12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Premier Polski Mateusz Morawiecki usunie większość barier rządowych-19

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w środę, że Polska zniesie większość ograniczeń COVID-19 od 1 marca, jednocześnie nakładając obowiązek noszenia masek w zamkniętych miejscach publicznych.

„Po zapoznaniu się z poradą medyczną i tym, co dzieje się w innych krajach, nasze ograniczenia mogą wprowadzić daleko idące zmiany w polityce. Ograniczenia, które obowiązują od miesięcy, mogą zostać zniesione” – powiedział dziennikarzom Moraviki.

Podczas gdy noszenie maski na twarz jest obowiązkowe w miejscach publicznych, w tym w sklepach i środkach transportu, ograniczenia dotyczące liczby osób odwiedzających sklepy, restauracje i miejsca kultury zostaną zniesione.

Kluby i dyskoteki będą mogły zostać ponownie otwarte, a rząd powiedział, że spółki publiczne przestaną działać zdalnie.

„Coraz więcej krajów znosi ograniczenia, jednocześnie zachęcając ludzi do szczepień. Polska w środę odnotowała 20 456 nowych infekcji i 360 zgonów związanych z krowami.

Według danych Ministerstwa Zdrowia od początku epidemii zmarło ponad 110 000 zarażonych osób. Około 66% dorosłych jest w pełni zaszczepionych, co jest jednym z najniższych wskaźników szczepień w UE.

(Sprawozdawczość Anny Vladorsak-Chemsuk, Pawła Florkiewicza i Marka Streleckiego; montaż: Alex Richardson)

Czytaj wszystko Ostatnie wiadomości, Z ostatniej chwili I Ogłoszenia dotyczące wyborów na żywo Tutaj.

READ  Lil Yachty: Przewodnik po dziecięcej kulturze dla dorosłych w rozstroju. Dlaczego Lil Yachty jest w „Polsce”?