25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska prosi FIFA o wyjaśnienia w sprawie play-offów mistrzostw świata z Rosją | Wiadomości piłkarskie

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) we wtorek doprecyzował reprezentację narodową FIFA, światowemu organowi zarządzającemu piłką nożną. Mistrzostwa Świata Playoff przeciwko Rosja W przyszłym miesiącu w Moskwie, po tym, jak Rosja nakazała rozmieszczenie wojsk na secesyjnych obszarach Ukrainy.
Prezydent Rosji Władimir Putin Oficjalne uznanie w poniedziałek dwóch separatystycznych obszarów na wschodniej Ukrainie wywołało w poniedziałek potępienie ze strony Zachodu i wywołało obawy przed konfliktem zbrojnym w regionie.
„Polskie Federacje zwróciły się do FIFA o pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją turnieju” – poinformował PZPN w komunikacie, który ma nadzieję zapewnić „optymalne warunki piłkarzom do przygotowania się i gry w rozgrywkach międzynarodowych”.
Mecz play-off pomiędzy Rosją a Polska Aby wziąć udział w tegorocznym Pucharze Świata Katar Zaplanowany na 24 marca.
PZPN przyznał, że decyzje polityczne, takie jak ewentualne sankcje wobec Rosji, leżą w gestii urzędników państwowych i organizacji międzynarodowych.
„Jesteśmy jednak świadomi potencjalnych zagrożeń związanych z obecną sytuacją i czekamy na stanowisko urzędników Światowej Federacji” – powiedział.
Sprawa dotyczy Szwecji i Czech, które mogą zmierzyć się z Rosją w Moskwie w finale play-off.

READ  Polski prezydent daje ustępującemu premierowi pierwszą szansę na utworzenie rządu