4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wielka Brytania ma nadzieję, że USA i Polska będą nadal wspierać Ukrainę

Wielka Brytania ma nadzieję, że USA i Polska będą nadal wspierać Ukrainę

Grand Schaubs powiedział, że ludzie nie powinni „czytać zbyt wiele” o machinacjach związanych z procesem budżetowym USA (plik).

Manchester:

Brytyjski minister obrony Grant Schabbs wyraził nadzieję, że Stany Zjednoczone i Polska utrzymają silne wsparcie dla Ukrainy pomimo nacisków wewnętrznych związanych ze zbliżającymi się wyborami.

Powiedział, że Wielka Brytania będzie wspierać Kijów niezależnie od tego, co wydarzyło się gdzie indziej od czasu, gdy Rosja najechała Ukrainę w zeszłym roku.

Pomoc dla Ukrainy nie została uwzględniona w weekendowym porozumieniu budżetowym USA, aby uniknąć rychłego zawieszenia działalności rządu, natomiast Polska, która 15 października wybiera nowy parlament, oświadczyła, że ​​nie będzie już zgadzać się na dostawy nowej broni do Kijowa, ale odbuduje własne zapasy .

Grand Shops, który w niedzielę ogłosił, że Wielka Brytania wyśle ​​do Polski 4 odrzutowce Typhoon, stwierdził, że zrozumiałe jest, że ujawnią się jakiekolwiek napięcia w związku z poparciem dla Ukrainy podczas wyborów, ale dotychczasowe poparcie Polski było „fantastyczne”.

„Mam wielką nadzieję i ufam, że gdy odbędą się wybory, a sprawy będą nadal rozstrzygane, zastosowane zostanie rozsądne i zdroworozsądkowe podejście” – powiedział podczas wydarzenia zorganizowanego na konferencji Partii Konserwatywnej.

W jego komentarzach powtórzyły się wypowiedzi Sekretarza Generalnego NATO Jensa Stoltenberga, który w zeszłym tygodniu wyraził nadzieję, że Polska będzie nadal wspierać Ukrainę po wyborach.

Niepewność budzi także wsparcie USA dla Ukrainy w obliczu wyborów budżetowych i prezydenckich zaplanowanych na listopad przyszłego roku. Prezydent Joe Biden wezwał republikańskich prawodawców do poparcia projektu ustawy zapewniającej większą pomoc Ukrainie.

„Myślę, że jesteśmy daleko od wycofania przez USA swojego wsparcia” – powiedział Grand Schaubs, cytując komentarze prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, w którym spodziewał się on kontynuacji wsparcia USA niezależnie od wyniku wyborów prezydenckich.

READ  Polska zajmuje twarde stanowisko w sprawie unijnych cen emisji dwutlenku węgla za ogrzewanie - EURACTIV.com

Grand Schaubs powiedział, że ludzie „nie powinni zbyt wiele wczytywać się” w machinacje związane z procesem budżetowym w USA i że na podstawie wyborów wymyślają „najgorsze scenariusze”.

Zapytany, czy najgorszym scenariuszem był wybór byłego prezydenta Donalda Trumpa, domniemanego kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta, Grand Schaubs odpowiedział: „Nie, nie sądzę, że najgorszym scenariuszem jest Trump, ponieważ prawdziwe pytanie brzmi, co się stanie. „.

„Wielka Brytania, cokolwiek stanie się gdzie indziej, przejmie rolę przywódczą”.

(Poza nagłówkiem, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)