyjność i gotowość

SKWIERZYNA, Polska – Centrum Gotowości Logistycznej Polska uczestniczyła niedawno w amerykańsko-polskim wydarzeniu dotyczącym przekrojowego szkolenia kulinarnego w Skwierzynie, które pomogło zademonstrować międzynarodową współpracę i interoperacyjność, prezentując jednocześnie wiedzę kulinarną obu krajów i wojskowy program żywnościowy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele i eksperci kulinarni z Polski, członkowie V Korpusu, 1 Dywizji Kawalerii i Inspektoratu Polskiego. Wszyscy uczestnicy współpracowali przy prowadzeniu zajęć na temat standardów bezpieczeństwa żywności. Ponadto Służba Żywnościowa Armii Stanów Zjednoczonych oraz eksperci kulinarni przygotowali posiłek w amerykańskim stylu południowym, a finałowa impreza – lunch – dała wszystkim możliwość wspólnego cieszenia się coraz smaczniejszym jedzeniem.

Udział amerykańskiego personelu gastronomicznego i kierowników polskich placówek gastronomicznych, liderów branży gastronomicznej i szefów kuchni podkreślił entuzjazm dla tego wspólnego wysiłku, powiedział Morgan Ridgway w prezentacji dla komitetu dowodzenia 405. Dywizjonu Wsparcia Polowego Armii.

„To wydarzenie jest przykładem prawdziwego partnerstwa, obejmującego hojną ofertę towarów z Polski. Rezultatem była płynna mieszanka gustów i kultur, sprzyjająca wzajemnemu zrozumieniu i docenianiu” – powiedział Ridgway, dyrektor ds. zaopatrzenia i usług w LRC Poland.

„Amerykańsko-polskie wydarzenie Culinary Cross-Training nie tylko jest przykładem ducha współpracy międzynarodowej, ale także wzmacnia przyjaźnie i więzi między krajami, kładąc jednocześnie podwaliny pod trwałą współpracę w dziedzinie kulinarnej” – powiedział Ridgway.

W swojej wiadomości zwrotnej od 405. AFSB, płk Ernest Lane II, przesłał podziękowania i wyrazy uznania wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu.

„Dziękujemy naszym szanownym polskim partnerom, Polskiemu Inspektoratowi, V Korpusowi i 1CD DSB za współorganizację tego ważnego wydarzenia. Prezentowanie wiedzy kulinarnej i wymiany kulturalnej poprzez jedzenie to wspaniały sposób na budowanie relacji i zrozumienia” – powiedział Lane, dodając, że format wydarzenia był imponujący.

„Z Florydy mogę sobie wyobrazić pyszne rezultaty, jakie można było uzyskać podczas ostatniego lunchu — prezentacje na temat standardów bezpieczeństwa żywności i wspólną sesję gotowania obejmującą amerykańskie danie z południa” – powiedziała Lane.

READ  Stany Zjednoczone mają umowę z Polską na dostawy na Ukrainę myśliwców MiG-29 i Su-25

Lane, który miesiąc temu objął dowództwo 405. AFSB, stwierdził, że inicjatywa doskonale podkreśla znaczenie interoperacyjności i gotowości.

„Budując przyjaźń i wzmacniając więzi między krajami, budujemy mocne podstawy dla wszystkich zaangażowanych osób. Nie mogę się doczekać, jak to wydarzenie toruje drogę do trwałej współpracy w dziedzinie kulinarnej” – powiedział Lane.

Według Ridgewaya trwają plany ustanowienia kwartalnych punktów kontaktowych. Oczekuje się, że kolejne wydarzenie – wstępnie zaplanowane na sierpień – przynajmniej częściowo skupi się na działaniach związanych z żywieniem w ramach wojskowego programu żywnościowego.

Siedziba LRC Poland znajduje się w Obozie Kościuszki w Poznaniu i jest jednym z ośmiu LRC pod dowództwem i kontrolą 405. AFSP. LRC zapewniają wsparcie i usługi w zakresie logistyki instalacji, które obejmują zaopatrzenie, konserwację, transport i zaopatrzenie w wyposażenie, zarządzanie materiałami niebezpiecznymi, majątkiem osobistym i artykułami gospodarstwa domowego, podróże pasażerskie, nietaktyczne zarządzanie pojazdami i sprzętem ochronnym oraz operacje związane z księgą aktywów. Świadcząc bieżące usługi instalacyjne, LRC Poland kieruje, zarządza i koordynuje różnymi działaniami i operacjami wspierającymi Armię USA w Polsce.

LRC Poland podlega 405. AFSB, która jest przydzielona do Dowództwa Pomocniczego Armii USA i ma siedzibę w Kaiserslautern w Niemczech. Brygada zapewnia wsparcie organizacyjne i materialne siłom amerykańskim w całej Europie i Afryce – zapewniając logistykę utrzymania teatru działań; synchronizacja zakupów, logistyki i technologii; oraz wzmacnianie organizacji zaopatrzenia Dowództwa Materiałowego Armii Stanów Zjednoczonych w celu wsparcia połączonych sił. Więcej informacji na temat 405. AFSB można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.afsbeurope.army.mil oraz na oficjalnej stronie na Facebooku pod adresem www.facebook.com/405thAFSB.
Data wykonania: 21.05.2024
Data opublikowania: 21.05.2024 06:58
Identyfikator historii: 471827
Lokalizacja: SKWIERZYNA, PL
Miasto rodzinne: Poznań, Pl


Widoki internetowe: 9
Pliki do pobrania: 0

domena publiczna