23 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Roku miał prawie 500 milionów dolarów w banku w Dolinie Krzemowej i nie wiedział, czy odzyska pieniądze

Nowy Jork (CNN) Roku ma około 487 milionów dolarów z 1,9 miliarda dolarów w gotówce w Silicon Valley Bank Piątek upadł Został przejęty przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów, firmę zajmującą się technologią nadawczą ujawnioną w zgłoszeniu SEC.

To około 26% środków pieniężnych i ich ekwiwalentów firmy, Rocco (ROKU) Dodając, że większość jego depozytów w banku nie jest ubezpieczona.

„Depozyty firmy w SVB są w dużej mierze nieubezpieczone” – powiedział Rocco. „W tej chwili firma nie wie, w jakim stopniu będzie w stanie odzyskać gotówkę SVB”.

Jednak Roku powiedział, że ma wystarczającą ilość gotówki i bieżących przepływów pieniężnych z operacji, aby „zaspokoić kapitał obrotowy, nakłady kapitałowe i fizyczne zapotrzebowanie na gotówkę ze znanych zobowiązań umownych na następne 12 miesięcy i dłużej”.

SVB upadł w piątek rano po oszałamiających 48 godzinach, podczas których zarządzanie bankiem i kryzys kapitałowy doprowadziły do ​​upadku drugiej co do wielkości instytucji finansowej w historii Stanów Zjednoczonych.

Kalifornijskie organy regulacyjne zamknęły pożyczkodawcę technologii i umieściły go pod kontrolą FDIC.

FDIC działa jako syndyk, co zwykle oznacza, że ​​upłynni aktywa banku, aby spłacić swoich klientów, w tym deponentów i wierzycieli.

Inne firmy muszą liczyć się z konsekwencjami

Roblox powiedział również w zgłoszeniu, że 5% z jego 3 miliardów dolarów w gotówce znajdowało się w SVB. Firma zajmująca się grami wideo powiedziała, że ​​upadek nie wpłynie na jej codzienną działalność.

Crytpo Bank BlockFi, który w listopadzie ogłosił upadłość, ujawnił, że posiadał 227 milionów dolarów w SVB w związku z ogłoszeniem upadłości w piątek. BlockFi powiedział w listopadzie, że to zrobił Wypłaty wstrzymane Po „znaczącej ekspozycji” na giełdę FTX Sama Bankmana Frieda, a także siostrzany fundusz hedgingowy Alameda.

Fundusze BlockFi w SVB nie są ubezpieczone przez FDIC, ponieważ były w funduszu inwestycyjnym rynku pieniężnego, firma dowiedziała się od syndyka masy upadłościowej na początku tego tygodnia.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ inwestorzy czekają na dane o inflacji

Producent lotniczy Rocket Lab jest właścicielem około 8%, czyli około 38 milionów dolarów, całkowitej gotówki w upadłym banku, podała firma w piątkowym oświadczeniu.