31 maja, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Siemens Kemsa został wybrany do projektów Baltic II i Bałtyk III w Polsce

Firma Equinor & Partner Polenergia wybrała firmę Siemens Kamsa jako preferowanego dostawcę generatorów wiatrowych dla projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, z dwoma największymi i najbardziej zaawansowanymi farmami wiatrowymi na morzu w Polsce o łącznej mocy zainstalowanej 1440 MW . .

Ważnym kamieniem milowym było podpisanie umowy preferencyjnego dostawcy dla projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III. Istotna część polskiej transformacji energetycznej jest ważnym krokiem w kierunku realizacji celów nadmorskich projektów wiatrowych.

„Wybierając preferowanego dostawcę turbin, osiągamy kolejny kamień milowy, posuwając nasze projekty do przodu i wprowadzając najlepsze technologie na polski rynek oraz wzmacniając rozwój branży wody morskiej. Cel. Mamy nadzieję, że ta współpraca z Siemens Gamesa jeszcze bardziej przyspieszy rozwój naszej projekty, które przyniosą wiele możliwości włączenia polskiego rynku i polskich firm do lokalnego łańcucha dostaw” – powiedział Michał Kołodziejczyk, Country Manager, Equinor, Polska.

Zgodnie z ogłoszoną umową, Siemens Kamsa zastąpi swój flagowy model morskiej turbiny wiatrowej SG 14-236 DD maksymalną mocą zintegrowaną obu projektów. Turbina ma moc znamionową 14 MW i może osiągnąć moc 15 MW z doładowaniem.

Jest to największa morska turbina wiatrowa firmy Siemens Kamsa z bezpośrednim napędem i będzie działała komercyjnie przez dwa lata, jeśli zostanie zainstalowana w projektach w Equinor i Polenergia. Po sfinalizowaniu ostatecznej umowy na dostawę turbiny oraz umów serwisowych i gwarancyjnych, dokładna liczba silników w dalszej części rozwoju nie została jeszcze ustalona.

„Cieszymy się, że możemy wybrać dostawcę obrotu dla dwóch pierwszych projektów morskich elektrowni wiatrowych w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na dalsze dojrzewanie naszych planów” – powiedział Med H. Schmidt, dyrektor generalny Equine. Ottoi.

Duże nowoczesne turbiny wiatrowe wybrane do projektów Equinor i Polenergia, jeśli jeden wirnik obraca się z pełnym obciążeniem, zapewnią wystarczającą ilość energii elektrycznej dla przeciętnej rodziny w Polsce na 4 dni. Gdy turbina pracuje z pełnym obciążeniem, wystarczy 10 minut, aby wytworzyć wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić przeciętne polskie gospodarstwo domowe przez rok.

READ  Kolejny tytuł mistrza Polski Piotra Żyły! Dwukrotnie wygrywa na skoczni!

„Skutecznie chronimy kluczowe produkty i usługi potrzebne do umożliwienia inwestycji bałtyckich. Rozwijamy nasze projekty w oparciu o znane najlepsze praktyki z innych krajów europejskich i doświadczamy innych inwestycji w energetykę morską. Mamy nadzieję, że nadmorskie farmy wiatrowe zapewnią czystą, zieloną energię milionom Polaków rodzin do 2027 roku” – powiedział dr Michał Michalski, prezes zarządu Polenergii. Mówi.

Łączna moc obu projektów to 1440 MW, co stanowi istotną część pierwszej fazy Projektu Rozwoju Polskiego Przemysłu Morskiego o łącznej mocy 5900 MW. MFW Bałtyk II i III otrzymały umowy kontraktacji (KTR) w maju 2021 r. przez polski Urząd Regulacji Energetyki (URE). Projekty są zlokalizowane na Morzu Bałtyckim, około 27 i 40 kilometrów od portu w Łebie, gdzie Equinor posiada port do przyszłej eksploatacji i utrzymania (O&M).

Ostateczna decyzja inwestycyjna dla obu projektów jest uzależniona od uzyskania niezbędnych zgód i planowana jest na 2024 r., a pierwsza moc zostanie dostarczona do fazy w 2027 r.

Eba Poland stanie się bazą operacyjną i serwisową dla projektów offshore na Morzu Bałtyckim

Planowany teren O&M będzie pełnił rolę węzła logistycznego dla projektów Bałtyk, z zapleczem biurowym, magazynowym i transportowym. Bliskość łeby do nadmorskich obszarów wiatrowych Bałtyk przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i kosztów operacyjnych.

Inwestycja zlokalizowana w Łebie zapewni miastu i całemu regionowi możliwości w zakresie lokalnego łańcucha dostaw i zatrudnienia. Konserwatorzy wykonują prace niezbędne do obsługi nadmorskiej farmy wiatrowej, która jest głównie przybrzeżna, a także zespoły biurowe działające z lądu.

bałtycki Projektowanie Equinor i Polenergia to największe morskie farmy wiatrowe powstające w Polsce. Bałtyk III i Bałtyk II mogą wytworzyć wystarczającą ilość odnawialnej morskiej energii wiatrowej, aby zasilić dwa miliony polskich gospodarstw domowych. Budowa infrastruktury farm wiatrowych rozpocznie się w 2024 roku.