30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Volvo Cars planuje nowe centrum technologiczne w Polsce

Volvo Cars planuje nowe centrum technologiczne w Polsce

Należące do Geely Volvo Cars planuje otworzyć zupełnie nowe centrum technologiczne w Krakowie, drugim co do wielkości mieście w Polsce.

Volvo zapowiedziało, że będzie kluczowym ośrodkiem rozwoju oprogramowania i odegra kluczową rolę w realizacji strategicznych ambicji firmy, by do 2030 roku stać się w pełni elektryczną marką i liderem w dziedzinie nowych technologii.

Centrum technologiczne będzie w pełni odpowiedzialne za opracowanie kompletnych i podstawowych funkcji naszych nowych, w pełni elektrycznych samochodów, które mają kluczowe znaczenie dla naszej misji jako marki.

Inżynierowie z Krakowa dołączą do globalnej puli talentów Volvo, aby opracowywać oprogramowanie dla kluczowych obszarów samochodów Volvo — od podstawowych technologii bezpieczeństwa po czujniki i mechanizmy wspomagające kierowcę oraz oprogramowanie do jazdy autonomicznej.

Inne wyzwania inżynieryjne obejmują wspieranie prac rozwojowych za pomocą połączonych funkcji nowej generacji i analizy danych.

Volvo planuje uruchomić swoje nowe centrum technologiczne do końca roku i obsadzić około 120 stanowisk. Do połowy dekady firma zamierza zatrudnić w Krakowie od 500 do 600 osób, w pełni zintegrowanych z głównymi ośrodkami inżynierskimi w Chinach i Szwecji.

Volvo twierdzi, że branża motoryzacyjna szybko się zmienia i „wszystkie nasze nadchodzące w pełni elektryczne samochody będą definiowane programowo”.

Firma zwraca uwagę, że przyszłe samochody Volvo będą w pełni elektryczne, sprzedawane głównie przez Internet, zasilane zaawansowanymi komputerami z oprogramowaniem opracowanym lokalnie i z czasem staną się lepsze dzięki zwykłemu oprogramowaniu OTA. Aktualizacje.

„Jesteśmy firmą zorientowaną na cel i technologię, więc nasza nowa generacja samochodów Volvo będzie czymś więcej niż transportem” — powiedział Jim Rowan, dyrektor generalny Volvo Cars. „Będą to komputery na kółkach, zaprojektowane do bezprzewodowej aktualizacji za pomocą nowego oprogramowania. Oznacza to, że rozwój naszego krakowskiego centrum technologicznego i naszych wewnętrznych możliwości rozwoju oprogramowania będzie kluczem do naszego przyszłego sukcesu.

READ  Książę William złożył niespodziewaną wizytę w Polsce, aby podziękować żołnierzom walczącym za Ukrainę przeciwko Rosji

Kraków to rozwijające się centrum technologiczne, z szeroką siecią firm technologicznych w regionie. Posiada również duży sektor telekomunikacyjny, który według Volvo jest „bogatym źródłem rekrutacji w innych miejscach dzięki naszym centrom inżynieryjnym”.