4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google wprowadza zmiany w wyszukiwarce, aby odeprzeć konkurencję i stawić czoła sztucznej inteligencji. Oto, co to oznacza.

Google wprowadza zmiany w wyszukiwarce, aby odeprzeć konkurencję i stawić czoła sztucznej inteligencji. Oto, co to oznacza.

Ten artykuł pochodzi z Wielka technologiaprogram informacyjny napisany przez Alexa Kantrowitza.

Przez wiele lat Google dominował w wyszukiwarce i miał niewielki sprzeciw. Format napotkał pewne zakłócenia. Zawsze była to tylko grupa niebieskich łączy. Wielomiliardowe umowy firmy z producentami telefonów, mające na celu pozostawienie wyszukiwarki Google jako domyślnej, również zwiększyły jej przewagę. Ale jego wygodne żerdzie faktycznie zaczynają zanikać. Pozew złożony przez Departament Sprawiedliwości USA Ujawniła swoje praktyki dystrybucyjne, otwierając ją na konkurencję wraz z zakończeniem w tym tygodniu głośnego federalnego procesu antymonopolowego. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji grożą wywróceniem do góry nogami formatu badań i zburzeniem szans.

W tej chwili Google eksperymentuje z nowymi, odważnymi zmianami, które mogą znacząco zmienić sposób wyszukiwania. W ramach testu ogłoszonego w tym tygodniu zaczęto umożliwiać użytkownikom pozostawianie publicznie widocznych opinii w wynikach wyszukiwania. że to Opcja dodana Aby śledzić określone zapytania i wysyłać Ci nowe informacje zamiast wymagać od Ciebie powtarzania wyszukiwania. W dalszym ciągu testuje generatywne wyniki sztucznej inteligencji, które odpowiadają na pytania w języku naturalnym.

„To najbardziej ekscytujący okres w całej mojej karierze” – powiedziała mi wiceprezes wyszukiwarki Google Cathy Edwards w wywiadzie udzielonym 23 października. Podcast o wielkich technologiach w tym tygodniu.

Wyszukiwarka to źródło gotówki Google. Generuje większość swoich przychodów i finansuje duże zakłady firmy. Wszystkie te rzeczy podobne do Google – produkty eksperymentalne, badania, udane projekty, zyski dla akcjonariuszy – nie byłyby możliwe bez marginesów wyszukiwania. Modyfikowanie przepisu jest ryzykowne. Wydaje się jednak, że firma jest skłonna (lub zmuszona) spróbować.

NotatkiKtóre Google uruchomiło w tym tygodniu w ramach eksperymentu, mogą być jego najodważniejszymi możliwymi modyfikacjami. Skutecznie umieszcza sekcję komentarzy online na górze strony wyników. Jeśli na przykład szukasz przepisu, który wymaga mięsa, ktoś może zostawić notatkę, w której podzieli się wegetariańską alternatywą. Znajdź witrynę internetową zawierającą aktualne informacje, a ktoś będzie mógł dodać notatkę, jeśli jest ona nieaktualna. Jeśli nawigacja po jednej witrynie jest łatwa, a inna to koszmar, możesz dodać notatkę, która pomoże innym zdecydować, którą witrynę chcą odwiedzić.

READ  Podsumowanie: czekają recenzje Dragon Quest Treasures

„Zasadniczo ludzie chcą słyszeć informacje od innych ludzi” – powiedział Edwards. Informacje zwrotne mają pomóc im w wzajemnym wskazywaniu, jak uzyskać najlepsze informacje.

Komentarze w Internecie zwykle wymykają się spod kontroli, dlatego Google podejmuje pewne środki ostrożności, aby zachować cywilny charakter w Notatkach. Edwards powiedział, że zespół przyjrzał się swoim rówieśnikom z YouTube i uporządkował sekcję niegdyś przerażających komentarzy. „Jesteśmy teraz najlepszymi przyjaciółmi” – powiedział Edwards o rodzeństwie z firmy. Spodziewaj się podobnych filtrów oraz opcji kciuka w górę i w dół w Notatkach, dzięki czemu najlepsze błędy użytkowników znajdą się na górze.

Oprócz opinii firma Google udostępniła w tym tygodniu opcję Obserwuj w wyszukiwarce, która zostanie wdrożona na całym świecie. Follow pozwoli Ci subskrybować określone zapytania i otrzymywać powiadomienia o aktualizacjach, gdy pojawią się nowe informacje. Jeśli na przykład interesują Cię smażone dania wegańskie, Google może Cię powiadomić, gdy w Internecie pojawi się nowa strona z przepisami. A ponieważ liczba filarów mediów społecznościowych, na których użytkownicy śledzą swoje zainteresowania, spada – w tym X, Facebook News Feed i Tumblr – Google ma szansę wkroczyć i wypełnić tę lukę. Edwards powiedział, że firma nie chce budować sieci społecznościowej. Ale bez niego może zapewnić podobne korzyści.

Google Badania wiedzy specjalistycznej położniczej— która dodaje odpowiedzi wygenerowane przez sztuczną inteligencję na górze stron z wynikami — wydaje się dobrze działać w ramach funkcji laboratoryjnych. „Użytkownicy są naprawdę podekscytowani tym doświadczeniem; morale jest wyższe” – powiedział Edwards. „Widzimy, że użytkownicy zadają również bardziej złożone zapytania”. Z oświadczenia wynika, że ​​SGE, jak to nazywa Google, może oferować niektóre korzyści wynikające z wyszukiwania za pomocą bot AI bez całkowitego przekształcania wyszukiwarki Google w Czat — to półmetek między znanym interfejsem wyszukiwarki Google a ChatGPT.

READ  Wygląda na to, że w ten weekend nadchodzi nowa zapowiedź Guilty Gear Strive lub DNF Duel

Google wciąż ma do rozwiązania pewne problemy z wyszukiwaniem generatywnym. Jeśli odpowiedź rozwiąże zapytanie bez konieczności przewijania strony z linkami do dołu, może to ograniczyć liczbę reklam, które użytkownik kliknie, zagrażając firmie. „Kontynuujemy reklamę i członkostwo [search] „Bardzo odrębni w Google” – powiedział Edwards. Ale Wall Street nadal będzie domagać się odpowiedzi.

Inną kwestią jest płacenie wydawcom, których informacje pojawiają się w odpowiedziach generowanych przez sztuczną inteligencję. Zrozumienie i wyświetlanie treści wydawcy w Internecie różni się od zwykłego wstawiania nagłówków i niebieskich linków i może generować mniejszy ruch do wydawców. Jednak do tej pory ustalenie, czy SGE wysyła większy, czy mniejszy ruch do wydawców, było trudne, ponieważ charakter subskrypcji SGE ogranicza zdolność Google do dokładnych pomiarów. „To doprowadza do szału naszych statystyków” – stwierdził Edwards.

Opcja prostego zablokowania indeksowania – jak to ma miejsce w przypadku wyszukiwania – wydaje się niewystarczająca, aby rozwiać obawy wydawców dotyczące SGE. Jednak jak dotąd nie wydaje się, aby ktokolwiek miał dobre rozwiązanie poza małymi umowami licencyjnymi, takimi jak OpenAI Umowa z Associated Press.

Fala potencjalnie szeroko zakrojonych zmian – Notes, SGE i Follow – może oznaczać najbardziej znaczące przeprojektowanie wyszukiwarki Google od dekady lub dłużej. Nic w technologii nie trwa wiecznie, nawet najbardziej dominujący potencjalni klienci. Google ma nadzieję, że te funkcje – i wszystko, co ma nadejść – wystarczą, aby przez jakiś czas utrzymać dominację. długi.