26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sony Pictures Classics przejmuje oficjalny polski film „The Peasants” do Oscara


Firma Sony Pictures Classics ogłosiła, że ​​nabyła wszelkie prawa do Oscara w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii i Nowej Zelandii.® Nominacja do DK Welchmana i Oscara® Zwycięzca Hugh Welchmana „Bażanty” to oficjalny polski kandydat do tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów w kategorii Najlepszy Międzynarodowy Film Pełnometrażowy.®. Film zostanie zgłoszony także w kategorii Najlepsza Animacja. Wiadomość ta następuje po światowej premierze docenionego przez krytyków filmu na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w ramach sekcji Prezentacje Specjalne.


Producentem filmu The Pheasants jest Breakthrough Films, a koprodukcją jest Digital Craft d’O, Art. Shot vsį, Breakthrough Productions Sp. z oo, Canal + Polska SA, Narodowe Centrum Kultury, Mazowiecki Instytut Kultury oraz SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk Sp. K., we współpracy z New Europe Film Sales i Carte Blanche, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Film Center Serbia i Litewskiego Centrum Filmowego. Projekt współfinansowany był przez Polską Fundację Narodową i finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Opowiada historię Jagny, młodej kobiety żyjącej pod koniec XIX wieku.Cz Stuletnia polska wieś, spajana plotkami i ciągłymi waśniami, bogata i biedna, duma ze swojej ziemi, kolorowe tradycje i głęboko zakorzeniony patriarchat. Gdy Jagna znajduje się pomiędzy sprzecznymi pragnieniami bogatego rolnika z wioski, jego najstarszego syna i innych czołowych osobistości w społeczności, jej opór doprowadza ją do tragicznego konfliktu z otaczającą ją społecznością.


Animacja chłopska oddaje istotę półwiecza malarstwa europejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu młodopolskiego, XIX i początków XX wieku. Film został pierwotnie nakręcony jako film fabularny, a jego ukończenie zajęło ponad dwa lata, zanim zespół ponad 100 ilustratorów rozpoczął pracę nad animacją. Tę samą technikę animacji malarskiej twórcy zastosowali w Oscarze®– Nominacja Drogi Vincent.

READ  Putin to tyran, który chce zniewolić Ukrainę – mówi polski prezydent


„100 lat temu Reymont, pisarz mało znany poza Polską, zdobył literacką Nagrodę Nobla, a jego książka objechała 100 krajów na całym świecie. Mamy nadzieję na adaptację jego książki, Rolnicyożywiony animacją malarstwa olejnego, w podobny sposób dotrze i poruszy publiczność na całym świecie, a także uzna go za zdobywcę nagród tak jak on” – powiedzieli TK Welchman i Hugh Welchman. „Nie mogliśmy mieć lepszego partnera w tym przedsięwzięciu niż Sony Pictures Classics, którego niesamowity katalog zawiera wiele naszych ulubionych filmów, a kultowe animacje osiągnęły rzadki wyczyn, jakim była nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy.® I Złote Globy®.”

[p”It’s an indescribable experience and achievement created by singular amazing artists,” added Sony Pictures Classics.[/p]

W filmie ponownie połączono siły Sony Pictures Classics z Breakthrough Films, jednym z producentów ich nadchodzącego filmu A Winter’s Journey.


Transakcję negocjowali SPC, Jan Naszewski z New Europe i Nick Schumacher z Anonymous Content.


O Sony Pictures Classics


Michael Barker i Tom Bernard są współprezesami Sony Pictures Classics — autonomicznego oddziału Sony Pictures Entertainment założonego przez nich w styczniu 1992 roku wraz z Marcy Bloom — firmy zajmującej się dystrybucją, produkcją i pozyskiwaniem niezależnych filmów z całego świata. Barker i Bernard na swoim koncie mają prestiżowe filmy, które zdobyły 41 Oscarów® (37 wśród Sony Pictures Classics) i 186 zdobywców Oscara® Nominacje (160 w Sony Pictures Classics) Nominacje do najlepszych filmów dla filmów „OJCIEC, ZADZ DO MNIE BY TWOJE IMIĘ”, „WHIPLASH”, „AMOUR”, „MIDNIGHT IN PARIS”, „EDUCATION”, „CAPOTE”, „HOWARDS END” i „DRAGENING, HOUCHIDGING”.


Informacje o firmie Sony Pictures Entertainment


Sony Pictures Entertainment (SPE) jest spółką zależną Sony Corporation z siedzibą w Tokio. Globalna działalność SPE obejmuje produkcję, pozyskiwanie i dystrybucję filmów; produkcja, nabycie i dystrybucja telewizyjna; sieci telewizyjne; tworzenie i dystrybucja treści cyfrowych; obsługa obiektów studyjnych; oraz rozwój nowych produktów i usług rozrywkowych. http://www.sonypictures.com/corp/divisions.html.

READ  Premier Polski mówi, że Ukraina wygra wojnę „z Niemcami lub bez”, ponieważ Kijów wciąż czeka na czołgi

Ta treść wiadomości została opracowana przez zespół redakcyjny WebWire. Zezwolono na połączenie.

Usługi dystrybucji komunikatów prasowych i dystrybucji komunikatów prasowych świadczone przez WebWire.