4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sprzedaż detaliczna w Polsce w sierpniu spada w skali roku

Sprzedaż detaliczna w Polsce w sierpniu spada w skali roku

regionu dzisiaj

Poniedziałek, 25 września 2023, 10:05

Sprzedaż detaliczna w Polsce spadła w sierpniu o 2,7%, co stanowi najmniejszy spadek od sześciu miesięcy, wynika z czwartkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

Spadek sprzedaży detalicznej nastąpił w przypadku paliw stałych, płynnych i gazowych (-3,5% vs -5,5%), żywności, napojów i wyrobów tytoniowych (-2,1% vs -4,2%) oraz mebli (-10,6% vs -11,6% w lipcu).

Spadła także sprzedaż detaliczna pojazdów samochodowych, motocykli i części (3,4% wobec 3,8% w lipcu), a szybciej spadła w branży farmaceutyków, kosmetyków i ortopedii (-2,9% wobec -1,5%), tekstyliów, odzieży i obuwia (-4,9%). . . % wobec -4,8%) i gazety (-14,3% wobec -13,6%).

W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna wzrosła w sierpniu o 2,8%, po wzroście o 1,9% w poprzednim miesiącu.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Budowanie branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które się sprawdzają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Wydawnictwa prasowe na całym świecie usilnie starały się znaleźć model biznesowy, który umożliwiłby im dalsze doskonalenie się bez pogarszania wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czyli czytelników.

Takie same możliwości chcemy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij przycisk „Wsparcie BBJ” i możesz wybrać, ile i jak często będziesz nam przesyłać swoje datki.

READ  Jedenaście polskich odnowiło prawa do Serii A