16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wnuczka Elvisa Presleya walczy ze sprzedażą historycznego domu piosenkarza w Graceland

Wnuczka Elvisa Presleya walczy ze sprzedażą historycznego domu piosenkarza w Graceland

Wnuczka Elvisa Presleya stara się zablokować zbliżającą się sprzedaż na aukcji przejęcia historycznej rezydencji legendy rock’n’rolla Graceland, nazywając ją „oszukańczą”.

Aktorka Riley Keough, znana z ról w… Magiczny Mike I udany miniserial stokrotka Jones i szóstka, Została nową właścicielką Graceland House w Memphis w stanie Tennessee po śmierci swojej matki, córki Presleya, Lisy Marie Presley, w zeszłym roku.

Keogh została mianowana wyłącznym konserwatorem rodzinnego majątku po batalii prawnej ze swoją babcią, Priscillą Presley (78 l.).

Elvis Presley kupił posiadłość za 102 500 funtów w 1957 r. – w tym samym roku, w którym wydał takie hity jak „All Shook Up” i „Blue Christmas” – i mieszkał tam aż do swojej śmierci w 1977 r.

Wiadomości NBC Według pozwu Keough twierdzi, że oczekująca sprzedaż Graceland jest sfałszowana.

Według prawnika Keogha, w poniedziałek (20 maja) wydano tymczasowy zakaz sprzedaży, a rozprawa sądowa wyznaczona jest na środę.

Zgodnie z notą prawną Lisa Marie Presley rzekomo podpisała akt powierniczy w 2018 r. w celu zabezpieczenia pożyczki w wysokości 3,8 mln dolarów (2,9 mln funtów) za pośrednictwem spółki Naussany Investments and Private Lending z stanu Missouri, wykorzystując Graceland jako zabezpieczenie.

Obecnie firma twierdzi, że Lisa Marie nie spłaciła pieniędzy przed śmiercią w zeszłym roku w wieku 54 lat.

Riley Keough i Lisa Marie Presley na uroczystości Elle’s Women in Hollywood w 2017 r (Obrazy Getty dla ELLE)

Jednak w pozwie złożonym 15 maja Keough twierdzi, że podpis jej matki na dokumentach jest sfałszowany, że pożyczka nigdy nie miała miejsca, że ​​Nosani Investments nie jest prawdziwą firmą, a notariusz pożyczki nie poświadczył jej autentyczności.

Logo Amazona Music

Ciesz się nieograniczonym dostępem do 70 milionów utworów i podcastów bez reklam dzięki Amazon Music

Zarejestruj się już teraz i skorzystaj z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego

Subskrypcja

W oświadczeniu dla NBC News Elvis Presley Enterprises, organizacja zarządzająca Graceland i aktywami Elvis Presley Trust, wskazała, że ​​ogłoszona sprzedaż ma charakter schematyczny.

„Elvis Presley Enterprises może potwierdzić, że te roszczenia są fałszywe. Nie ma mowy o sprzedaży egzekucyjnej. Mówiąc najprościej, złożony pozew ma na celu powstrzymanie oszustwa” – powiedział rzecznik firmy.

Niezależny Nie udało się znaleźć informacji kontaktowych dla Naussany Investments.

Turyści zbierają się przed Pałacem Graceland (AFP/Getty’ego)

Lisa Marie odziedziczyła posiadłość Graceland po śmierci ikony rocka i została otwarta dla publiczności jako muzeum w 1982 r. Posiadłość o powierzchni 13,8 akra przyciąga co roku około pół miliona turystów, ponieważ fani udają się na pielgrzymkę, aby uhonorować jednego z najważniejszych amerykańskich artystów muzycy.

Premier Japonii Junichiro Koizumi (trzeci od lewej) obejmuje Lisę Marie Presley, podczas gdy Priscilla Presley (po lewej), prezydent USA George W. Bush (drugi od lewej) i pierwsza dama USA Laura Bush przyglądają się wizycie u Elvisa „ Pokój w dżungli”. „, 30 czerwca 2006 r (AFP za pośrednictwem Getty Images)

Wycieczki po posiadłości dają odwiedzającym szansę zobaczenia salonu, kuchni, sali telewizyjnej, sali bilardowej, ogrodu do medytacji, biura jego ojca i słynnego pokoju w dżungli wypełnionego rodzinnymi pamiątkami i meblami, które gwiazda nazwała przestrzenią. „The Den” został początkowo zakupiony na złość jego ojcu.

W komplecie znajduje się wbudowany wodospad w skale, zielony dywan i meble z polerowanego drewna, które podobno inspirowane są pobytem Presleya na Hawajach.