12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dionne Warwick, Billy Crystal i Queen Latifah na gali z wyróżnieniem Kennedy Center

Dionne Warwick, Billy Crystal i Queen Latifah na gali z wyróżnieniem Kennedy Center

WASZYNGTON, 3 grudnia (Reuters) – Słynna waszyngtońska piosenkarka Dionne Warwick, komik Billy Crystal, Barry Gibb z Bee Gees, raper i aktorka Queen Latifah oraz gwiazda opery Renee Fleming w niedzielę w Kennedy Center Honors, najwyższym amerykańskim odznaczeniu za osiągnięcia w zakresie praw człowieka . Sztuka.

Prezydent Joe Biden pochwalił twórczość pięciu artystów podczas przyjęcia w Białym Domu poprzedzającego występ.

„Sztuki performatywne to coś więcej niż dźwięk i spektakl. Odzwierciedlają to, kim jesteśmy jako Amerykanie i jako istoty ludzkie” – powiedział.

Występ rozpoczął się hołdem dla 82-letniego Warwicka, gwiazdy muzyki pop z lat 60., która sprzedała ponad 100 milionów płyt i jest znana z takich hitów jak „I’ll Never Like This Way Again” i „That’s What Friends Are For”. „piosenkę, którą nagrała w 1985 roku. Razem z Gladys Knight, Eltonem Johnem i Steviem Wonderem miała na celu podnoszenie świadomości na temat AIDS.

Producent muzyczny Clive Davis powiedział: „Po prostu nie ma piosenki, której Dionne Warwick nie mogłaby zaśpiewać”, dodając, że „inspirowała muzyków na całym świecie”. Piosenkarka Cynthia Erivo wykonała zmysłową wersję piosenki Warwicka „Alfie”.

Crystal (75 l.) jest najbardziej znana z ról w takich filmach jak „Kiedy Harry poznał Sally”, „City Slickers” i „Analizuj to”. Aktorzy Meg Ryan i Robert De Niro pojawili się na scenie, aby oddać hołd swojemu przyjacielowi.

De Niro powiedział sarkastycznie: „Masz dopiero 75 lat. Oznacza to, że zaledwie sześć lat dzieli Cię od idealnego wieku, aby zostać wybranym na prezydenta”. Biden (81 l.) ubiega się o reelekcję. Tłum ryknął.

Crystal jest aktorem i pisarzem, zdobywcą nagród Tony i Emmy, dziewięciokrotnie gospodarzem ceremonii rozdania Oscarów. Whoopi Goldberg, która również pochwaliła Crystal, powiedziała, że ​​powinien zdobyć honorowego Oscara za swoją pracę jako wieloletni gospodarz programu.

READ  Dzisiejsze słowo: Uzyskaj odpowiedź, wskazówki na 20 czerwca

Następna w kolejności była Queen Latifah (53 l.), muzyk i aktorka znana z takich filmów jak „Chicago” i „Bringing Down the House”, która w 1994 roku zdobyła nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Solowy Występ Rapowy.

„Czuję się bardzo szczęśliwa. Jestem bardzo dumna” – powiedziała reporterom. Aktorka Kerry Washington powiedziała, że ​​jej przyjaciółka jest jedną z „najlepszych raperek wszechczasów”.

Piosenkarze Tituss Burgess, Christine Baranski i Susan Graham wykonali utwór „You’ll Never Walk Alone” z broadwayowskiego przedstawienia „Carousel” na cześć 64-letniego Fleminga, słynnej sopranistki, która występowała w operach na całym świecie i zdobyła pięć nagród Grammy. .

„To dziwne” być uhonorowanym, powiedział Fleming. „To wszystko jest radością”. Pojawiła się gwiazda filmowa Sigourney Weaver i pochwaliła grę Fleminga.

Śpiewak operowy Jay Nye Bridges powiedział przed występem, że Fleming pomógł spopularyzować operę.

„Renée Fleming uczyniła operę bardziej przystępną” – powiedziała reporterom. „To się przebiło i naprawdę utorowało drogę pokoleniom takim jak ja”.

Występ zakończył się uczczeniem pamięci Gibba (77 l.), piosenkarza i autora tekstów, który występował ze swoimi braćmi Robinem i Maurice’em w zespole Bee Gees, który sprzedał ponad 220 milionów płyt. Zdobył dziewięć nagród Grammy i jako członek tria jest znany z takich piosenek jak „Stayin’ Alive” i „How Deep Is Your Love”.

Przed programem powiedział reporterom, że czuł obecność swoich dwóch zmarłych braci.

„To bardzo emocjonalne” – powiedział. „To, co wszyscy razem zrobiliśmy – kiedy byliśmy dobrzy, kiedy byliśmy dobrzy – było czymś, z czego można być dumni”.

Zespół muzyki country Little Big Town wykonał piosenkę Jeepa „Lonely Days”, piosenkarz Michael Bublé zaśpiewał „How Can You Mend A Broken Heart”, a gwiazda Broadwayu Ben Platt wykonał „Nights on Broadway”.

READ  Beyoncé świętuje 10. rocznicę wydania swojego niespodziewanego albumu

Nagrany program zostanie wyemitowany 27 grudnia w amerykańskiej telewizji CBS.

Raportowanie Geoffa Masona i Jaspera Warda. Pod redakcją Gerry’ego Doyle’a

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Jeff Mason jest korespondentem Reutersa w Białym Domu. Opisywał prezydenturę Baracka Obamy, Donalda Trumpa i Joe Bidena oraz kampanie prezydenckie Bidena, Trumpa, Obamy, Hillary Clinton i Johna McCaina. W latach 2016–2017 pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Korespondentów Białego Domu i przewodził korpusowi prasowemu w obronie wolności prasy na początku kadencji administracji Trumpa. Jego praca oraz praca WHCA została doceniona nagrodą „Freedom of Expression Award” przyznawaną przez Deutsche Welle. Jeff zadawał konkretne pytania przywódcom krajowym i zagranicznym, w tym prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi i prezydentowi Korei Północnej Kim Dzong Unowi. Jest laureatem nagrody WHCA „Doskonałość w relacjonowaniu wiadomości prezydenckich pod presją ostatecznego terminu” i jest współwłaścicielem nagrody „Breaking News” przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Biznesowych. Jeff rozpoczął karierę we Frankfurcie w Niemczech jako reporter biznesowy, zanim został zatrudniony. Podróżując do Brukseli w Belgii, gdzie zajmował się Unią Europejską, Jeff regularnie występuje w telewizji i radiu, wykłada dziennikarstwo polityczne na Uniwersytecie Georgetown i jest absolwentem Medill School of Journalism na Northwestern University oraz byłym stypendystą Fulbrighta.