13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Niebo jest nieograniczone – irlandzkie firmy budowlane budują w Polsce wielkie budowle

Niebo jest nieograniczone – irlandzkie firmy budowlane budują w Polsce wielkie budowle

Było to widoczne podczas niedawnej dwudniowej wizyty handlowej w Polsce, której przewodniczyła Minister Stanu ds. Promocji Handlu, Cyfryzacji i Regulacji Przedsiębiorstw Tara Kaleri TD.

Polska obchodzi w tym miesiącu 20. rocznicę członkostwa w UE i obecnie jest pozycjonowana jako największy jednolity rynek dla firm-klientów Enterprise Ireland w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prace prowadzono w dwóch miastach, Wrocławiu i Warszawie, i koncentrowano się szczególnie na możliwościach dla irlandzkich firm budowlanych z branży zaawansowanych technologii.

Minister stanu ds. promocji handlu Tara Kaleri przewodniczyła niedawno dwudniowej misji handlowej do Polski.

Zaawansowane technologicznie budownictwo i inżynieria to zawsze kluczowe sektory zainteresowania irlandzkich firm poszukujących możliwości w Polsce. Zainteresowanie branżą wzrosło w zeszłym roku, kiedy Intel ogłosił, że wybrał lokalizację pod nowy zakład montażu i testowania półprzewodników niedaleko Wrocławia w zachodniej Polsce.

Oczekuje się, że firma zainwestuje w obiekt do 4,6 miliarda dolarów (4,24 miliarda euro), co będzie największą inwestycją BIZ w Polsce.

Ta planowana na dużą skalę inwestycja to tylko jeden z przykładów wielu możliwości, jakie pojawiają się obecnie w Polsce.

Podczas misji handlowej zorganizowanej przez Enterprise Ireland Galeria Ministerialna i 38 uczestniczących firm wzięły udział w szeregu wydarzeń networkingowych, spotkaniach i wizytach w irlandzkich firmach.

Prace prowadzono w dwóch miastach, Wrocławiu i Warszawie, i koncentrowano się szczególnie na możliwościach dla irlandzkich firm budowlanych z branży zaawansowanych technologii. Powyżej Warszawa, Polska. Zdjęcie: Getty

Należą do nich PM Group, firma budowlana, która niedawno obchodziła 25-lecie obecności w Polsce; specjaliści ds. etykietowania i materiałów IT Technology, założeni tam 10 lat temu; Wiodąca firma zajmująca się rozwiązaniami inżynieryjnymi Suretank; i Ventac zapewniają wysokowydajne rozwiązania akustyczne i izolację akustyczną w sektorach kontroli hałasu w pojazdach użytkowych i przemyśle. Minister Galerie odwiedziła także Wrocław, aby obejrzeć inteligentne meble miejskie firmy IPL z Louth.

Misja handlowa rozpoczęła się od wydarzenia networkingowego i dyskusji panelowej we Wrocławiu, gdzie prelegentami byli przedstawiciele Ryanair Labs, PM Group i RKD, kolejnej wiodącej irlandzkiej firmy budowlanej. Z zastępcą prezydenta Wrocławia Jakubem Mazurem i szefową Agencji Rozwoju Lokalnego ARAW Magdaleną Okulowską.

READ  Losowanie Mistrzostw Świata 2022: starcie Arabii Saudyjskiej z Argentyną, Meksykiem i Polską

Wizyta pokazała także zdolność irlandzkich firm do zapewniania rygorystycznych standardów klientom na całym świecie. Obejmują one projektowanie i dostarczanie zaawansowanej infrastruktury w sektorach danych, farmacji i energetyki, pionierskie innowacje cyfrowe i poprawę efektywności wykorzystania zasobów.

Obejmuje to wizyty w PM Group, firmie budowlanej, która niedawno obchodziła 25-lecie istnienia w Polsce

Minister Galleri spotkał się także z wicepremierem i ministrem cyfryzacji Krzysztofem Gawkowskim.

W Polsce działa obecnie ponad 230 irlandzkich firm wspieranych przez Enterprise Ireland, a ich eksport ma osiągnąć 390 mln euro do 2022 r., co oznacza wzrost z roku na rok.

Podczas misji handlowej irlandzka firma Sonalake, będąca partnerką w dziedzinie oprogramowania, ogłosiła otwarcie nowego biura w Poznaniu, które zatrudnia już ponad 90 inżynierów oprogramowania, a producent PPI Response Products z Waterford również rozszerzył działalność i zapewnił sobie znaczące kontrakty z lokalnymi klientami. .

Tonya Spollen Behrens jest regionalnym menadżerem firmy w Irlandii na Polskę i kraje bałtyckie