15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bangladesz jest zgrupowany z Koreą, Polską i Malezją

Bangladesz jest zgrupowany z Koreą, Polską i Malezją

Bangladesz jest zgrupowany z Koreą, Polską i Malezją

Dhaka, 25 maja 2024 r. (BSS) – Bangladesz został wylosowany do grupy A wraz z Polską, Malezją, Koreą Południową, Indonezją i Nepalem w rozpoczynającej się jutro 4. edycji 12-narodowego Pucharu Bangabandhu 2024. niedziela) na krytym stadionie Shaheed Suhrawardy w Mirpur.


Grupa B obejmuje Irak, Tajlandię, Sri Lankę, Kenię, Ugandę i Japonię. Ustalenia terminarza zostały sfinalizowane podczas spotkania menedżerów, które odbyło się dzisiaj (sobota).


Bangladesz, mistrzowie trzech poprzednich edycji turnieju, rozpoczną swoją turniejową kampanię przeciwko silnej Korei Południowej meczem w dniu otwarcia o godzinie 16:00, a następnego dnia zmierzą się z Malezją.

Pozostałe mecze grupowe gospodarze rozegrają z Indonezją, Polską i Nepalem odpowiednio 29, 30 i 31 maja.


Po meczach fazy grupowej po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zakwalifikują się do półfinałów, które odbędą się 2 czerwca, a finał 3 czerwca.


Tymczasem oczekuje się, że głównym gościem ceremonii otwarcia turnieju będzie Minister ds. Młodzieży i Sportu Nazmul Hasan Papon, ponieważ oficjalne otwarcie turnieju odbędzie się jutro (niedziela) na stadionie.


Ceremonii otwarcia będzie przewodniczył generalny inspektor policji w Bangladeszu i prezydent Bangladeszskiej Federacji Kabaddi Chaudhry Abdullah Al-Mamun.

READ  Polski Sąd Apelacyjny uchyla wyrok przeciwko historykom masakry | Polska