28 kwietnia, 2024

Robert Lewandowski strzelił swojego 1500. gola dla reprezentacji Polski

Kapitan reprezentacji narodowej Robert Lewandowski strzelił szczególnie wymownego gola, 1500. gola w historii zdobytego przez polską drużynę narodową. Dla drużyny i kibiców będzie to trochę słodsze dla gorzkiej pigułki Mołdawii w eliminacjach Euro 2024.

Siatkówka: Reprezentacja Polski kobiet pokonała Chiny w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet odzyskała pozycję lidera Ligi Narodów po pokonaniu faworytek z Chin. 3:0…

Zobacz więcej

Arcadius Milik podaje piłkę Robertowi Lewandowskiemu w 34. minucie meczu Mołdawii z Polską. Napastnik FC Barcelony umiejętnie wymykał się obrońcom i wyprowadzał potężne uderzenie tuż za 17-metrowym polem karnym.

Tym niezwykłym golem Lewandowski stał się autorem 1500. gola w bogatej historii reprezentacji Polski, której początki sięgają 1921 roku.

Dla Lewandowskiego był to 79. gol dla reprezentacji narodowej, umacniający jego status niekwestionowanego czołowego strzelca.

Choć pierwsza połowa była bardzo obiecująca, Polacy prowadzili 2:0, druga połowa okazała się fatalna, a końcowy wynik 3:2 dla Mołdawii.