26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na Dow spadają po słabym zamknięciu rynku;  Konfiguracja akcji Tesli na Dzień Inwestora

Kontrakty terminowe na Dow spadają po słabym zamknięciu rynku; Konfiguracja akcji Tesli na Dzień Inwestora

Kontrakty terminowe na Dow spadły nieznacznie w ciągu nocy, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Firma First Solar przewyższyła zyski we wtorek wieczorem, ponieważ Nio i inni producenci pojazdów elektrycznych w Chinach opublikowali kluczowe liczby na początku środy. Akcje TSLA są przygotowywane z inwestorem Tesli w środę wieczorem.
XRajd giełdowy ma nadal ograniczony zasięg, główne indeksy spadają, a blokady ponownie zanikają. Kilka wiodących akcji wysyła sygnały kupna, podczas gdy inne się szykują. Jednak trend wzrostowy pozostaje pod presją z dużym oporem w najbliższym czasie.

Pierwszy Solar (FSLR), Firma Exxon (Akson), potworny napój (mnst), Duolingo (DUOL) i konkurent Tesli Rivian (wieś) poinformował późny wtorek. FSLR, Axon i Duolingo mogą być wykonalne w środę, podczas gdy Monster Beverage i RIVN spadają w rozszerzonym handlu

wczesna środa, Nowy (nie) opublikuje wyniki za czwarty kwartał, z Nio, Li Auto i XPeng (XPEW) Raportowanie dostaw również w lutym. Firma Li Auto uzyskała najwyższą liczbę wyświetleń w czwartym kwartale na początku poniedziałku i przedstawiła optymistyczną prognozę dostaw na pierwszy kwartał. Chiński gigant pojazdów elektrycznych i akumulatorów BYD (BYDDF) Sprzedaż lutowa musi zostać opublikowana do piątku.

Rejestracje samochodów elektrycznych w Chinach w tygodniu kończącym się 26 lutego wykazały wzrost liczby rejestracji BYD, ale nadal znacznie poniżej tempa z końca 2022 r. Nio, Li Auto i XPeng również wykazały wzrost.

Tesli (TSLALiczba rejestracji pojazdów elektrycznych w Chinach wzrosła w ostatnim tygodniu, ale nie spełniła oczekiwań, co sugeruje, że sprzedaż krajowa może spaść poniżej poziomu z czwartego kwartału pomimo głębokich obniżek cen.

Wszystkie oczy będą zwrócone na wydarzenie Tesla Investor Day, ponieważ wielkie wiadomości mają się rozpocząć w środę po zamknięciu rynku. Oczekiwana nowa platforma Tesla EV i potwierdzenie planowanej fabryki w Meksyku. Elon Musk planuje swój „Master Plan 3” i może przekazać inne wiadomości.

Akcje Tesli spadły we wtorek, ale budują potencjalnie mocne wejście.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones straciły 0,2% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,3%. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,35%.

nvidia (NVDA) złożyła wniosek o ofertę mieszaną na półce o wartości 10 miliardów dolarów. Akcje NVDA nieznacznie spadły w miarę kontynuacji handlu.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 3 punkty bazowe do 3,94%.

Kontrakty terminowe na ropę spadły.

Indeks ISM dla przemysłu za luty zostanie opublikowany o godzinie 10:00 czasu wschodniego.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Główne zarobki

Akcje FSLR wzrosły o 4% po rozszerzonych pomiarach po tym, jak First Solar odnotował mniejszą niż oczekiwano stratę w czwartym kwartale, bezpośrednie przychody i bycze perspektywy. First Solar wzrósł we wtorek o 1,8% do 169,14, w górę z 50-dniowej linii i przełamując linię trendu, zapewniając wczesne wejście bez względu na ryzyko zysku. Akcje FSLR mają 185,38 punktów kupna z płytkiej konsolidacji.

READ  General Motors ujawnia Chevroleta Blazer EV w cenie do 45 000 USD

Akcje AXON wzrosły o około 4% w późnych notowaniach, ponieważ zyski Axona przekroczyły oglądalność. Akcje firmy Taser, producenta aparatów na ciele, wzrosły we wtorek o 2,7% do 200,31. Mieści się to w przedziale 193,95 punktów kupna. Inwestorzy mogą użyć 205.09 jako alternatywnego wpisu.

Akcje MNST spadły o prawie 4% w ciągu nocy, ponieważ spadły zyski i sprzedaż Monster Beverage. Akcje spadły we wtorek o 0,55% do 101,76, poniżej 50-dniowej granicy. Akcje Monster Beverage mają 104,75 zakupów z głębokiej płaskiej podstawy 6%, będącej częścią formacji oddolnej. Giełdy wybuchły 15 lutego, ale natychmiast spadły. Gospodarstwa Stulecia (CELH), mniejszego, szybciej rozwijającego się konkurenta Monstera, w środę wieczorem.

Akcje DUOL skoczyły o prawie 8% w handlu nocnym po utracie Duolingo i przychodach przewyższających wyświetlenia, wraz ze wzrostem liczby aktywnych użytkowników. Duolingo wzrósł o 2% do 90,79, odbijając się od 200-dniowej linii i zamykając bezpośrednio na 21-dniowej linii. Akcje DUOL mogą wejść wcześnie w środę, jeśli przełamią ostry trend spadkowy uchwytu z głębokiej podstawy kubka. Oficjalny punkt kupna to 105,56.

Akcje RIVN spadły o 10%, ponieważ Rivian odnotował mniejszą niż oczekiwano stratę, ale przychody spadły. Producent luksusowych samochodów elektrycznych spodziewa się, że produkcja wzrośnie prawie dwukrotnie w 2023 roku do 50 000 pojazdów, ale to mniej niż hit. Akcje Rivian wzrosły o 4,6% do 19.30 we wtorek, ponownie powyżej 50-dniowej linii, ale znacznie poniżej 200-dniowej linii.

Wzrost na giełdzie

Rajd na giełdzie próbował zrobić postęp we wtorek, ale rozpłynął się późnym popołudniem.

Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 0,7%. S&P500 spadł o 0,3%. Nasdaq Composite spadł o 0,1 proc. Mała kapitalizacja Russell 2000 zamknęła się tuż powyżej progu rentowności.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły we wtorek o 1,8 procent do 77,05 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na ropę naftową spadły w lutym o 2,1%, co było czwartym spadkiem z rzędu.

Ceny miedzi wzrosły we wtorek o 2,2%, ale spadły o 3,1% w skali miesiąca.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 1 punkt bazowy do 3,91%, po osiągnięciu 3,98% w ciągu dnia. To wciąż o 58 punktów bazowych więcej niż dzienne minimum z 2 lutego.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt(spadek o 0,2%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities)pasować) wzrosła o 0,2%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) wzrosła o 0,1%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) znajdował się tuż powyżej progu rentowności.

Odzwierciedlając akcje z bardziej spekulacyjnymi historiami, ARK Innovation ETF (arka) wyniósł 2,1%. ARK Genomics ETF (ARKG) o 1,4%. Akcje Tesli są głównym składnikiem funduszy ETF firmy Ark Invest.

READ  Akcje w USA rosną w obliczu podwyżki stóp Fed

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME(Wzrost o 1,9% i fundusz US X Global Infrastructure Development Fund (ETF) )kolebka) wzrosła o 0,4%. Amerykański globalny samolot (Samoloty) wzrosła o 1,2%. Budownictwo mieszkaniowe SPDR S&P (XHB) wzrosła o 0,5%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(o 1,4% oraz ETF Financial Select SPDR)XLF) wzrosła o 0,2%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 0,7%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Dzień Inwestora Tesli

Dzień inwestora Tesli to środa, a wkrótce po zamknięciu rynku spodziewane są ważne wiadomości. Oto sześć dużych ogłoszeń, których szukają inwestorzy, wraz z innymi potencjalnymi wiadomościami.

Nowa platforma EV: Tesla powiedział, że ujawni szczegóły dotyczące nowej platformy EV, potencjalnie tańszego modelu, który może konkurować w Chinach i Europie. Ale ile informacji dostarczy Tesla i kiedy pojawi się nowy model? Każda tania Tesla zmierzy się już z niezliczonymi konkurentami w Chinach, zwłaszcza z BYD.

Ulepszenia modelu 3: Tesla może potwierdzić od dawna plotkowaną aktualizację Modelu 3 „Project Highland” i powiedzieć, kiedy rozpocznie produkcję.

Nowa fabryka pojazdów elektrycznych: Prezydent Meksyku powiedział we wtorek, że Tesla zbuduje fabrykę w kraju w pobliżu granicy z Teksasem. Tesla może również omówić planowaną rozbudowę fabryki w Nevadzie w celu ochrony jej baterii 4680 i zespołu Tesla Semi.

CWU 4.0: Tesla może reklamować wkrótce wprowadzony na rynek pakiet zaktualizowanego sprzętu do systemów wspomagania kierowcy w pojazdach elektrycznych Tesli, z ulepszonymi chipsetami, większą liczbą kamer i powrotem radaru. W 2016 roku Tesla powiedziała, że ​​wszystkie jej samochody elektryczne są „gotowe sprzętowo” do w pełni autonomicznej jazdy.

Sztuczna inteligencja: Elon Musk napisał we wtorek na Twitterze, że będzie pracował nad chatbotem „przeciwbudzącym”. Tesla prawdopodobnie będzie promować sztuczną inteligencję na wielką skalę, ponieważ firmy spieszą się, by grać we wszystko, co jest zdalnie związane ze sztuczną inteligencją.

Główny plan 3: Elon Musk zasugerował, że uruchomi swój trzeci „główny plan”, przedstawiając swoją wizję Tesli na nadchodzące lata. Jego drugi główny plan, wydany w 2016 roku, wciąż jest w dużej mierze listą rzeczy do zrobienia.

Tesla prawdopodobnie będzie również dyskutować o rozszerzeniu swojej działalności w zakresie magazynowania energii. Istnieją również spekulacje, że gigant EV ogłosi wykup akcji TSLA.

Akcje Tesli

Akcje Tesli spadły we wtorek o 0,9% do 205,71, po wzroście o 5,5% w poniedziałek. Zapas prawdopodobnie ma wzór kubka z uchwytem sięgającym początku listopada (lub bardzo niski uchwyt na podstawie rozpoczynającej się we wrześniu). Może to oznaczać 217,75 punktów kupna. Ale inwestorzy być może będą musieli poczekać, aż akcje TSLA wyczyszczą swoją 200-dniową linię, obecnie nieco powyżej 221.

Akcje Tesli podwoiły się z najniższego poziomu na rynku bessy 0f 101,81 z 6 stycznia. I wiele z tego odzwierciedla szum dnia inwestora Tesli. Ile kosztuje ta dobra wiadomość?

READ  Ropa naftowa rośnie o 2 USD za baryłkę z powodu ryzyka związanego z dostawami w związku z trwającą awarią Keystone

Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy miał stosunkowo spokojną sesję, która ponownie zanikała wraz z zamknięciem.

S&P 500 spadł poniżej swojej 50-dniowej linii po zaledwie odzyskaniu tego poziomu w poniedziałek. Linia 200-dniowa to niewiele mniej.

Nasdaq Composite również odnotował nieco niższe notowania, notując powyżej swojego 200-dniowego maksimum i najniższego poziomu od 21 dni.

Dow Jones, który pozostawał w tyle w ostatnich miesiącach, spadł do najniższego poziomu od dwóch miesięcy i najgorszego zamknięcia od początku listopada.

Indeks Russell 2000, który wygląda lepiej niż indeksy głównych spółek, osiągnął opór na 21-dniowej linii ruchomej podczas drugiej sesji z rzędu.

Niektóre akcje blue chipów pokazały we wtorek sygnały kupna, w tym Gospodarstwa rezerwacyjne (BKNG), Stosowane materiały (AMAT), leżaki na zewnątrz (pokład) I Metaplatformy (meta).

Ale rajd rynkowy jest nadal pod presją.

Indeksy S&P 500 i Nasdaq muszą utrzymać swoje obecne poziomy i odzyskać 21-dniowe linie wraz z Russell 2000. Dodatkowym oporem będą szczyty z początku lutego. Jednak rentowność 10-letnich obligacji skarbowych i dolara amerykańskiego również oscylują poniżej kluczowych poziomów. Jeśli rentowności i dolar wzrosną, akcje prawdopodobnie ucierpią.

Rynek może być wstrzymany, dopóki inwestorzy nie otrzymają nowej porcji ważnych danych ekonomicznych z Fed. Lutowy raport o zatrudnieniu zostanie opublikowany dopiero 10 marca, a lutowy raport o inflacji CPI ma zostać opublikowany w następnym tygodniu.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Rajd na giełdzie odbywa się w bardzo wąskim przedziale. Główne indeksy spadły z dziennych maksimów drugiej sesji z rzędu.

Ponieważ S&P 500 i Nasdaq znajdują się poniżej swoich 21-dniowych linii i istnieje ryzyko przekroczenia kolejnych kluczowych poziomów, nadszedł czas, aby uzbroić się w cierpliwość w przypadku dużej pozycji pieniężnej. Nie daj się ponieść mocnemu otwarciu.

Ale jeśli rajd rynkowy pokaże nową siłę, inwestorzy będą chcieli być przygotowani ze swoimi listami obserwacyjnymi.

Sieci Arista (sieć), Trix (AYX) I Zjednoczone linie lotnicze (UALPrzykłady budowanych zapasów, w pobliżu oficjalnych punktów zakupu lub wczesnych wpisów. Podobnie jak akcje Tesli.

Nie zaniedbuj również akcji, które wykazują względną siłę, nawet jeśli nie mają jeszcze wyraźnego punktu kupna.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i monitorowania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś