15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rezygnacje denerwują Twittera, gdy Elon Musk próbuje przekonać niektórych pracowników do pozostania

Rezygnacje denerwują Twittera, gdy Elon Musk próbuje przekonać niektórych pracowników do pozostania

godzinę temu Termin mija w czwartek że Elona Muska Twitter dał swoim pracownikom możliwość decydowania, czy zostać, czy odejść z pracy, a firma zajmująca się mediami społecznościowymi wydawała się być w rozsypce.

Pan Musk i jego doradcy odbyli spotkania z niektórymi pracownikami Twittera, których uznali za „kluczowych”, aby powstrzymać ich przed odejściem, powiedziały cztery osoby zaznajomione z rozmowami. Według tych osób i wewnętrznych e-maili, które widział The New York Times, wysyłał mylące wiadomości na temat polityki firmy dotyczącej pracy zdalnej i wydaje się łagodzić swoje stanowisko w sprawie niedopuszczania ludzi do pracy z domu przed ostrzeżeniem ich przełożonych.

Dwie osoby powiedziały, że cały czas napływają rezygnacje. Ludzie powiedzieli, że do godziny 17:00 czasu wschodniego setki pracowników Twittera zdecydowało się odejść z trzymiesięcznymi odprawami. Twitter ogłosił później e-mailem, że zamknie „nasze budynki biurowe” i wyłączy dostęp do odznak pracowniczych do poniedziałku.

Wyjścia dodały zamieszania, jakiego doświadczył Twitter, odkąd 51-letni Musk zakończył swoją pracę Przejęcie za 44 miliardy dolarów W zeszłym miesiącu. Miliarder ma odłożyć połowę Spośród 7500 pełnoetatowych pracowników Twittera, Dysydenci zwolnieni Powiedziała pracownikom, że muszą być „bardzo twardym rdzeniem”, aby firma odniosła sukces.

W środę pan Musk dał pozostałym pracownikom Twittera niecałe 36 godzin na opuszczenie lub zobowiązanie się do zbudowania „haku na Twittera 2.0”. Powiedział, że ci, którzy odejdą, otrzymają napiwek po zakończeniu służby przez trzy miesiące. Przedstawił to posunięcie jako sposób na zwiększenie konkurencyjności firmy, chociaż środek ten dał również możliwość obniżenia kosztów i oczyszczenia firmy z niezadowolonych pracowników.

Zwolnienie tak wielu pracowników w tak napiętym okresie wywołało pytania o to, jak Twitter może nadal skutecznie działać. Pięć osób powiedziało, że chociaż pan Musk sprowadził kilku inżynierów i menedżerów z innych swoich firm, takich jak producent samochodów elektrycznych Tesla, wielu dopiero zaczyna przyspieszać działanie serwisu społecznościowego.

Na Twitterze hashtag #RIPTwitter zaczął pojawiać się, gdy użytkownicy zastanawiali się, czy usługa przestanie działać. Jedni wywieszali nagrobki z napisem, że pan Musk zabił służbę, inni żartowali, że został tylko jeden pracownik. Niektórzy użytkownicy powiedzieli, że migrują do innych serwisów społecznościowych.

Pan Musk i Twitter, który nie ma już działu komunikacji, nie odpowiedzieli na prośby o komentarz. Ale w tweecie pod koniec czwartku pan Musk żartował, ile zapłacił firmie zajmującej się mediami społecznościowymi.

READ  Inflacja w Wielkiej Brytanii wzrasta do 10,1% napędzana przez ceny żywności

Twitter boryka się nie tylko z wewnętrznymi wyzwaniami dotyczącymi własności pana Muska. W czwartek siedmiu demokratycznych senatorów wezwało Federalną Komisję Handlu do zbadania, czy firma naruszyła od tego czasu umowę o ochronie prywatności konsumentów zawartą z agencją. Pan Musk przejął kontrolę. List był następstwem rezygnacji dyrektorów ds. bezpieczeństwa Twittera w zeszłym tygodniu po tym, jak Musk zmienił niektóre praktyki firmy w zakresie bezpieczeństwa danych.

Ustawodawcy napisali, że te „zgłoszone zmiany w wewnętrznych recenzjach Twittera i praktykach w zakresie bezpieczeństwa danych” narażają konsumentów na „ryzyko”. Byli wśród nich senatorowie Richard Blumenthal z Connecticut, Elizabeth Warren z Massachusetts i Cory Booker z New Jersey.

Rzecznik Federalnej Komisji Handlu odmówił komentarza. Agencja powiedziała wcześniej, że „śledzi najnowsze wydarzenia na Twitterze z głębokim niepokojem”. Pan Musk powiedział, że planuje przestrzegać umowy o ochronie prywatności.

Jeff Seibert, były szef ds. produktów konsumenckich na Twitterze, nazwał sytuację firmy „smutną” i „rozczarowującą” oraz powiedział, że przywództwo pana Muska spowodowało „zmieszanie” użytkowników, reklamodawców i pracowników. Powiedział, że Twitter, który od dawna cierpi z powodu nękania i dezinformacji na swojej platformie, „od dekady znajduje się w centrum wiru”.

„Ze wszystkich firm, które nie potrzebują więcej dramatu, jest to Twitter” – dodał Seibert.

Po tym, jak pan Musk poprosił pracowników o podjęcie decyzji, czy zostać, czy odejść, pracownicy otrzymali w środę dokument zawierający pytania i odpowiedzi na temat pakietów wyjazdowych. Najczęściej zadawane pytania, widziane przez Times, rozpoczynają się stwierdzeniem Ostrzeżenie, panie Musk Była to „oficjalna komunikacja firmowa” i „nie była to próba wyłudzenia informacji”.

„Jak widzieliście, Twitter jest na początku ekscytującej podróży” – czytamy w dokumencie.

W często zadawanych pytaniach dodano, że pracownicy będą musieli „maksymalizować pracę w biurze” i „pracować w godzinach niezbędnych do wykonywania pracy zgodnie z najwyższymi standardami”, w tym wczesnym rankiem, późnym wieczorem i w weekendy.

W czwartek rano wewnętrzny system przesyłania wiadomości Slack na Twitterze wydawał się stosunkowo cichy, według dwóch pracowników i dzienników widzianych przez The Times. Zespół pana Muska spędził część tego tygodnia na przeglądaniu wiadomości lub tweetów krytycznych wobec niego i firmy, co doprowadziło do Zastrzelenie około dwudziestu robotników Wtorek.

Niektórzy pracownicy Slack mieli pytania dotyczące pakietów odpraw lub tego, czy ich praca byłaby „gwarantowana”, gdyby zgodzili się pozostać „z nowym Twitterem”. Jeden z pracowników opublikował tekst piosenki Pink Floyd „Wish You Were Here”, podczas gdy inni prosili o odpowiednie adresy e-mail do spraw HR, zgodnie z wiadomościami widzianymi przez The Times.

Na Blind, platformie społecznościowej, na której anonimowi użytkownicy rozmawiają o swoich miejscach pracy, ankieta przeprowadzona wśród prawie 250 osób podłączonych do Twittera wykazała, że ​​około 73 procent wolało wziąć odprawę niż zostać. Dwie osoby powiedziały, że osoby, które zdecydowały się zostać, nadal wierzą w misję Twittera polegającą na udzielaniu ludziom głosu lub mają wizy związane z ich pracą lub innymi powodami osobistymi.

W czwartkowe popołudnie pan Musk wysłał e-mail, w którym wydawał się wycofywać ze swojego stanowiska w sprawie pracy z domu. Wcześniej powiedział, że wszyscy pracownicy Twittera muszą przychodzić do biura, aby pracować co najmniej 40 godzin tygodniowo.

READ  Pracownicy Mercedes-Benz w Alabamie żądają głosowania w sprawie uzwiązkowienia

Ale w swojej notatce, którą widział The Times, pan Musk napisał: „Jeśli chodzi o pracę zdalną, wszystko, co jest wymagane do zatwierdzenia, to aby twój kierownik wziął odpowiedzialność za zapewnienie doskonałego wkładu”.

E-mail dotarł kilka godzin po byłym pracowniku Twittera pozew sądowy Firma twierdziła, że ​​nowa polityka pana Muska dyskryminuje pracowników niepełnosprawnych.

Kilka minut później pan Musk wysłał kolejną wiadomość e-mail do pracowników, mówiąc, że menedżerowie są na haczyku za to, że nie kłamali na temat solidnej pracy jako przykrywki dla pracowników do pracy z domu.

„Każdy menedżer, który fałszywie twierdzi, że ktoś wykonuje świetną robotę lub że dana rola jest niezbędna, zdalna lub nie, zostanie usunięty z firmy” – napisał.

Trzy osoby powiedziały, że zespół pana Muska odbył również spotkania z niezdecydowanymi pracownikami, którzy odgrywają kluczową rolę w operacjach Twittera, próbując przekonać ich do pozostania. Pan Musk powiedział w swoim programie, że wie, jak wygrywać i że każdy, kto chce wygrać, powinien do niego dołączyć, powiedział ktoś, kto z nim rozmawiał.

Podczas jednego z tych spotkań niektórzy pracownicy zostali wezwani do sali konferencyjnej w biurze w San Francisco, a inni wezwani przez wideokonferencję. Gdy minął termin 17:00, niektórzy z dzwoniących zaczęli się rozłączać, najwyraźniej decydując się na odejście, nawet gdy pan Musk kontynuował rozmowę, powiedziały dwie osoby zaznajomione ze spotkaniem.

Niektórzy pracownicy znajdowali czas na opowiadanie kiepskich dowcipów. W nowojorskim biurze Twittera gigant telewizyjny pokazał we wspólnej przestrzeni wątek Twittera z tego tygodnia, w którym inżynier Twittera poprawił wypowiedź pana Muska na temat firmy. Potem pan Musk zwolnił inżyniera.

W Slacku kolejni pracownicy zaczęli ogłaszać swoje rezygnacje. Ich pożegnalne notatki zostały powitane potokiem pozdrawiających emotikonów.

„Poznałem tu wielu przyjaciół” – napisał jeden z pracowników w liście, do którego dotarł The Times. „Zawsze będę pamiętał dobre czasy na twtr”.

Na początku tego miesiąca pracownicy Twittera stracili dostęp do firmowej poczty e-mail i wewnętrznego systemu przesyłania wiadomości, zanim zostali oficjalnie powiadomieni o zwolnieniach. Z kolei pracownicy, którzy odeszli, powiedzieli, że nadal mogą korzystać z wewnętrznych systemów kilka godzin po tym, jak powiedzieli, że odchodzą.

Kate Konger Współudział w przygotowywaniu raportów.