21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński ostrzegł NATO, że Rosja rozpocznie ofensywę w pobliżu polskiej granicy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński ostrzegł NATO, że Rosja rozpocznie ofensywę w pobliżu polskiej granicy.

Wojna na Ukrainie: Siły rosyjskie nadal bombardują portowe miasto Mariupol.

Nowe Delhi:

Po nalocie na ukraińską bazę wojskową w pobliżu polskiej granicy prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński ostrzegł w poniedziałek NATO, że państwa członkowskie wkrótce zostaną zaatakowane przez siły rosyjskie.

Tymczasem w strategicznym południowym mieście portowym Mariupol, urzędnicy twierdzą, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do ponad 2000 w obliczu poważnych niedoborów podczas długiego oblężenia.

Chociaż zachodnia Ukraina była do tej pory w dużej mierze strzeżona, rosyjskie naloty z soboty na niedzielę pogrążyły wojnę głęboko na zachodzie, zabijając 35 osób i raniąc 134, w bazie wojskowej w pobliżu miasta Elviv, poza Jaworowem. Granica z Polską, członkiem UE i NATO.

„Jeśli nie zamkniecie naszego nieba, rosyjskie pociski wylądują na terytorium cywilów NATO na waszym terytorium, terytorium NATO” – nalegał Zhelensky w oświadczeniu wideo opublikowanym po północy. Nałożyć na swój kraj strefę zakazu lotów.

Waszyngton i jego sojusznicy z UE przesłali Ukrainie pomoc finansową i militarną oraz nałożyli na Rosję bezprecedensowe sankcje.

Bezpośrednie komunikaty o wojnie ukraińsko-rosyjskiej znajdują się tutaj:

Otrzymuj aktualizacje NDTVWłącz powiadomienia Otrzymuj alerty w miarę rozwoju tej historii.

Ambasada Chin twierdzi, że nie słyszała o rosyjskich prośbach o pomoc dla Ukrainy

  • Rzecznik chińskiej ambasady w Waszyngtonie odpowiedział w niedzielę na doniesienia mediów, że Moskwa prosiła Pekin o dostawy wojskowe od początku inwazji na Ukrainę, mówiąc: „Nigdy o tym nie słyszałem”.
  • Według rzecznika Liu Penguin priorytetem Chin jest zapobieganie napięciom na Ukrainie.
  • „Obecna sytuacja na Ukrainie jest naprawdę niezadowalająca” – powiedział w e-mailu do Reutera.
Ukraina zaczęła używać technologii rozpoznawania twarzy podczas wojny

  • Ministerstwo Obrony Ukrainy zaczęło w sobotę korzystać z technologii rozpoznawania twarzy Clearview AI, powiedział Reuterowi dyrektor generalny firmy, po amerykańskiej inicjatywie ujawnienia rosyjskich ataków, zwalczania dezinformacji i identyfikacji zmarłych.
  • Ukraina ma bezpłatny dostęp do potężnej wyszukiwarki twarzy Clearview AI i umożliwia urzędnikom odprawę w punktach kontrolnych, między innymi, powiedział doradca Clearview i były ambasador w USA, prezydenci Barack Obama i Lee Voloski Joe Bidena.
  • Plany te zaczęły się pojawiać po inwazji Rosji na Ukrainę, a według kopii, którą zobaczył prezes Clearview, Hon Dunn-That Reuters, wysłał list z pomocą.
READ  Czy muszę spędzić 90 dni sam, jeśli mam wyjazd służbowy do Polski? | Sprawy konsumenckie
Biden, Macron podkreślają, że Rosja powinna być odpowiedzialna przed Ukrainą: Biały Dom

Biały Dom powiedział w oświadczeniu, że prezydent USA Joe Biden i francuski Emmanuel Macron podkreślili swoje zobowiązanie do pociągania Rosji do odpowiedzialności za okupację Ukrainy w niedzielnym wezwaniu.