18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

State Farm zawiesiło 72 000 polis ubezpieczeniowych domów w Kalifornii w ramach najnowszego ciosu wymierzonego w rynek ubezpieczeń stanowych

State Farm zawiesiło 72 000 polis ubezpieczeniowych domów w Kalifornii w ramach najnowszego ciosu wymierzonego w rynek ubezpieczeń stanowych

SACRAMENTO, Kalifornia (AP) – State Farm przestanie ubezpieczać 72 000 domów i mieszkań w Kalifornii od tego lata, oznajmił w tym tygodniu gigant ubezpieczeniowy. Dziewięć miesięcy po ogłoszeniu W stanie nie zostaną wydane żadne nowe polisy mieszkaniowe

Firma z siedzibą w Illinois, największy ubezpieczyciel w Kalifornii, jako powody nieprzedłużenia polis dla 30 000 domów i 42 000 mieszkań podała rosnące koszty, zwiększone ryzyko katastrof, takich jak pożary i nieaktualne przepisy. Grupa wiadomości z Bay Area poinformował w czwartek.

„Ta decyzja nie została podjęta lekko i dopiero po dokładnej analizie kondycji finansowej State Farm General, na którą w dalszym ciągu wpływa inflacja, narażenie na katastrofy, koszty reasekuracji i ograniczenia w zakresie prowadzenia działalności w ramach przepisów ubezpieczeniowych obowiązujących od kilkudziesięciu lat” – stwierdziła firma w swoim raporcie. oświadczenie. Środowe oświadczenie.

„State Farm General poważnie podchodzi do naszej odpowiedzialności za utrzymanie odpowiedniej zdolności do spłaty roszczeń dla naszych klientów i przestrzeganie obowiązujących przepisów dotyczących wypłacalności” – kontynuowała. „Konieczne jest podjęcie tych działań już teraz”.

Decyzja ta następuje po tym, jak wybrany komisarz ds. ubezpieczeń w Kalifornii przeprowadza całoroczny przegląd przepisów dotyczących ubezpieczeń mieszkaniowych, którego celem jest uspokojenie podupadającego rynku w tym stanie poprzez zapewnienie ubezpieczycielom większej swobody w podnoszeniu składek, a jednocześnie wyciągnięcie od nich zobowiązań w zakresie rozszerzenia ochrony na obszarach zagrożonych pożarami. przez grupę informacyjną.

Kalifornijski Departament Ubezpieczeń stwierdził, że State Farm będzie musiał odpowiedzieć na pytania organów regulacyjnych dotyczące decyzji o zaprzestaniu ubezpieczenia.

„Jedną z naszych ról jako organu regulacyjnego ds. ubezpieczeń jest pociąganie firm ubezpieczeniowych do odpowiedzialności za ich słowa i czyny” – powiedział zastępca komisarza ds. ubezpieczeń Michael Soler. „Musimy mieć pewność, że dalsza strategia State Farm zakłada wywiązanie się ze zobowiązań wobec klientów z Kalifornii”.

READ  Akcje azjatyckie podążają za Wall Street przed możliwą podwyżką stóp w USA

Nie było jasne, czy ministerstwo wszczyna śledztwo.

W czerwcu ubiegłego roku State Farm oświadczyło, że tak zrobi Przestań przyjmować prośby Dla wszystkich linii ubezpieczeń majątkowych i osobowych, komercyjnych i osobowych, z uwzględnieniem inflacji, wymagającego rynku reasekuracji i „szybkiego narażenia na katastrofy”.

Firma podała, że ​​nowo ogłoszone odwołania stanowią nieco ponad 2% jej polis w Kalifornii. Nie wspomniała o ich miejscu pobytu ani o kryteriach, na podstawie których ustalała, czy nie zostaną przedłużone.