14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje utrzymywały się na stabilnym poziomie, gdy inwestorzy analizują protokoły z posiedzeń Fed, spójrz na dane dotyczące zatrudnienia

Kontrakty terminowe na akcje utrzymywały się na stabilnym poziomie, gdy inwestorzy analizują protokoły z posiedzeń Fed, spójrz na dane dotyczące zatrudnienia

Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) 11 listopada 2022 r. w Nowym Jorku.

Spencer Platt | Obrazy Getty’ego

Kontrakty terminowe na akcje były płaskie wcześnie w czwartek rano, ponieważ inwestorzy spojrzeli poza jastrzębie zachowanie Fed w protokole z popołudniowego posiedzenia w kierunku danych o zatrudnieniu, które zostaną opublikowane w tym tygodniu.

Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average straciły 34 punkty, co oznacza spadek o około 0,1%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły o 0,1% i 0,18%.

Ruchy następują po a Przerywana sesja handlowa. Rynki były niższe na początku dnia z powodu mieszanych danych ekonomicznych, ale akcje rosły aż do dzwonka zamykającego. Dow Jones zakończył dzień wzrostem o 133 punkty, czyli 0,4%, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq zyskały odpowiednio 0,8% i 0,7%.

Listopadowy raport o wolnych miejscach pracy i obrotach w zatrudnieniu (JOLTS) wykazał, że rynek pracy pozostaje silny, wzmacniając obawy, że Rezerwa Federalna może nadal podnosić stopy procentowe, dopóki rynek pracy będzie gorący. Ale indeks ISM dla przemysłu pokazał, że sektor skurczył się po 30 miesiącach ekspansji, co inwestorzy odebrali jako pozytywny znak, że poprzednie podwyżki stóp miały zamierzony efekt schłodzenia gospodarki.

Handel akcjami odbywał się głównie po południu. Ale zrezygnowali z części swoich zysków po opublikowaniu protokołów z grudniowego posiedzenia Fed, co pokazało, że bank centralny pozostaje na miejscu zobowiązał się do podniesienia stóp procentowych „na jakiś czas”.

Keith Buchanan, zarządzający portfelem w Global Investments, powiedział, że inwestorzy cierpią z powodu „świeżych ran” po 2022 roku, który przyniósł na giełdzie najgorszy rok od 2008 roku. lub zawieszenie Fed z szerszymi obawami o przyszłość.

„Każdego dnia, który mija i otrzymujemy punkt danych poruszający się we właściwym kierunku, jest to pozytywne” – powiedział Buchanan. Ale wkrótce potem pojawił się niepokój o wrażliwość i wrażliwość tej chwili”.

READ  Jeff Bezos: Manchin uratował administrację Bidena przed sobą

Inwestorzy będą wyczekiwać w czwartek kolejnych danych o zatrudnieniu, deficycie handlowym i aktywności biznesowej. Mówcy Rezerwy Federalnej Rafał Bostyk i Jamesa Pollarda Obaj mają przemawiać.

W piątek inwestorzy zapoznają się z listami płac poza rolnictwem, stopą bezrobocia i stawkami godzinowymi. Ponieważ raport może mieć istotny wpływ na dalsze ruchy Fed, ma potencjał, aby wpłynąć na rynek. Inwestorzy nie chcą dużych wzrostów płac.