12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Po trzech dekadach komuś w końcu udało się pokonać Tetrisa na NES-ie

Po trzech dekadach komuś w końcu udało się pokonać Tetrisa na NES-ie

Klasyczna gra logiczna Tetrisa Istnieje już ponad trzydzieści lat i w tym czasie było tam mnóstwo ludzi Dochodziło do różnych celówzwykle przez Usuń jednocześnie cztery rzędy cegieł Podobnie jak cyfrowa demolka. To wyzwanie samo w sobie, ale teraz ktoś zajął się koncepcją „swattingu”. Tetrisa„Do skrajności, gdy grasz w grę NES tak intensywnie, że dochodzi do całkowitego zawieszenia się, co jest zjawiskiem znanym również jako „ekran wyłączenia”.

tak jak zgłoszone przez 404 mediów13 lat rywalizacji Tetrisa Gamer Blue Scuti stał się pierwszym człowiekiem, który zmusił klasyczną grę NES do „ekranu śmierci”, de facto „końca gry” w przypadku gry logicznej, w której gra zawiesza się i staje się niemożliwa do grania – wyczynu, którego wcześniej dokonała wyłącznie sztuczna inteligencja. Blue Scottie, z Wyróżnione w konkursie Tetrisa Scena jest z kwietnia 2023 roku W zeszłym roku w kilku turniejach zdobył pierwsze miejsca. 2 stycznia opublikowali film na swoim kanale YouTube Pokaż im osiągnięcie.

Niebieski Scotty

Kiedy się przedarli TetrisaNiezliczone poziomy, cegły spadające szybciej niż kiedykolwiek, Blue Scotty naśmiewał się z błędnego umieszczania bloków tu i ówdzie. Pomijając błędne obliczenia, Blue Scuti był w stanie zawiesić grę po około 38 minutach ciągłej gry: ekran się zawiesił, a muzyka utknęła w nieskończonej melodii. „O mój Boże” – powiedziała kilka razy Blue Scottie, przerażona. „Tak! Zaraz zemdleję. Nie czuję palców. Nie czuję rąk”. Robi wrażenie, zwłaszcza gdy patrzy się na spadające cegły w krótkich odstępach czasu.

tak jak 404 mediów Zauważył, że zastosowania Blue Scuti Technika „rolowania”.sposób na przytrzymanie kontrolera NES, który przejął kontrolę Tetrisa Scena z 2021 roku. Zamiast „hiperdotkowania”, wcześniej bardziej powszechnej metody możliwie najszybszego dotykania pada kierunkowego kontrolera NES, „przewijanie” polega na przesuwaniu palców po dolnej części kontrolera NES, aby wykorzystać ten pęd drugą ręką obrócić sterowanie konsolą, naciskając przy tym pad kierunkowy. Ten nowy sposób gry Zawodnicy mogą naciskać przycisk kierunkowy co najmniej 20 razy na sekundę Zamiast poprzednich 12. Technologia ta zrewolucjonizowała konkurencję Tetrisa Graj i pozwól Blue Scuti pobić rekordy świata w grze pod względem całkowitego wyniku, osiągniętego poziomu i całkowitej liczby linii. Zanim Blue Scotty to zrobił, Pierwsza była sztuczna inteligencja Złamać całkowicie Tetrisa.

Klasyczny Tetris

READ  10 naszych ulubionych gier z tegorocznego show

W Wywiad z El Clasico Tetrisa Kanał YouTube poświęcony Mistrzostwom Światastreamer ITZsharky1 zapytał Blue Scuti o motywy katastrofy TetrisaI inne cele konkurencyjne, najtrudniejsza część łamigłówki. Blue Scuti powiedział, że największym wyzwaniem, przed jakim stanęli, było napięcie, które pojawiło się po około 30 minutach gry, zwłaszcza podczas niektórych trudniejszych schematów kolorów i poziomów. Jednak ich ostatecznym celem jest wyprzedzenie konkurencji Tetrisa Scena inspirująca nowych graczy. Blue Scuti powiedział ITZsharky1, że swoją rekordową karierę poświęcili ojcu, który zmarł w grudniu.