30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Rockin’ Around a Christmas Tree” na szczycie list przebojów – ostateczny termin

„Rockin’ Around a Christmas Tree” na szczycie list przebojów – ostateczny termin

Czy mogą być jakiekolwiek wątpliwości co do tego, kto naprawdę dzierży koronę Bożonarodzeniowej Królowej? Brenda Lee powraca na szczyt listy przebojów Billboard Hot 100 ze swoją piosenką „Rockin’around the Christmas Tree” 65 lat po nagraniu tej piosenki w 1958 roku.

Na liście przebojów piosenkarka znana wcześniej jako Little Miss Dynamite pobiła co najmniej kilka rekordów magazynu Billboard, w tym najdłuższy czas oczekiwania między wydaniem utworu a osiągnięciem przez niego pozycji 1. oraz najdłuższy okres między hitami danego artysty na pierwszym miejscu. W wieku 78 lat Lee staje się najstarszą osobą, która kiedykolwiek zajmowała pierwsze miejsca na listach przebojów. Rekord ten należał wcześniej do Louisa Armstronga, który miał 62 lata, gdy „Hello, Dolly” osiągnął szczyt w 1964 roku.

Lee miała zaledwie 13 lat, kiedy nagrała utwór, który stał się jednym z najpopularniejszych świątecznych klasyków, a 65. rocznicę powstania tej piosenki uczciła niezwykle aktywnie: w zeszłym miesiącu pojawiła się w pierwszym w historii teledysku do tej piosenki, w którym pojawia się muzyka country gwiazdy Tanya. Tucker i Trisha Yearwood (patrz wyżej); Zaplanowano wykonanie rockowego utworu w NBC Święta Bożego Narodzenia w Opry Emisja odbędzie się 7 grudnia.

Och, dołączyła do Tik Tok, gdzie przedstawia „sentymentalne” podejście do „Birthday Party” całemu nowemu pokoleniu słuchaczy.

W swoim dzisiejszym ogłoszeniu siostrzany magazyn Deadline, Billboard, prześledził statystyki i historię utworu napisanego przez Johnny’ego Marksa i wyprodukowanego przez legendarnego Owena Bradleya z Nashville. Chociaż piosenka została nagrana i wydana w 1958 r., piosenka znalazła się na liście przebojów dopiero w 1960 r., kiedy to osiągnęła 14. miejsce. „Rockin’” przez lata – w 2019 i 2022 r. – osiągał 2. miejsce, ale nigdy go nie osiągnął. Jeszcze nigdy na szczycie.

Przy obecnym szczycie popularności tej piosenki Lee może pochwalić się dopiero trzecią piosenką świąteczną, która zajęła pierwsze miejsce na liście przebojów (pozostałe dwie to „The Chipmunks Song” z 1958 roku autorstwa The Chipmunks z Davidem Civilem i Mariah Carey na sezonowej liście przebojów „All I Want” z 1994 roku na Boże Narodzenie „Czy jesteś”).

READ  Apple i JJ Abrams ogłosili sprint serialu telewizyjnego do jego produkcji

Ta piosenka jest moim trzecim hitem na pierwszym miejscu listy przebojów Hot 100, po „I’m Sorry” i „I Wanna Be Wanted” z lat 60.

Według magazynu Billboard swoim hitem numer 1 w tym tygodniu Lee ustanowił następujące rekordy na listach przebojów:

  • Najdłużej na pierwszym miejscu. Gary Trust z magazynu Billboard napisał: „Rockin’around the Christmas Tree” Lee pobił rekord najdłuższego czasu oczekiwania od wydania utworu – 65 lat – aż do osiągnięcia pierwszego miejsca na liście przebojów Hot 100. To przekracza 25-letnią przerwę między wydanymi piosenkami. Piosenka Careya „All I Want for Christmas Is You” została wydana w 1994 roku i osiągnęła pierwsze miejsce w 2019 roku;
  • Najdłuższy okres #1S. „Ponadto Lee przepisała rekord najdłuższego stażu artystki, który znalazł się na szczycie listy przebojów Hot 100: 63 lata, cztery miesiące i trzy tygodnie, począwszy od jej pierwszego tygodnia na pierwszym miejscu z utworem „I’m Sorry” (18 lipca Zastąpiła Carey, której przywództwo trwało 32 lata i pięć miesięcy, od pierwszego tygodnia na stanowisku (4 sierpnia 1990) swoim pierwszym singlem „Vision of Love” do ostatniego tygodnia. u góry napis „Wszystko, czego potrzebuję”. Boże Narodzenie to ostatni sezon świąteczny. ”;
  • Najdłuższa przerwa między numerami 1: „Making More History” – napisał Billboard – „oznacza najdłuższą przerwę między numerami 1 na liście 100 najlepszych: 63 lata, 1 miesiąc i 2 tygodnie pomiędzy „I Wanna Be Wanted” (24 października 2013 r.) 1960) i „Rockin’ „Wokół choinki”;
  • Najstarsza artystka numer 1: „Lee kończy 78 lat; jej nowa korona na liście Hot 100 uświetni jej urodziny obchodzone 11 grudnia” – mówi Billboard. „Staje się najstarszą artystką, która znalazła się na szczycie list przebojów, wyprzedzając Louisa Armstronga, który miał 62 lata”. Kiedy piosenka „Hello, Dolly!” W 1964 roku znalazła się na czołowych miejscach list przebojów. Wśród kobiet wyprzedziła podobnie zapracowaną Leigh Cher, która miała 52 lata, gdy „Believe” zdominowało listę Hot 100.
READ  Britney Spears odpowiada na komentarze Kelly Clarkson dotyczące Meltdown z 2007 r. - Hollywood Life

Tymczasem Cher dostała dobrą wiadomość z wakacji: „DJ gra świąteczną piosenkę” Z jej pierwszego albumu Holiday Boże Narodzeniezajmuje pierwsze miejsce na liście przebojów współczesnych programów radiowych dla dorosłych magazynu Billboard.