26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Roku mówi, że może stracić 25% swoich pieniędzy po upadku banku w Dolinie Krzemowej

Roku mówi, że może stracić 25% swoich pieniędzy po upadku banku w Dolinie Krzemowej

Nagły upadek banku w Dolinie Krzemowej zagroził ponad jednej czwartej funduszy Roku. Firma zajmująca się transmisją strumieniową miała 487 milionów dolarów, co stanowi 26 procent jej gotówki, w banku w Dolinie Krzemowej, jak ujawniła firma w raporcie. Zgłoszenie SEC Piątek.

Przyszłość tych funduszy jest teraz tak niepewna, jak były federalne organy regulacyjne Przejęty Druga co do wielkości centralna instytucja finansowa Upadek banku w historii USA. „Depozyty firmy w SVB są w dużej mierze nieubezpieczone” – napisał Roku w swoim zgłoszeniu. „W tej chwili firma nie wie, w jakim stopniu będzie w stanie odzyskać gotówkę zdeponowaną w SVB”.

W piątkowym oświadczeniu FDIC powiedział, że wypłaci „nieubezpieczonym deponentom zwrot zaliczki w ciągu następnego tygodnia” oraz że „nieubezpieczeni deponenci otrzymają zaświadczenie o zatrzymaniu pozostałej kwoty ich nieubezpieczonych środków”. Ale wciąż istnieje duża niepewność co do tego, jak długo potrwa ten proces i ile nieubezpieczonych pieniędzy ich firmy będą w stanie ostatecznie odzyskać.

Mimo to sytuacja Roku jest, przynajmniej na razie, znacznie mniej niepewna niż wielu mniejszych startupów, które polegały na bankowości Doliny Krzemowej, z których niektóre nie są teraz w stanie tego zrobić. płacić ich rachunki lub pracowników.

W zgłoszeniu SEC firma wskazała, że ​​​​ma ponad 1 miliard dolarów w gotówce w kilku innych bankach. „Jak stwierdzono w programie 8-K, spodziewamy się, że zdolność Roku do działania i wypełniania zobowiązań umownych nie ulegnie zmianie, a my nadal otrzymujemy 1,4 miliarda dolarów w gotówce i jej ekwiwalentach, które są rozdzielane między kilka dużych instytucji finansowych”, a – powiedział rzecznik Roku w oświadczeniu dla Engadget.

Choć wcześniej była mało znaną instytucją, Silicon Valley Bank był znany ze swoich bliskich relacji z założycielami startupów, którzy stanowili większość jego klientów. Ale jako Bloomberg Matt Levine WyjaśnićPoleganie banku na aktywach o stałym oprocentowaniu sprawiło, że był on wyjątkowo podatny na warunki, które ostatecznie do niego doprowadziły zatrudnienie w banku w czwartek po tym, jak prominentni inwestorzy venture capital wezwali założycieli do wyprowadzenia pieniędzy z instytucji.

READ  Raport mówi, że chmura „zderzyła się” przed wystąpieniem poważnych turbulencji

Roku nie jest jedyną dużą publiczną firmą technologiczną, która obecnie ponosi straty w wyniku krachu bankowego. Firma twierdzi, że Roblox ma 3 miliardy dolarów, czyli około 5 procent swojej gotówki, w banku w Dolinie Krzemowej Najwyższa Rada Edukacji. „Niezależnie od ostatecznego wyniku i terminu, ta sytuacja nie będzie miała wpływu na codzienną działalność firmy” – napisała w zgłoszeniu. Usługa wideo Vimeo też oświadczenie że miała „mniej niż 250 000 dolarów” w banku.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.