20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rivian planuje sprzedać obligacje o wartości 1,3 miliarda dolarów, aby wzmocnić kapitał, podczas gdy akcje spadają

Rivian planuje sprzedać obligacje o wartości 1,3 miliarda dolarów, aby wzmocnić kapitał, podczas gdy akcje spadają

SAN FRANCISCO (Reuters) – Rivian Automotive powiedział w poniedziałek, że planuje sprzedać obligacje o wartości 1,3 miliarda dolarów, ponieważ słaby popyt i gwałtownie rosnące koszty ograniczają kryzys płynności wokół producentów samochodów elektrycznych.

Akcje Rivian spadły o około 7% w obrocie po godzinach.

W oświadczeniu Rivian powiedział, że wcześni inwestorzy otrzymają opcję zakupu dodatkowych 200 milionów dolarów obligacji do rozliczenia 13 dni po emisji obligacji.

Kapitał z tej oferty pomoże ułatwić wprowadzenie na rynek mniejszej rodziny pojazdów Rivian R2, powiedział Reuterowi rzecznik Rivian, dodając, że dług zamienny stanowi „optymalny koszt kapitału w porównaniu ze sprzedażą akcji na dzisiejszym poziomie”.

Firma z siedzibą w Irvine w Kalifornii, która produkuje elektryczne pickupy R1T i SUV-y R1S, powiedziała, że ​​jej saldo gotówkowe wystarczy na finansowanie jej działalności do 2025 roku. Na koniec grudnia odnotowała gotówkę i jej ekwiwalenty w wysokości 11,57 mld USD, w porównaniu z 13,27 mld USD na koniec grudnia. koniec grudnia kwartał. poprzednio.

Starając się obniżyć koszty, firma w zeszłym miesiącu zwolniony – tymczasowo zwolniony 6% swojej siły roboczej.

Pod koniec ubiegłego roku odłożył na półkę plany budowy samochodów dostawczych w Europie z Mercedesem (MBGn.DE), a wcześniej opóźnił do 2026 r. planowane wprowadzenie na rynek mniejszej rodziny samochodów R2 w fabryce o wartości 5 miliardów dolarów, którą buduje w Gruzji.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Rivian, który traci pieniądze na każdym wyprodukowanym przez siebie samochodzie, prognozuje produkcję w 2023 roku znacznie poniżej szacunków analityków, ponieważ boryka się z utrzymującymi się wąskimi gardłami w łańcuchu dostaw po tym, jak w zeszłym roku nie osiągnął celu.

Rivian powiedział, że obligacje będą „zielone”, co zazwyczaj daje firmom możliwość pozyskania tańszego długu od inwestorów, którzy chcą uzyskać niższe zwroty w zamian za wsparcie zielonych projektów.

READ  Firma pożyczkowa dla studentów narusza umowę o ugodzie zadłużenia: prawnicy

Obligacje Rivian zapadają w marcu 2029 r., a inwestorzy będą mieli możliwość zamiany obligacji na gotówkę lub akcje producenta pojazdów elektrycznych.

Oprocentowanie, początkowy kurs wymiany i inne warunki obligacji zostaną określone na podstawie ceny ofertowej.

Dodatkowe raporty Abhirup Roy w San Francisco i Isla Penny w Nowym Jorku; Montaż przez Leslie Adler i Chris Reese

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.