20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Raport o ofertach pracy pokazuje 428 000 zdobytych miejsc pracy: Aktualizacje na żywo

Raport o ofertach pracy pokazuje 428 000 zdobytych miejsc pracy: Aktualizacje na żywo


Od

Dane opóźnione o co najmniej 15 minut

Źródło: Zestaw faktów


Akcje spadły w piątek, po pracowitym tygodniu, w którym rynek rósł, a następnie szybko się załamywał, ponieważ inwestorzy skupili się na złych wiadomościach w ostatniej aktualizacji rynku pracy w USA.

Po spadku o ponad 1 procent we wczesnym obrocie, S&P 500 odrobił straty i spadł prawie o pół procenta. Kursor spadł 3,6 procent Czwartek po rekonwalescencji 3 procent W środę jest teraz na dobrej drodze, aby odnotować piąty z rzędu cotygodniowy spadek.

W tym roku Wall Street niepokoi się szybkością, z jaką Rezerwa Federalna wycofa swoje wsparcie dla gospodarki, podnosząc stopy procentowe i zmniejszając posiadane obligacje. Te posunięcia sprawiają, że ryzykowne inwestycje stają się mniej atrakcyjne, kończąc lata niskich stóp procentowych i polityki mającej na celu utrzymanie przepływu środków pieniężnych przez system finansowy, które pomogły napędzać masowy wzrost cen akcji.

W piątek Ministerstwo Pracy poinformowało, że pracodawcy dodali 428 000 miejsc pracy w kwietniuŚrednia stawka godzinowa była o 5,5% wyższa niż przed rokiem. Podczas gdy raport wykazał, że zatrudnienie pozostaje odporne, ekonomiści twierdzą, że silny rynek pracy i rosnące płace mogą skłonić bank centralny do bardziej agresywnych podwyżek stóp procentowych.

Szczególnie niepokojące jest to, że wyższe płace mogą prowadzić do wzrostu inflacji, ponieważ firmy przenoszą wyższe koszty zatrudnienia na klientów. To z kolei może spowodować, że pracownicy będą żądać wyższych płac, co spowoduje spiralę zwyżkową.

Bank Centralny w środę Podwyższenie stóp procentowych o pół punktu procentowegot, największy wzrost od 2000 r. Przemawiając po ogłoszeniu, Jerome H. Powell, prezes Rezerwy Federalnej, na rynku pracy, a w szczególności Rekordowa liczba ofert pracy Jeśli chodzi o liczbę bezrobotnych, to powodem, dla którego decydenci robią się w ostatnich miesiącach coraz bardziej agresywni.

READ  Dyrektor generalny UPS twierdzi, że kierowcy dostawczy będą zarabiać średnio 170 000 dolarów w ramach nowo ratyfikowanej „historycznej” umowy, ale jeden z kierowców twierdzi, że to „trochę przesada”

Widać, że rynek pracy jest niezrównoważony; „Widać, że brakuje siły roboczej” – powiedział Powell. W kwietniu opisał rynek pracy jako “Niezrównoważone gorąco. „

Fed próbuje spowolnić popyt, zwiększając koszty pożyczania pieniędzy, ale inwestorzy obawiają się, że Fed doprowadzi gospodarkę do recesji.

„Kwietniowe dane o zatrudnieniu potwierdzają pogląd prezesa Powella, że ​​rynek pracy jest niezwykle napięty i grozi spiralą wzrostu cen płac” – napisała w notatce po raporcie Kathy Bostancik, główny ekonomista USA w Oxford Economics.

Reakcja na raport o zatrudnieniu była widoczna również na rynku obligacji. Rentowność 10-letnich Treasuries, zastępująca oczekiwania inwestorów co do stóp procentowych, wzrosła do 3,1 proc. z 3 proc. dzień wcześniej.