19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Recenzja albumu: Podwójny album Taylor Swift „The Tortured Poets Department” „Is Daggers owinięty w kołysankę”

Recenzja albumu: Podwójny album Taylor Swift „The Tortured Poets Department” „Is Daggers owinięty w kołysankę”CNN

Proszę zająć swoje miejsca, ponieważ oficjalnie zwołano posiedzenie Sekcji Torturowanych Poetów Taylor Swift, niespodziankato ogromny podwójny album składający się z 31 utworów.

Pierwsza zdobywczyni nagrody Grammy wydała w piątek swój długo oczekiwany, jedenasty album studyjny, który pojawił się w Apple Music na jakiś czas przed planowaną północą premiery. O 2 w nocy czasu wschodniego Swift niespodziewanie wydała dodatkowy album zawierający 15 utworów zatytułowany „TTPD: The Anthology”.

Debiutancki album „Tortured Poets Department”, składający się z 16 utworów, na pozór pozwala na odprężenie i wyluzowanie, ale jeśli zwrócisz uwagę na tekst – jak robią to najbardziej dokładni Swifties – odkryjesz chaotyczny, złożony strumień świadomości gdy Swift radzi sobie z falami złamanego serca, tęsknoty, złości i autorefleksji.

Jednym z wielu przykładów jest dwunasty utwór z albumu, „loml” – co w Internecie można przetłumaczyć jako „miłość do mojego życia” – w którym Swift śpiewa: „Szkoda, że ​​nie pamiętam, jak zdobyliśmy prawie wszystko”. Po zaśpiewaniu frazy „Love of my life” na końcu piosenki zakończyła słowami: „Jesteś stratą mojego życia”.

Oznaczanie spadku albumu, Swift książki Że album to „wybór nowych dzieł, które odzwierciedlają wydarzenia, opinie i uczucia ulotnej i fatalnej chwili – takiej, która była zarówno ekscytująca, jak i smutna w równym stopniu” – napisała w piątek na swojej zweryfikowanej stronie na Instagramie.

„Ten okres w życiu autora już się zakończył, a rozdział został zamknięty i zamknięty, nie ma już czego mścić i nie ma już rachunków do wyrównania, gdy rany się zagoją. „Po bliższym zastanowieniu okazuje się, że jest tego sporo z nich to samookaleczenie” – napisała. „Pisarka jest głęboko przekonana, że ​​nasze łzy stają się święte w postaci atramentu na kartce papieru. Kiedy opowiemy naszą najsmutniejszą historię, możemy się od niej uwolnić, a potem od wszystkiego, co nam pozostaje za nimi kryje się udręczona poezja.

READ  Meghan Markle i książę Harry na spacerze ze Spotify — Deadline

Piosenki, w których Swift wybrała swoich współpracowników, to tylko niektóre z najważniejszych punktów albumu. Ósmy singiel z albumu „Florida!!!” With Florence + The Machine to wspaniałe połączenie dwóch wyjątkowych głosów, które łączą się ze sobą, a charakterystyczny dla Florence Welch melancholijny styl śpiewu uzupełnia zakres wokalny Swift w melodyjnym utworze.

„Fortnight”, główny singiel albumu z udziałem Post Malone'a, to dynamiczna pierwsza piosenka i być może najbardziej chwytliwa na płycie. „Kocham cię, to rujnuje mi życie” – śpiewa w zamyśleniu Swift, a gładki wokal Post Malone odbija się echem jej własnego.

Według Swift teledysk do „Fortnight” zostanie wydany w piątek o 20:00 czasu wschodniego książki W czwartek na swojej stronie na Instagramie napisała, że ​​jest „wielką fanką” Post Malone’a „ze względu na jego twórczość, doświadczenia muzyczne i utwory, które tworzy, które na zawsze zapadają w pamięć”.

Jack Antonoff i Aaron Dessner, dwaj autorzy tekstów i współpracownicy Swifta, są autorami wielu piosenek na całym albumie, a Swift jest jedynym autorem dwóch utworów – „My Boy Only Breaks His Favourite Toys”. i „Kto się mnie boi, mały?”

„Anthology”, który ukaże się w najbliższy piątek, zawiera wcześniej ogłoszone ekskluzywne dodatkowe utwory winylowe „The Black Dog”, „The Albatross”, „The Bolter” i „The Manuscript”, a także kilka innych nowych.

„Tortured Poets Oath” pojawia się w ramach bijącej rekordy i nagrodzonej Grammy trasy Swift „Eras Tour”, która odbyła się na początku tego roku, a która jest na dobrej drodze do przekroczenia oczekiwań w zakresie sprzedaży i transmisji strumieniowych.

„To prawdopodobnie najbardziej oczekiwany album, jaki kiedykolwiek widziałem w mojej karierze” – powiedział Tom Polman, dyrektor programowy i prezes wytwórni Radio SercePowiedział CNN w niedawnym wywiadzie. „To nie tylko wydarzenie muzyczne, to wydarzenie popkulturowe, o którym, jak sądzę, wszyscy w Ameryce będą rozmawiać i wspólnie świętować”.

READ  „Dancing With the Stars”: 16 par występuje w sezonie 31 po raz pierwszy w Disney Plus. Kto przeżył, a kto został wyeliminowany?

Jak podaje Spotify, album ukazał się w czwartek Większość wcześniej zapisanych albumów W historii platformy do strumieniowego przesyłania muzyki.

W czwartek podczas wydarzenia aktywującego bibliotekę Spotify w The Grove w Los Angeles Swifty powiedziała CNN: „Mam przeczucie, że da nam wszystko na tym albumie i naprawdę nie mogę się tego doczekać. Powiem: Mam wrażenie, że jest to trochę opóźnione o kilka lat, więc jestem gotowy, aby ten Album powiedział jej całą prawdę.

W lutym Swift ogłosiła wydanie albumu podczas ceremonii rozdania nagród Grammy, jednocześnie otrzymując nagrodę dla najlepszego popowego albumu wokalnego za „Midnights” w 2022 roku.

„To było dla mnie naprawdę ratunek” – powiedziała Swift o „Tortured Poets” podczas lutowego koncertu w Melbourne, jak wynika z wideo. Zrzuty ekranu Opublikowano w mediach społecznościowych.

„To, przez co przechodziłam i o czym pisałam, w pewnym sensie przypomniało mi, dlaczego pisanie piosenek jest tym, co utrzymuje mnie w życiu” – powiedziała.

Elizabeth Wagmeister z CNN przyczyniła się do powstania tej historii.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.