28 kwietnia, 2024

EURO 2024: Erling Haaland po raz pierwszy wygrywa z Norwegią, Mołdawia pokonuje Polskę w niesamowitym rewanżu

Erling Holland strzelił dwa gole, dając Norwegii pierwsze zwycięstwo w eliminacjach Euro 2024 nad Cyprem, podczas gdy Mołdawia zanotowała sensacyjny powrót przeciwko Polsce, a starcie Szkocji z Gruzją było emocjonujące.

Mecz został zatrzymany w ciągu 10 minut, ponieważ deszcz w Hampton Park uniemożliwił grę na boisku.

Wznowienie gry trwało do 21:35 czasu lokalnego – prawie dwie godziny po pierwotnym czasie rozpoczęcia – Szkocja prowadziła 1: 0 dzięki wczesnemu uderzeniu McGregora.

Liga Mistrzów

Holandia pokazuje „cienie Ronaldo”, mówi Ferdinand

10.06.2023 o 22:54

Norwegia, która w sobotę przegrała ze Szkotami w Oslo, pokonała Cypr 3:1 i zrównała się z zajmującą drugie miejsce Gruzją z czterema punktami.

Ola Solbakken dał gospodarzom wczesne prowadzenie, zanim gwiazda Manchesteru City Holland strzelił dwa gole w ciągu trzech minut drugiej połowy – pierwszy z rzutu karnego, a drugi z otwartej gry.

W końcówce pocieszenie dla gości zdobył Grigoris Kastanos, który prowadził w tabeli z 0 punktami.

W grupie E Mołdawia przegrała z Polską 2:0 po bramkach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego.

Jednak po przerwie gospodarze prowadzili nadzwyczajną walkę, gdy Ian Nicolascu szybko cofnął jedną bramkę, zanim dołożył drugą w 11. minucie.

Na pięć minut przed końcem Vladislav Baboklo strzelił niesamowitego zwycięskiego gola, który oszołomił Polskę i zapewnił Mołdawii trzecie miejsce z pięcioma punktami, o dwa wyprzedzając gości.

Albania zajęła drugie miejsce na Wyspach Owczych, wygrywając 3: 1; Mają sześć punktów, o jeden mniej niż prowadzące Czechy.

Podwójna bramka Romelu Lukaku dała Belgii wygraną 3:0 w Estonii, a Czerwone Diabły miały cztery punkty przewagi nad Szwecją.

Szwedzi zostali pokonani 2:0 przez lidera grupy F, Austrię, której trzy punkty zawdzięczają podwójnej wygranej Christopha Baumgartnera.

Bułgaria zremisowała z Serbią 1:1 w Sofii, a wygrana 2:0 z Litwą pozwoliła Węgrom przejąć kontrolę nad grupą G, wyprzedzając Serbów różnicą bramek.

Późny zwycięzca Cristiano Ronaldo w Islandii dał Portugalii zwycięstwo 1: 0 i mają dwa punkty przewagi na czele.

Słowacja zajmuje drugie miejsce po wygranej 1:0 z Liechtensteinem, a Bośnia i Hercegowina przegrała u siebie z Luksemburgiem 2:0.

Holland przypisuje „nierealne” Pepi ruch City, powołując się na inspirację Ronaldo

09.06.2023 o 10:08