20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dom, który król Karol kupił dla przyjaciela zmarłej królowej

Dom, który król Karol kupił dla przyjaciela zmarłej królowej

Ceglana fasada i plastikowe ramy okien znacznie różnią się od wiejskiego domu, w którym przez lata była garderobą królowej.

Ale ten bungalow o wartości 465 000 funtów z trzema sypialniami to miejsce, w którym 66-letnia Angela Kelly, jedna z najbliższych powierniczek królowej Elżbiety, może w końcu zadzwonić do domu dzięki hojności króla.

Jak podało w zeszłym roku Departament Turystyki, pani Kelly została poproszona o opuszczenie swojego domu znajdującego się na liście zabytków II stopnia na osiedlu Windsor w ciągu kilku miesięcy od śmierci Jej Królewskiej Mości w 2022 roku.

Jednak Charles postanawia spełnić obietnicę matki, że zapewni jej oddanemu pracownikowi mieszkanie na całe życie, potajemnie kupując dom.

Angela Kelly (66 l.) była jedną z najbliższych powierniczek zmarłej królowej Elżbiety
Dom w Yorkshire, który król Karol kupił dla Lady Kelly, projektantki ubiorów i osobistej asystentki zmarłej królowej

Ta posiadłość w stylu lat 80., uważana za część umowy uniemożliwiającej Kelly dzielenie się królewskimi tajemnicami, położona jest 260 mil od Berkshire w Peak District i oferuje wspaniałe widoki na wzgórza.

Uważa się, że majątek opłacony w całości z konta bankowego rodziny królewskiej w Coutts powróci do korony po śmierci pani Kelly.

Chociaż może to być pomniejszona wersja jej zabytkowego domu w Windsorze, bungalow obejmuje przestronny salon z kominkiem gazowym, przytulną jadalnię i kuchnię na otwartym planie.

Pani Kelly została poproszona o opuszczenie swojego zabytkowego domku w posiadłości Windsor (na zdjęciu) w ciągu kilku miesięcy od śmierci Jej Królewskiej Mości w 2022 r.
Królowa Elżbieta siedzi w pierwszym rzędzie na pokazie mody z Anną Wintour (trzecia po prawej), dyrektor naczelną British Fashion Council Caroline Rush (po lewej) i królewską projektantką mody Lady Kelly (druga po prawej) w 2018 r.

Pani Kelly opublikowała dwie książki o pracy dla Jej Królewskiej Mości i przypuszcza się, że otrzymała zgodę królowej na napisanie trzeciej.

Jednak zapewniając jej dom, starszy doradca pałacowy pracujący w imieniu króla zawarł w ramach umowy umowę o zachowaniu poufności.

Źródło zaznajomione z NDA nazwało to „nakazem wymiotowania”, który zabraniał Szafie używania słów „król” i „pałac” w celach komercyjnych.

Zmarła królowa uwielbiała panią Kelly i w 2018 roku dołączyła do niej i redaktorki Vogue’a, Anny Wintour, podczas London Fashion Week.

Mianowana na członka monarchii wiktoriańskiej w 2012 r., przez ostatnie dni jej życia należała do nielicznego personelu osobistego królowej. Ale Kelly często wywoływała gniew swoich kolegów i ze względu na swój temperament otrzymała przydomek „AK-47”.

READ  100 dni później pierwszy ludzki pacjent Neuralink używa teraz swojego implantu mózgowego do gry w Slay the Spire

Kiedy po śmierci królowej wróciła do Windsoru, niosąc torby z dobytkiem Jej Królewskiej Mości, zmieniono zamki w apartamentach królewskich zamku, co zakończyło jej nieograniczony dostęp.

W maju ubiegłego roku Kelly została sfotografowana, jak pakowała swój uroczy dom na północy i wyglądała na przepełnioną emocjami.