14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Soraya to gwiazda półfinału w Polsce

Soraya to gwiazda półfinału w Polsce

Soraya Rahmani-Valentinska zadebiutowała w międzynarodowym turnieju młodzieżowym WTT we Władysławowie, docierając do półfinału.

Nastolatka (na zdjęciu powyżej) była jedną z dziewięciu zawodniczek London Academy rywalizujących w tej imprezie i wygrała trzy z czterech meczów grupowych w kategorii gry pojedynczej dziewcząt do lat 13.

Następnie pokonała dwóch kolejnych przeciwniczek i awansowała do półfinału z drugą rozstawioną gospodarzami Aleksandrą Nowrovą, gdzie jej bieg dobiegł końca. Navroka wygrała konkurs.

W tej samej grupie wiekowej Asil Saari i Serene Rahmani-Valentinska rywalizowały w grupie, ale to nie wystarczyło, aby awansować do fazy pucharowej.

Zakarii Sari również nie udało się awansować z grup w odpowiedniej kategorii chłopców.

Sienna Jeddah dotarła do ćwierćfinału gry podwójnej mieszanej do lat 15 wraz z Francuzem Noahem Vitalem. Zajęli piąte miejsce i przegrali z czwartym srebrnym medalistą Chińskim Tajpej.

Shahuraj Nimsey i Alisha Dutta dotarli do ostatnich 32 miejsc, podczas gdy druga angielska para odpadła w pierwszej rundzie.

Jetha zajęła ostatnie 16 miejsce w kategorii gry pojedynczej dziewcząt do lat 15. Piąty rozstawiony przegrał z jedenastym rozstawionym z Belgii. Soraya Rahmani-Valentinska i Dutta doszły do ​​ostatnich 32. miejsce, a Asil Sarri i Mouli Shah odpadli z grup.

Barza Yamin

W grze pojedynczej mężczyzn do lat 15 Barza Yamin dotarł do ostatnich 32. miejsca, wyprzedzając Włochy na siódme miejsce, a Nimse na ostatnie 64. miejsce.

W kategorii do lat 17 Dutta dotarła do 64. rundy w losowaniu kobiet, a Shah i Jeddah przeszli do grup – w tym ostatnim przypadku doszło do trójstronnego remisu. W losowaniu chłopców Nimse i Yamin odpadły w fazie grupowej.

Zakaria Sari i Serene Rahmani-Valentinska wygrały po jednym meczu w swoich kampaniach do lat 11, ale odpadły w grupach.

Wyniki

Mężczyźni poniżej 17 roku życia są singlami
Grupa kwalifikacyjna 4

Patryk Żyworonek (POL) pokonał Shahuraja Nimseya 3:0 (11-6, 11-4, 11-4)
Ulsipat Mungulsi (MGL) pokonał Nimse 3:0 (11-6, 13-11, 11-5)

READ  „Niezwykły” 300-letni wyrób protetyczny wykonany ze złota i miedzi odkryty w Polsce

Grupa Kwalifikacyjna 24
Matt Closet (BEL) pokonał Bursę Yamin 3:0 (11-6, 11-8, 11-9)
Yamin pokonał Tymana Witkowskiego (POL) 3:1 (11-4, 11-4, 10-12, 11-9)
Mateusz Gawlas (POL) pokonał Yamina 3:0 (11-3, 11-9, 11-4)

Dziewczęta poniżej 17 roku życia są samotne
Grupa Kwalifikacyjna 10

Loi Ming Ying (SGP) – Alisha Dutta 3:0 (11-3, 11-1, 11-3)
Datta pokonała Annę Malewicz (POL) 3:1 (11-9, 11-9, 10-12, 11-3)

Grupa Kwalifikacyjna 15
Sienna Jedah pokonała Julię Saję (POL) 3:2 (9:11, 11:5, 8:11, 11:6, 12:10)
Julia Rogulska (POL) pokonała Jeddah 3:1 (11-8, 11-7, 11-13, 11-6)

Grupa Kwalifikacyjna 16
Lessia Lewyckyk (BEL) – Molly Shaw 3:0 (11-4, 11-7, 11-8)
Olivia Osińska (POL) pokonała Shaw 3:0 (11-5, 11-6, 11-3)

Runda 64
Natalia Brzeziński (POL) – Dutta 3:0 (11-6, 11-3, 11-6)

Mężczyźni poniżej 15 roku życia są singlami
Grupa Kwalifikacyjna 12

Wojciech Simczak (POL) pokonał Bursę Yamin 3:0 (11-9, 11-5, 11-7)
Yamin pokonał Jakuba Hubkę (POL) 3:0 (11-5, 11-6, 14-12)

Grupa Kwalifikacyjna 16
Simon Flumenhoft (POL) pokonał Shahuraj Nimse 3:0 (11-3, 11-5, 11-7)
Nimsey pokonał Michaela Valacka (POL) 3:0 (11-4, 11-2, 11-2)

Runda 64
Yamin pokonał Victora Barucha 3:0 (11-0, 11-6, 11-0)
Mateusz Orszulak (POL) pokonał Nimse 3:0 (11-8, 11-3, 11-6)

32. runda
Nicolas Fama (ITA) pokonał Yamina 3:0 (11-7, 11-7, 11-6)

Dziewczęta poniżej 15 roku życia są samotne
Grupa kwalifikacyjna 5

Sienna Jedda pokonała Gretę Kowalik (POL) 3-1 (11-5, 11-6, 10-12, 11-3)
Dżudda cz. Helena Puławska (POL) 3:0 (11-6, 11-7, 11-4)

Grupa kwalifikacyjna 7
Soraya Rahmani-Valentinska pokonała Vanessę Kulzicką (POL) 3:1 (9-11, 12-10, 12-10, 12-10)
Rahmani-Valentinska B.D. Aida Kavekit (LTU) 3:0 (11:7, 11:4, 11:9)

Grupa kwalifikacyjna 11
Kate de Meyer (BEL) – Mauli Shaw 3:0 (11:5, 12:10, 14:12)
Karolina Bialk (POL) pokonała Shaw 3:0 (11-4, 11-2, 11-4)

READ  Polska: Białoruś oskarża Polskę o spowodowanie dużych opóźnień na granicy UE

Grupa Kwalifikacyjna 16
Nicole Bartosko (POL) pokonała Asila Sariego 3:2 (12:10, 8:11, 11:8, 8:11, 11:6)
Zuzanna Wieczorek (POL) pokonała Sarriego 3:0 (11-5, 14-12, 11-2)

Grupa Kwalifikacyjna 18
Alexandra Nawrocka (POL) – Alisha Dutta 3:0 (11-3, 11-4, 11-4)
Datta pokonała Natalię Wsolek (POL) 3:2 (5:11, 10:12, 11:6, 11:3, 11:6)

32. runda
Jeddah – Valery Lonsky (EST) 3:0 (11-9, 11-6, 11-5)
Gabriela Buleka (POL) pokonała Rahmani-Valentinską 3:2 (9-11, 7-11, 12-10, 11-8, 12-10)
Emilia Twardava (POL) pokonała Duttę 3:0 (11-4, 11-9, 14-12)

Runda 16
Kate de Meyer (BEL) pokonała Jeddah 3:1 (5:11, 11:9, 11:7, 11:8)

Mężczyźni poniżej 13 roku życia są singlami
Grupa kwalifikacyjna 5

Tymoteusz Wieczorek (POL) pokonał Zacharię Sarri 3:1 (9-11, 11-2, 11-7, 11-9)
Jakub Pankowski (POL) pokonał Sary 3-2 (8-11, 13-11, 13-11, 7-11, 11-6)
Olaf Klannert (POL) pokonał Sary 3:0 (11-7, 11-1, 11-8)
Karol Kacmarczyk (POL) pokonał Sary 3:0 (12-10, 11-4, 11-7)

Dziewczęta poniżej 13 roku życia są samotne
Grupa kwalifikacyjna 4

Helena Puławska (POL) pokonała Asila Sary 3:0 (11-8, 11-5, 11-7)
Natalia Wszołek (POL) bt Sarri 3:0 (11-5, 11-3, 11-7)
Surrey – Antonina Oelrich (POL) 3:2 (6:11, 11:5, 10:12, 11:4, 11:3)
Emilia Corral (POL) pokonała Sari 3:2 (10:12, 17:15, 11:8, 11:13, 11:8)

Grupa kwalifikacyjna 5
Hannah Szymańska (POL) pokonała Serene Rahmani-Valentinską 3:0 (11-1, 11-7, 11-9)
Małgorzata Poręba (POL) pokonała Rahmani-Walentyńską 3:0 (12-10, 11-8, 12-10)
Rahmani-Valentinska pokonała Alexandrę Kulusa (POL) 3:2 (11:7, 11:9, 8:11, 4:11, 11:9)
Julia Salewska (POL) pokonała Rahmani-Valentinską 3:0 (11-4, 11-6, 11-3)

Grupa kwalifikacyjna 6
Soraya Rahmani-Valentinska vs Anelia Jabłońska (POL) 3:1 (7-11, 11-8, 11-6, 11-8)
Rahmani-Valentinska B.D. Natalia Sarnecka (POL) 3:2 (8-11, 11-2, 7-11, 11-6, 11-9)
Rahmani-Valentinska pokonała Victorię Borepę (POL) 3:0 (11-1, 11-7, 11-6)
Amelia Buławska (POL) pokonała Rahmani-Valentinską 3:1 (11-13, 11-8, 11-9, 11-8)

READ  Polska, Korea Południowa będą współpracować przy programie jądrowym

Runda 16
Soraya Rahmani-Valentinska B.D. Julia Salewska (POL) 3:0 (11-6, 11-7, 11-7)

ćwierćfinał
Rahmani-Valentinska pokonała Victorię Novak (POL) 3:1 (11:5, 9:11, 14:12, 12:10)

półfinał
Alexandra Nawrocka (POL) pokonała Rahmani-Valentinską 3:0 (11-8, 11-7, 11-4)

Chłopcy do 11 lat, gra pojedyncza
Grupa kwalifikacyjna 4

Zakaria Sari pokonała Carol Sulk (POL) 3:1 (9-11, 11-9, 11-7, 11-9)
Ignacy Udlski (POL) pokonał Sary 3:0 (11-7, 11-7, 11-0)
Antony Zarmach (POL) pokonał Sary 3:0 (11-4, 11-1, 11-6)

Dziewczęta poniżej 11 roku życia są samotne
Grupa kwalifikacyjna 3

Anelia Jabłońska (POL) pokonała Serene Rahmani-Valentinską 3:0 (11-6, 11-7, 11-6)
Rahmani-Valentinska – Lena Rudo (POL) 3:2 (8-11, 11-4, 6-11, 11-6, 11-9)
Alexandra Galusa (POL) pokonała Rahmani-Valentinską 3:2 (9:11, 11:7, 14:16, 11:8, 11:3)

Poniżej 15 mieszanych bliźniaków
Runda 64

Marika Krachol i Tomas Galusa (POL) cz. Zakaria Saari i Asil Saari 3:0 (11-7, 11-6, 11-4)
Gabriela Buleka i Masij Ciosmak (POL) pokonali Barzę Yamin i Mouli Shah 3:0 (11-6, 11-6, 11-5)
Shahuraj Nimsey i Alisha Dutta cz. Leon Krawczyk i Natalia Wzolek (POL) 3:2 (12-14, 11-8, 4-11, 11-6, 11-2)

32. runda
Noah Vitale (FRA) i Sienna Jedha bt Victor Rudolph i Natassa Rudolph (POL) 3:0 (11-1, 11-3, 11-9)
Jakub Turecki i Aleksandra Nawrocka (POL) pokonały Nimsey i Duttę 3:0 (11-8, 11-8, 11-4)

Runda 16
Vittal & Jedha B.D. Vanessa Kulzicka i Samuel Michna (POL) 3:2 (6:11, 11:4, 11:8, 7:11, 14:12)

ćwierćfinał
Chen Yi-Jiu i Chen Min-Hin (TPE) pokonali Whittle i Jedah 3:0 (11-5, 11-3, 11-9)