30 kwietnia, 2024

Steph Curry i Chris Paul zostali rozstawieni w zwycięskim meczu Warriors z Thunder

W drugim meczu z rzędu Golden State Warriors zmierzyli się z niezwykle wschodzącą drużyną, której brakowało swojej gwiazdy franczyzy, i na 0,2 sekundy przed końcem meczu zwyciężył dzięki zwycięskiemu strzale Splash Brother.

Jakie są ku temu możliwości na świecie?

Tym razem przeciwnikiem był Oklahoma City Thunder, który zdawał się nie spudłować, zanim Warriors zwyciężyli 141-139. To był dopiero dziewiąty raz w historii franczyzy i trzeci raz w ciągu ostatnich 30 lat, gdy Golden State wygrało mecz, w którym przeciwnik trafiał z gry na co najmniej 60%.

Nie przyzwyczajajcie się do tego, dzieci, ale powtórzę: zwycięstwo to zwycięstwo.

Czas jednak ocenić zawodników. Jak zawsze, oceny opierają się na moich oczekiwaniach wobec każdego gracza, przy czym ocena „B” odzwierciedla średnie wyniki tego gracza.

Uwaga: Prawdziwy procent oddanych strzałów (TS) to miara efektywności punktacji, która uwzględnia rzuty za trzy punkty i rzuty wolne. W ubiegłym roku średnia ligowa TS wyniosła 58,1%.

Draymonda Greena

29 minut, 15 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty, 1 blok, 3 straty, 5 fauli, 5 z 11 strzałów, 2 z 4 trójek, 3 z 3 rzutów wolnych, 60,9% TS, -1

W tym młodym sezonie Green wyglądał na odmłodzonego w ataku. Pomimo opuszczenia obozu przygotowawczego i pierwszych dwóch meczów sezonu, Dray nadal rozegrał kilka swoich najlepszych spotkań w ataku w ostatnich latach: panuje zwyczajna gra, ale w czterech meczach notuje średnio 9,5 punktu (chociaż nie rozegrał jeszcze w pełni swojej roli). ) w minutach. ), strzelając 10 na 20 przy dwójkach, 4 na 10 przy trójkach i 6 na 8 przy rzutach wolnych.

Jak każdy wojownik, Green był gotowany wiele razy po drugiej stronie kortu, ale częściej zrzucam to na karb OKC, który wykonał kilka szalonych strzałów niż cokolwiek innego.

Ocena: B+

Kayvona Looneya

11 minut, 4 punkty, 3 zbiórki, 4 asysty, 1 przechwyt, 1 blok, 2 straty, 4 faule, strzały 1 na 2, rzuty wolne 2 na 2, 69,4% TS, -1

Looney zagrał tylko 11 minut, podczas których borykał się z faulami, ale szczerze mówiąc, to mógł być wieczór z małą liczbą minut, nawet gdyby nie miał żadnych fauli. Miał problemy zarówno z atletyką Jalena Williamsa, jak i kombinacją rozmiarów, rozpiętości skrzydeł i atletyki Cheta Holmgrena i od początku było jasne, że mniejsze składy i Dario Saric to lepsze opcje.

Stopień: C

Andrzeja Wigginsa

27 minut, 17 punktów, 5 zbiórek, 1 asysta, 1 faul, 6 strzałów z 11, trójki 0 z 1, 5 z 8 rzutów wolnych, 58,5% TS, -14

Zdecydowanie najlepszy mecz Wigginsa w sezonie. Na początku nadał ton Warriors agresywnym atakiem, a gdy w czwartej kwarcie próbowali odrobić straty, nadał ton kilkoma mocnymi podaniami w ofensywne szkło, po których miał cztery z pięciu zbiórek. Była to jego najwyższa suma punktów w sezonie i największa liczba zbiórek w sezonie.

Nie wszystko wyglądało ładnie i dlatego po raz kolejny przegapił finałowy skład i z pewnością nie był to jego najlepszy dzień w defensywie; Z drugiej strony, nikt tego nie zrobił!

READ  Brenden Rice szczegółowo opisuje relację Brocka Purdy'ego i co 49ers QB wnosi do NFL – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Ogólnie rzecz biorąc, był to bardzo zachęcający występ Wiggsa, który brzmiał bardzo podobnie do niego samego.

Ocena: B+
Bonus po meczu: Najgorszy plus minus w drużynie.

Steph Curry

31 minut, 30 punktów, 8 zbiórek, 7 asyst, 2 przechwyty, 3 straty, 1 faul, strzały 9 na 15, trójki 5 na 10, 7 rzutów wolnych na 7, 83,0% TS, +5

Skandaliczna liczba punktów Curry’ego nadal rozpoczyna sezon. Do swojej łącznej liczby punktów dołożył, będąc na szczycie ligi (185), mimo że był to mecz techniczny zredukowany Średnio zdobywa „tylko” 30,8 punktów na mecz.

W tym roku trafia 72,2% za dwa punkty i 46,5% za trzy punkty. Pamiętasz, jak jego trener powiedział, że nigdy nie miał lepszego strzelca tego lata? Tak, o to…

Curry odegrał w tym rolę wybawiciela. Ilekroć Thunder próbowali uciec, Curry wychodził i mocno uderzał. Albo nierealne podanie.

on miał ogromny Ułożył się na boisku, mając kilka solidnych obrońców w defensywie, i stanowił zagrożenie przy szybie, łącząc 7’1″ Holmgrena w dobrej grze.

I oczywiście to on oddał najważniejszy strzał wieczoru, jakimś cudem dotarł do obręczy i zręcznie wygiął się, by ostatecznie, po kilku minutach przeglądu powtórek, uznać strzał za zwycięski.

Znasz zasadę: wygrywając grę, możesz zdobyć tylko jeden wynik.

Ocena: A+
Bonus po meczu: Prowadził zespół pod względem punktów i zbiórek.

Klay’a Thompsona

33 minuty, 18 punktów, 3 zbiórki, 1 asysta, 1 strata, 4 faule, strzały 6 z 10, trójki 4 z 6, rzuty wolne 2 z 2, 82,7% TS, 0 plus/minus

Po premierze usłyszałem wiele narzekań ze strony fanów, którzy obawiali się, że Clay strzela z szybkiego spustu i oddaje nietrafne strzały w przeciwieństwie do zeszłego roku… co ostatecznie doprowadziło do niewielkiej interwencji Greena.

Curry i Chris Paul szybko stanęli w obronie Thompsona po tej porażce – ich jedynej porażce w sezonie – i stwierdzili, że podobają im się strzały Klaya. Zgodziłem się: myślałem, że to był dobry strzał, ale nie wszedł.

od tego czasu? Ma 14 na 25 w dwójkach i 12 na 24 w trójkach. To zadziała.

Dokonywał także świetnych zagrań w dalszej części spotkania. Oczywiście jego zwycięski gol w środę był najważniejszym momentem, ale Klay miał także świetną obronę w końcówkach meczu (pomógł wymusić stratę w ostatniej minucie tego meczu), podejmował dobre decyzje i podania, a w jego żyłach płynął lód (pomagał remis i rzut wolny na 38,1 sekundy przed końcem meczu).

Prowadzi drużynę w ciągu kilku minut na mecz! Jak dotąd świetny sezon.

Stopień: A-

Dario Saric

20 minut, 20 punktów, 6 zbiórek, 3 asysty, 1 przechwyt, 1 strata, 2 faule, 6 z 9 strzałów, 4 z 7 trójek, 4 z 4 rzutów wolnych, 92,9% TS, +3

Z całym szacunkiem dla legendy Warriors i mistrza NBA Nemanji Bjelicy, zdecydowanie czas przestać mówić o „Saricu to tegoroczny Bjelica”.

READ  Puchar Azji: Oszałamiający rzut wolny Son Heung-min w dogrywce zapewnia Korei Południowej dramatyczny awans do półfinału

Šaric jest podobny do Bjelicy, tyle że Bjelica jest znacznie lepszy w niemal każdej dziedzinie koszykówki.

Super Dario pokazał, jak potrafi zrobić różnicę od razu wchodząc z ławki rezerwowych, zdobywając potrójne hat-tricka w pierwszej kwarcie i zdobywając najwięcej w drużynie 11 punktów w kwarcie… punktów, których Warriors desperacko potrzebowali.

Pokazywał też, że strzela w dalszej części meczu, ale to jego zbiórki, podania i szybkość naprawdę miały wpływ na mecz. Jego związek z Paulem jest dość oczywisty, a dwaj wykwalifikowani, ostrożni i niezwykle utalentowani weterani zapewniają drużynie rezerwowej dużo spokoju.

Dopiero po kilku meczach zaczął strzelać, ale w dwóch ostatnich Saric zdobył 35 punktów w 40 minut, trafiając 12 na 18 z gry i 7 na 12 zza łuku.

Muszę pomóc Leah po jej świetnym artykule.

Ocena: A+

Jonathana Kumingę

22 minuty, 19 punktów, 2 zbiórki, 1 asysta, 3 straty, 2 faule, strzały 9 z 15, trójki 0 z 2, rzuty wolne 1 z 2, 59,8% TS, +3

To była swego rodzaju opowieść o dwóch Kuminjach, na dobre i na złe.

Pozytywem jest to, że Kuminga dał nam największy jak dotąd wgląd w swój potencjał jako samotnego strzelca zmieniającego drużynę. Widzieliśmy jego lepsze ataki w jego wykonaniu, ale – moim zdaniem – to było jego najlepsze dopasowanie do roli strzelca. Nie narzucał akcji, nie oddawał złych strzałów, ale pokazał, że potrafi przejąć piłkę na 10 sekund przed końcem akcji, zabrać się do pracy, ugotować obrońcę i dobrze się przyjrzeć. W poprzednich latach w tej roli Warriors mieli Wigginsa i Jordana Paula i bardzo ekscytujące było to, że wyglądało na to, że Kuminga może objąć tę rolę. Posiadanie na ławce rezerwowego zawodnika, któremu możesz oddać i odebrać piłkę oraz mieć pewność, że wykonasz dobry strzał, to coś wspaniałego.

Minusem jest to, że Kuminga nie zrobił zbyt wiele. W tym sezonie był wszędzie (w dobrym tego słowa znaczeniu, a nie w sensie wymykania się spod kontroli), ale w tym meczu nie wyróżniał się zbytnio ani w obronie, ani w zbiórkach.

Ale zdecydowanie zrobiło to na mnie wrażenie!

Ocena: B+

Chrisa Paula

28 minut, 1 punkt, 2 zbiórki, 13 asyst, 2 przechwyty, 1 faul, strzały 0 na 6, trójki 0 na 2, rzuty wolne 1 na 2, 7,3% TS, +6

Czy jesteś gotowy na szalone statystyki? Nadchodzą!

Punktacje i strzały były słabe, ale to jedyna skaza na jego życiorysie z pierwszego półtora tygodnia jako wojownika. A biorąc pod uwagę sposób, w jaki gra, gole Paula nie zmienią złego sezonu w dobry; Zamieniłby dobry sezon w kampanię All-Star.

Mam wrażenie, że w tym sezonie nie starczy mi słów, aby opisać, jak ważny jest dla tego zespołu. Nie sądzę, że zbliżą się do wygrania tego meczu, jeśli on nie zwolni i nie zdominuje drugiej drużyny w obu połowach.

READ  Drugi Braves, Michael Harris, prowadzi kolegę z drużyny Spencera Stridera w NL ROY

Stopień: A-
Bonus po meczu: Prowadził zespół pod względem asyst.

Gary’ego Paytona II

22 minuty, 9 punktów, 3 zbiórki, 1 asysta, 2 przechwyty, 1 strata, 2 faule, 4 z 6, strzały 1 z 3, 75,0% TS, +9

Jedną z rzeczy, na którą najbardziej czekałem w tym sezonie, było zdrowie Paytona. W Portland nigdy nie było dobrze i został odesłany do rodziny Dobbsów, wyraźnie chory. Nawet po miesięcznej przerwie było jasne, że nie jest tak zdrowy i wysportowany, jak byliśmy przyzwyczajeni.

Byłem podekscytowany widokiem jego powrotu do formy w sezonie 2021–2022. Zamiast tego dostajemy coś znacznie lepszego.

GPII w tym roku znalazł się w wielu składach w późnych meczach dzięki swojej przewadze w defensywie, wszechstronności w defensywie, aktywności przy szkle (gdzie suma odbić nie odzwierciedla dokładnie jego wpływu) i podskokom.

Tym razem zaowocowało to ogromnym koszem.

Wydawało się, że Payton będzie musiał grać oszczędnie, mimo że miał doskonałe minuty. Teraz wygląda na to, że potrzebuje dużej rotacyjnej roli i wygląda na to, że właśnie to robi.

Stopień: A
Bonus po meczu: Prowadził zespół na plus/minus.

Mojżesz Modi

18 minut, 8 punktów, 1 zbiórka, 2 asysty, 1 przechwyt, 1 strata, 3 faule, strzały 3 z 7, trójki 2 z 5, 57,1% TS, +4

Dwie rzeczy. Po pierwsze, po najgorszym meczu w sezonie, który rozegrał w środę, Moody zanotował w tym meczu bardzo przeciętny występ. Po drugie, częścią ewolucji jego gry jest to, że nadal robi naprawdę dobre rzeczy, gdy nie jest w najlepszej formie.

Dostanie ode mnie niezbyt dobrą ocenę. Jednak w ubiegłych latach słaba ocena poważnie zmniejszała szanse zespołu na zwycięstwo. Oznacza to, że w tym roku nie miało to większego pozytywnego wpływu na ich szanse.

Stopień: C

Sąd

Bardzo podoba mi się to, że NBA zmusza drużyny do korzystania w trakcie sezonu ze specjalnych kortów podczas meczów o mistrzostwo. Jeśli zamierzają zaangażować się w mistrzostwa, muszą dać z siebie wszystko i zrobić rzeczy, które pokażą, że jest to mecz o mistrzostwo w trakcie sezonu. Spraw, aby doświadczenie było inne, niech ludzie będą robić notatki itp.