15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bangladesz jest zgrupowany z Koreą, Polską i Malezją

Bangladesz jest zgrupowany z Koreą, Polską i Malezją

Bangladesz został wylosowany do grupy A wraz z Polską, Malezją, Koreą Południową, Indonezją i Nepalem w 4. edycji 12-narodowego międzynarodowego turnieju kabaddi Bangabandhu Cup 2024, który rozpocznie się w niedzielę na stadionie Shaheed Suhrawardy Indoor Stadium w Mirpur.

Grupa B obejmuje Irak, Tajlandię, Sri Lankę, Kenię, Ugandę i Japonię. Podczas sobotniego spotkania menedżerów ustalono skład i terminarz turnieju.

Bangladesz, mistrzowie trzech poprzednich edycji turnieju, rozpoczną swoją zmagania z silną Koreą Południową o godzinie 16:00 w jednym z meczów pierwszego dnia, a następnego dnia zmierzą się z Malezją.

Pozostałe mecze grupowe gospodarze rozegrają z Indonezją, Polską i Nepalem odpowiednio 29, 30 i 31 maja.

Po meczach fazy grupowej po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zakwalifikują się do półfinałów, które odbędą się 2 czerwca, a finał 3 czerwca.

Tymczasem uroczyste rozpoczęcie turnieju odbędzie się w niedzielę na stadionie, a głównym gościem ceremonii otwarcia turnieju będzie minister ds. młodzieży i sportu Nazmul Hasan Papon.

Ceremonii otwarcia będzie przewodniczył generalny inspektor policji w Bangladeszu i prezydent Bangladeszskiej Federacji Kabaddi Chaudhry Abdullah Al-Mamun.

READ  Czyny, a nie słowa, sprzyjają pojednaniu - POLITICO