16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SpaceX Starlink 6-28 wystartuje ze stacji kosmicznej Cape Canaveral

SpaceX Starlink 6-28 wystartuje ze stacji kosmicznej Cape Canaveral

On gra

Rakieta SpaceX Falcon 9 szybko przełknęła gęstą mgłę i wzniosła się w ciemność wczesnym sobotnim rankiem ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Misja Starlink 6-28 firmy SpaceX wyniosła 23 kolejne satelity transmitujące telewizję internetową na niską orbitę okołoziemską o godzinie 12:05 czasu wschodniego z kompleksu startowego 40 – chociaż widzowie nie mogli zobaczyć rakiety z tak małej odległości, jak Cocoa Beach.

Załogi przełożyły próbę wystrzelenia Falcona 9 o 24 godziny, ponieważ wschodnie wybrzeże Florydy nawiedziła „niezidentyfikowana burza”, która spowodowała rozległe powodzie w czwartkowy wieczór w Palm Bay, zamykając drogi i zanurzając pojazdy.

Wzmacniacz pierwszego stopnia rakiety Falcon 9 wylądował na statku bezzałogowym SpaceX „właśnie przeczytałem instrukcję” na Oceanie Atlantyckim, rozpoczynając swoją 11. misję.

DALEJ NA PRZYlądku: Chociaż SpaceX nie wydało jeszcze żadnego komunikatu, zalecenie nawigacyjne Narodowej Agencji Wywiadu Geoprzestrzennego wskazuje, że kolejne okno startowe firmy zostanie otwarte późnym wieczorem we wtorek.

Okno startowe otwiera się we wtorek o 23:00 czasu wschodniego i trwa do 3:31 w środę. Godziny te odzwierciedlają ramy czasowe okna startowego misji Starlink 6-28.

Aby uzyskać najnowsze aktualizacje harmonogramu z Przylądka, odwiedź floridatoday.com/launchschedule.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale’a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.

READ  Jak burzowe słońce mogło zapoczątkować życie na Ziemi