20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sieć Find My Device w systemie Android podkreśla zaniedbanie UWB

Sieć Find My Device w systemie Android podkreśla zaniedbanie UWB

W tym tygodniu, po znacznym opóźnieniu, Google w końcu rozpoczął wdrażanie sieci Find My Device dla Androida. Jest, ale podkreśla również fakt, że Google i Android jako całość poważnie zaniedbały UWB.

Technologia UWB, czyli ultraszerokopasmowa, nie jest szczególnie nowa. Służy do komunikacji na bardzo krótki zasięg. Na dużą skalę jest to przydatne w przypadku szybkiej łączności na mniejszych obszarach. Ale tam, gdzie w tym przypadku użycia uwypuklono ograniczenia technologii, ta sama słabość sprawia, że ​​UWB szczególnie dobrze radzi sobie z komunikacją z pobliskimi urządzeniami w sposób, który pozwala wiedzieć, jak blisko siebie znajdują się obiekty.

W związku z tym UWB jest przydatny do takich rzeczy, jak cyfrowe kluczyki do samochodu lub „dotykanie” pobliskich urządzeń w celu interakcji z nimi. Android obsługuje tego typu zastosowania, ale wszystko zależy od sprzętu — korzystanie z tego UWB wymaga dodatkowego sprzętu poza radiotelefonami komórkowymi — a także od możliwości oprogramowania.

Google niewiele z tym zrobił.

W obecnej sytuacji z UWB nie da się nic zrobić np. w Pixelu 8 Pro, który obsługuje tę technologię. Dzieje się tak pomimo tego, że Google pakuje do tego sprzęt również w Pixel 6 Pro, 7 Pro i Pixel Fold. Jednym z niewielu miejsc, z których jest obecnie wykorzystywany, jest szybkie udostępnianie.

Usługa UWB Fast Share jest używana na niektórych urządzeniach z systemem Android

Nie zmieni się to również w przypadku sieci Znajdź moje urządzenie. Chociaż urządzenia Apple AirTag od pierwszego dnia korzystają z UWB, aby pomóc użytkownikom w określeniu dokładnej lokalizacji zagubionego przedmiotu, żaden z trackerów podobnych do AirTag ogłoszonych dla sieci Find My Device w rzeczywistości nie obsługuje UWB. Możliwe, że to się zmieni w przyszłości, ale Google nawet nie wspomniał jeszcze o obsłudze UWB dla tej sieci, więc trudno wiedzieć, jakie są plany firmy.

READ  Kindle Scribe, Halo Rise, New Echos, Fire TV

Ale na horyzoncie widać pewne zmiany.

Google potwierdził, że od tego roku tablet Pixel wkrótce będzie obsługiwał funkcję „Dotknij, aby przesyłać” w telefonach z systemem Android zgodnych z UWB i wygląda na to, że Pixel Watch 3 będzie również obsługiwać tę technologię, która umożliwi lepsze odblokowywanie telefonu, gdy oba urządzenia będą blisko siebie razem. . To naprawdę przydatne sposoby pochwalenia się technologią i wykorzystania jej w sposób, który z pewnością zauważysz.

Funkcja „Kliknij, aby wysłać” wkrótce pojawi się na tablecie Pixel

Oczywiście Google nie jest tutaj jedynym winowajcą. Już w 2020 roku Samsung wyraził zainteresowanie tym, jak ważne będzie UWB, ale od tego czasu nie zaszło to zbyt daleko. Firma nadal wyposaża w tę technologię wyłącznie swoje smartfony z najwyższej półki, a także tryb UWB Galaxy SmartTag 2 (który nie działa z większą siecią Android Find My Device).

Jaka przyszłość czeka UWB na Androida? I Nadzieje Moduły śledzące UWB to przyszłość, ale naprawdę chcę, aby Google zaczął korzystać z tej technologii, ponieważ wygląda na to, że firma w końcu zaczyna to robić. UWB ma wiele ciekawych aplikacji, z których wiele Apple już używa, ale zostały poważnie zaniedbane.

Więcej informacji o Znajdź moje urządzenie:

Podążaj za Benem: Twitterze/X, WątkiI Instagrama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.