4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sony Pictures Classics przejmuje oficjalny polski film „The Peasants” do Oscara


Firma Sony Pictures Classics ogłosiła, że ​​nabyła wszelkie prawa do Oscara w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii i Nowej Zelandii.® Nominacja do DK Welchmana i Oscara® Zwycięzca Hugh Welchmana „Bażanty” to oficjalny polski kandydat do tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów w kategorii Najlepszy Międzynarodowy Film Pełnometrażowy.®. Film zostanie zgłoszony także w kategorii Najlepsza Animacja. Wiadomość ta następuje po światowej premierze docenionego przez krytyków filmu na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w ramach sekcji Prezentacje Specjalne.


Producentem filmu The Pheasants jest Breakthrough Films, a koprodukcją jest Digital Craft d’O, Art. Shot vsį, Breakthrough Productions Sp. z oo, Canal + Polska SA, Narodowe Centrum Kultury, Mazowiecki Instytut Kultury oraz SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk Sp. K., we współpracy z New Europe Film Sales i Carte Blanche, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Film Center Serbia i Litewskiego Centrum Filmowego. Projekt współfinansowany był przez Polską Fundację Narodową i finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Opowiada historię Jagny, młodej kobiety żyjącej pod koniec XIX wieku.Cz Stuletnia polska wieś, spajana plotkami i ciągłymi waśniami, bogata i biedna, duma ze swojej ziemi, kolorowe tradycje i głęboko zakorzeniony patriarchat. Gdy Jagna znajduje się pomiędzy sprzecznymi pragnieniami bogatego rolnika z wioski, jego najstarszego syna i innych czołowych osobistości w społeczności, jej opór doprowadza ją do tragicznego konfliktu z otaczającą ją społecznością.


Animacja chłopska oddaje istotę półwiecza malarstwa europejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu młodopolskiego, XIX i początków XX wieku. Film został pierwotnie nakręcony jako film fabularny, a jego ukończenie zajęło ponad dwa lata, zanim zespół ponad 100 ilustratorów rozpoczął pracę nad animacją. Tę samą technikę animacji malarskiej twórcy zastosowali w Oscarze®– Nominacja Drogi Vincent.

READ  Serwis streamingowy Instat TV ma ruszyć w Polsce


„100 lat temu Reymont, pisarz mało znany poza Polską, zdobył literacką Nagrodę Nobla, a jego książka objechała 100 krajów na całym świecie. Mamy nadzieję na adaptację jego książki, Rolnicyożywiony animacją malarstwa olejnego, w podobny sposób dotrze i poruszy publiczność na całym świecie, a także uzna go za zdobywcę nagród tak jak on” – powiedzieli TK Welchman i Hugh Welchman. „Nie mogliśmy mieć lepszego partnera w tym przedsięwzięciu niż Sony Pictures Classics, którego niesamowity katalog zawiera wiele naszych ulubionych filmów, a kultowe animacje osiągnęły rzadki wyczyn, jakim była nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy.® I Złote Globy®.”

[p”It’s an indescribable experience and achievement created by singular amazing artists,” added Sony Pictures Classics.[/p]

W filmie ponownie połączono siły Sony Pictures Classics z Breakthrough Films, jednym z producentów ich nadchodzącego filmu A Winter’s Journey.


Transakcję negocjowali SPC, Jan Naszewski z New Europe i Nick Schumacher z Anonymous Content.


O Sony Pictures Classics


Michael Barker i Tom Bernard są współprezesami Sony Pictures Classics — autonomicznego oddziału Sony Pictures Entertainment założonego przez nich w styczniu 1992 roku wraz z Marcy Bloom — firmy zajmującej się dystrybucją, produkcją i pozyskiwaniem niezależnych filmów z całego świata. Barker i Bernard na swoim koncie mają prestiżowe filmy, które zdobyły 41 Oscarów® (37 wśród Sony Pictures Classics) i 186 zdobywców Oscara® Nominacje (160 w Sony Pictures Classics) Nominacje do najlepszych filmów dla filmów „OJCIEC, ZADZ DO MNIE BY TWOJE IMIĘ”, „WHIPLASH”, „AMOUR”, „MIDNIGHT IN PARIS”, „EDUCATION”, „CAPOTE”, „HOWARDS END” i „DRAGENING, HOUCHIDGING”.


Informacje o firmie Sony Pictures Entertainment


Sony Pictures Entertainment (SPE) jest spółką zależną Sony Corporation z siedzibą w Tokio. Globalna działalność SPE obejmuje produkcję, pozyskiwanie i dystrybucję filmów; produkcja, nabycie i dystrybucja telewizyjna; sieci telewizyjne; tworzenie i dystrybucja treści cyfrowych; obsługa obiektów studyjnych; oraz rozwój nowych produktów i usług rozrywkowych. http://www.sonypictures.com/corp/divisions.html.

READ  Analiza importu owoców i warzyw • East Fruit

Ta treść wiadomości została opracowana przez zespół redakcyjny WebWire. Zezwolono na połączenie.

Usługi dystrybucji komunikatów prasowych i dystrybucji komunikatów prasowych świadczone przez WebWire.