20 kwietnia, 2024

Polska stosuje presję defensywną, pokonując Lakeview w drugiej połowie, 61-48 | Wiadomości, sport, praca

Staff Photo / Neil Madhavan Ross Tedo z Polski wygrywa 61-48 na ojczystej ziemi z Lakeview we wtorek wieczorem. Tedo zdobył 24 punkty.

Polska – Między Polską a Lakeview było niewiele niepewności, ponieważ w tym sezonie grali już dwa razy jako przeciwnicy konferencji.

Obie drużyny doskonale zdawały sobie sprawę ze swoich mocnych i słabych stron, poprzednie dwa mecze były determinowane dziewięcioma punktami łącznie, obydwa Polacy wygrywają.

Kiedy obaj spotkali się po raz trzeci we wtorek wieczorem w pierwszej rundzie play-offów, przynajmniej początkowo wydawało się, że Lakeview znalazło Polskę z czteropunktową przewagą w przerwie.

Ale Polska nie uspokoiła się, ponieważ odzyskała prowadzenie w dominującej trzeciej kwarcie i awansowała do półfinału z wygraną 61-48.

„Wiedzieliśmy, że jeśli mamy wygrać, to musi się zacząć od defensywnej krawędzi ziemi, i głosiliśmy w praktyce”. – powiedział główny trener Polski Eric Fender. „Wstaliśmy i nacisnęliśmy na nich trochę piłkę, a oni w końcu zaczęli tracić kilka strzałów. Oddali kilka strzałów w pierwszej połowie, kiedy położyliśmy ręce na ich twarzach i zamierzaliśmy powiedzieć „dobra robota”. do nich.

„Myślę, że presja kilku piłek na pełnym korcie trochę ich przytłoczyła i w drugiej połowie dostaliśmy kilka przejściowych wiader, co również pomogło trochę otworzyć prowadzenie”.

Pierwsza kwarta była lekarstwem ofensywnym dla obu drużyn.

Polska oddała pięć pierwszych strzałów z ziemi i sześć z pierwszych siedmiu i chociaż Lakeview oddała tylko dwa z pierwszych pięciu, prowadziła dzięki 11 punktom Nate’a Foxa na koniec kwarty.

Po tym, jak Lakeview objęło czteropunktowe prowadzenie w przerwie, Polska eksplodowała, otwierając trzecią kwartę, wykorzystując 12-0 do przejęcia kontroli.

„Kiedy kierujemy naszą winą, możemy dostać to, czego chcemy i jest to praktykowane każdego dnia”. Główny trener Lakeview, Mark Novotny, powiedział. „Są tu od czterech lat, mam siedem seniorów, więc wiemy, co robić, widziałeś, co się dzieje, gdy klikamy. W drugiej połowie przyzwyczaili się do nas trochę fizycznie, kilka przegapiliśmy , To dzieje się szybko, a potem stało się tak, jakby zniknęło, a oni zaczęli się formować.

READ  Mistrz polskiej demokracji Lech Wałęsa kończy 80 lat i komentuje zbliżające się wybory w swoim kraju

Czołowy zawodnik Ross Tedo był w czołówce polskiego wzrostu, zdobywając maksymalnie 15 z 24 punktów w swojej grze w drugiej połowie.

Tedo powiedział, że Polacy niechętnie atakowali w pierwszej połowie, zwłaszcza w drugiej kwarcie – zamiast trójki i skoczków w dal weszli na tor i trafili do kosza, zamiast wykorzystywać przewagę wielkości.

„Cała moja trójka trochę uderzyła, ale to moja najlepsza umiejętność, wejście do dziury i mocne wykończenie”. – powiedział Tedo.

W meczu obie drużyny pokazały swoje umiejętności ofensywne, strzelając z polskiego pola 56,1 proc., a Lakeview strzeliło 44,4 proc.

„(Lakeview) dobrze radzi sobie z prowadzeniem (jego) ofensywą – dużo ekranów z flarami, dużo poślizgnięć i czytelnych i reaktywnych rzeczy” powiedział Fender. „W dzisiejszych czasach posiadanie dzieci jest czasem bardzo trudne. To nie jest tak, że biegali po planie, możesz po prostu przejść przez to i powiedzieć, że to robią – czyta się doskonale i reaguje. Chcieliśmy, aby zrozumieli, że komunikacja jest ważna (i odwrotnie).

Dzięki temu zwycięstwu, 7. miejsce Polska zmierzy się w piątek wieczorem z 10. rankingiem Streetsborough, pokonując Salem 68-64 w dogrywce.

Sezon Lakeview kończy się całkowitym rekordem 8-15.

„Jestem dumny z moich towarzyszy – nigdy się nie poddali” powiedział Novotny. Zrobili wszystko, o co prosiłem. Ćwiczyli codziennie, ciężko pracowali, wychodzili w każdym meczu i ciężko pracowali. Wiem, że to nie skończyło się tak, jak chcieliśmy, ale nadal jestem z nich dumny.