15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Square Enix będzie „agresywnie wdrażać” sztuczną inteligencję w przyszłości

Square Enix będzie „agresywnie wdrażać” sztuczną inteligencję w przyszłości

Obraz: Square Enix

Ach, co za wspaniały sposób na rozpoczęcie roku 2024, prawda?

Prezes Square Enix Takashi Kiryu ujawnił, że w przyszłości firma będzie „agresywnie stosować” sztuczną inteligencję w swoich działach tworzenia treści i wydawnictw, po tym jak pochwalił tę technologię w przesłaniu noworocznym (dzięki, VGC).

Opublikowany 1 stycznia 2024 r. list przedstawia innowacje branżowe i wizję Kiryu dotyczącą rozwoju Square Enix. Wspomina o tym szczególnie w odniesieniu do sztucznej inteligencji „Generatywna sztuczna inteligencja może nie tylko zmienić kształt tego, co tworzymy, ale także fundamentalnie zmienić procesy, za pomocą których tworzymy, w tym programowanie”..

Następnie Kiryu przedstawia cele Square Enix na rok 2024, powołując się na swój zamiar zwiększenia wymiany wiedzy firmy, poprawy alokacji zasobów, wspierania globalnej współpracy i innych ekscytujących sposobów prowadzenia poważnego biznesu.

W niepokojącym, ale nie całkowicie zaskakującym akapicie wspomina następnie, że Square Enix będzie „agresywne w stosowaniu” sztucznej inteligencji zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej:

„Zamierzamy także agresywnie stosować sztuczną inteligencję i inne najnowocześniejsze technologie zarówno w naszych funkcjach tworzenia treści, jak i publikowania. W perspektywie krótkoterminowej naszym celem będzie zwiększenie produktywności rozwoju i zwiększenie wyrafinowania naszych działań marketingowych. W w dłuższej perspektywie mamy nadzieję wykorzystać te technologie do tworzenia nowych form treści dla konsumentów, ponieważ wierzymy, że innowacje technologiczne stanowią możliwości biznesowe.

Brzmi to raczej obrzydliwie, chociaż na razie chcielibyśmy zachować otwarty umysł; W końcu aplikacje krótkoterminowe wydają się całkiem nieszkodliwe, ale jesteśmy nieco ostrożni w stosunku do tak zwanych „nowych form treści”. Niekoniecznie muszą to być gry, ale będziemy musieli po prostu poczekać i zobaczyć, co Square Enix przygotowało w 2024 roku.