25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mercedes-Benz Vans planuje pierwszą w Polsce fabrykę samochodów elektrycznych

Mercedes-Benz Vans planuje pierwszą w Polsce fabrykę samochodów elektrycznych

Mercedes-Benz Vans zainwestuje ponad 1 miliard euro (1,05 miliarda dolarów) w budowę swojej pierwszej fabryki samochodów dostawczych wyłącznie elektrycznych w Zavor w Polsce, w oczekiwaniu na zatwierdzenie warunków, takich jak podpisanie dotacji na inwestycję, podała firma w poniedziałek. .

Producent samochodów dostawczych, będący oddziałem Mercedes-Benz, podpisał z polskim rządem i innymi partnerami deklarację mającą na celu utworzenie w swoim Jaworze fabryki samochodów dostawczych, produkującej silniki spalinowe i akumulatory do samochodów marki Mercedes-Benz.

Fabryka będzie czwartą w europejskiej sieci produkcji samochodów dostawczych Mercedes-Benz, która jest w trakcie restrukturyzacji, aby produkować wyłącznie w pełni elektryczne samochody dostawcze zbudowane na platformie VAN.EA.

Potencjalna rozbudowa zakładu poprzez spółkę joint venture z amerykańskim producentem elektrycznych samochodów dostawczych Rivian nie będzie już miała miejsca, ponieważ amerykańska firma zmieniła priorytety planowanych projektów, potwierdza oświadczenie Rivian.

Firmy powiedziały we wrześniu, że planują wspólne przedsięwzięcie w celu produkcji elektrycznych samochodów dostawczych w fabryce w Polsce, na Węgrzech lub w Rumunii w ciągu najbliższych kilku lat, ale Rivian powiedział w poniedziałek, że skoncentruje się na swojej działalności konsumenckiej i istniejącej działalności komercyjnej.

READ  Polacy zatrzymują Girat na stoku konferencyjnym | Wiadomości, sport, praca