27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wewnątrz wielkich planów Twittera Elona Muska

Wewnątrz wielkich planów Twittera Elona Muska

Elona Muska Nigdy nie zostałem oskarżony o mały sen. Odkrył na nowo co najmniej dwie branże dzięki Tesli, swojej firmie produkującej samochody elektroniczne i SpaceX, swojej firmie rakietowej — a teraz jego ambicje zmierzają do Przejęcie Twittera o wartości 44 miliardów dolarów.

Pan Musk, najbogatszy człowiek na świecie, w ostatnich dniach udzielił inwestorom promocji, przedstawiając swoje wielkie – niektórzy mogliby powiedzieć niewiarygodne – plany dotyczące Twittera i jego cele finansowe. Prezentację otrzymał „New York Times”. Oto zapowiedź tego, co według Muska będzie służyć mediom społecznościowym w nadchodzących latach.

W swojej promocji Musk twierdził, że zwiększy roczne przychody Twittera do 26,4 miliarda dolarów do 2028 roku, w porównaniu z 5 miliardów dolarów w zeszłym roku.

Pod rządami Muska reklamy spadną do 45 procent całkowitych przychodów, z około 90 procent w 2020 roku. W 2028 roku reklamy przyniosą 12 miliardów dolarów przychodów i około 10 miliardów dolarów w ramach subskrypcji, wynika z dokumentu. Inne przychody mogą pochodzić z działalności biznesowej, takie jak licencjonowanie danych.

Pan Musk planuje zwiększyć liczbę użytkowników Twittera dzięki usługom takim jak Twitter Blue, gdzie użytkownicy płacą 3 dolary miesięcznie, aby dostosować swoje wrażenia z aplikacji. Według platformy prezentacyjnej, Musk spodziewa się 69 milionów użytkowników Twitter Blue do 2025 roku.

Według dokumentu Twitter przyniesie 15 milionów dolarów z działalności płatniczej w 2023 r., a do 2028 r. wzrośnie do około 1,3 miliarda dolarów. Dzisiejsza działalność płatnicza firmy, obejmująca napiwki i zakupy, jest znikoma. Pojawiły się spekulacje, że Musk może oferować możliwości płatności na Twitterze, ponieważ pomógł spopularyzować PayPal, usługę płatności cyfrowych.

READ  Czy istnieje potrzeba nowej platformy, pyta Elon Musk. Po krytyce wolności słowa na Twitterze

Zgodnie z dokumentem, po tych wszystkich zmianach Musk spodziewa się, że będzie w stanie podnieść średni przychód Twittera na użytkownika – kluczowy wskaźnik dla firm zajmujących się mediami społecznościowymi – do 30,22 USD w 2028 r. z 24,83 USD w zeszłym roku.

Według dokumentu, do 2025 r. Musk spodziewa się, że Twitter będzie zatrudniał 11 072 pracowników. to byłoby z Około 7500 dzisiaj.

Ale w międzyczasie Musk spodziewa się, że liczba ta będzie się zmieniać, wzrastając do 9225 pracowników w 2022 r., a następnie zmniejszy się do 8332 pracowników w 2023 r., po czym ponownie wzrośnie. Pan Musk prawdopodobnie zwolni pracowników w ramach swojej kadencji, zanim sprowadzi nowe talenty w dziedzinie inżynierii, powiedziała osoba zaznajomiona z sytuacją. Oczekuje się, że do 2028 r. koszty wynagrodzeń w oparciu o zapasy wzrosną do nieco ponad 3 mld USD, z 914 mln USD w 2022 r.

Twitter doda około 13 miliardów dolarów długu w ramach planu wykupu Muska. Oczekuje jednak, że dług zostanie spłacony jako wolny przepływ pieniężny – miara tego, ile pieniędzy firma musi obsłużyć – ma wzrosnąć do 3,2 miliarda dolarów w 2025 roku i 9,4 miliarda dolarów w 2028 roku, zgodnie z platformą prezentacyjną. Zgodnie z dokumentem, wolne przepływy pieniężne wzrosną nawet przy wzroście kosztów operacyjnych i kosztów.