4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lulu rozpoczęła działalność w Polsce

Lulu rozpoczęła działalność w Polsce

Yousufali MA podpisał Memorandum of Understanding z Pawłem Kurtaszem, Szefem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, w obecności ambasadorów i urzędników wyższego szczebla Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz innych urzędników.

Doha, Katar: Lulu Group, gigant handlu detalicznego z siedzibą w GCC, planuje utworzenie w Polsce centrum zaopatrzenia i eksportu dla regionu Europy Środkowej. Grupa Lulu podpisała 2 różne protokoły ustaleń odpowiednio z polskimi podmiotami rządowymi – Portem Lotniczym Olsztyn Mazury oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

Zgodnie z pierwszym protokołem ustaleń Lulu utworzy swój najnowszy obiekt na lotnisku Olsztyn Mazury w północno-wschodniej Polsce, noszący nazwę bramy do Pojezierza Mazurskiego, w którym będzie można odbierać, pakować i eksportować świeże produkty, w szczególności jabłka, jagody, sery, mięso i inni. Pakowane produkty spożywcze dla regionu MENA, Indii i Dalekiego Wschodu.

Drugie Porozumienie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu ułatwi sprawny proces inwestycyjny i operacyjny Grupy Lulu w Polsce. Pomoże także w poszukiwaniu nowych możliwości w innych odpowiednich sektorach biznesowych w różnych regionach Polski.

Pierwszy ładunek odebrali Wojewoda Warmińsko-Mazurski Gustaf Marek Brezhin oraz Prezes Grupy Lulu Yusuf Ali MA w obecności Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury Wiktora Wójcika, wyżsi urzędnicy Portu Lotniczego Olsztyn Mazury, polskiej firmy inwestycyjno-handlowej, Muhammed Altaf, dyrektor i inni funkcjonariusze Lulu Group International. Zorganizowano także spotkanie B2B ze spółdzielniami rolników i innymi producentami rolnymi, aby zbadać nowe możliwości współpracy.

W pierwszej fazie grupa spodziewa się eksportu o wartości 50 mln euro, który ma znacznie wzrosnąć w miarę dodawania nowych linii produktowych.

Następnie MA Yusufali i delegacja odbyli spotkania i dyskusje na wysokim szczeblu z kluczowymi ministrami i polskim rządem. Oficerowie.

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Doradca Prezydenta Zdzisław Sokal pochwalił strategiczne posunięcie Lulu Group polegające na inwestowaniu w Polsce. .

Polski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Delus w pełni poparł plany Lulu Group i podkreślił znaczenie rynku arabskiego dla polskich produktów. Przyjął także zaproszenie Yusufali MA do odwiedzenia GCC w celu rozpoczęcia Tygodnia Promocji Polski jeszcze w tym roku.

READ  Podgląd: Szwecja vs Szwecja - prognoza, wiadomości zespołu, rankingi

Prezes Lulu Group Yusuffali MA powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania protokołu ustaleń z Zarządem Portu Lotniczego Olsztyn Mazury Airport w sprawie pozyskiwania i eksportu dopracowanych produktów rolnych do naszych hipermarketów na Bliskim Wschodzie i w innych regionach. W ramach strategii „Bezpieczeństwo żywnościowe” pragniemy tworzyć własne jednostki zaopatrzenia i przetwórstwa żywności na całym świecie, aby zapewnić nieprzerwane dostawy i stabilne ceny na rynku.

Rządowi bardzo zależy na zwiększeniu inwestycji w tym miejscu i obiecał przeznaczyć 9 akrów ziemi na dalszą rozbudowę naszego zakładu przetwórczego.

MA Yusufali odbył w Warszawie spotkania z Ministrem Cyfryzacji Januszem Cieszyńskim oraz Ministrem Rozwoju i Technologii Waldemarem Budą.

Po przybyciu na miejsce Yusuf Ali MA został ciepło przyjęty na lotnisku Olsztyn Mazury przez kierownictwo lotniska i administrację regionalną. ‎