28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rakesh Jonghunwala, indyjski bohater Warrena, umiera w wieku 62

Rakesh Jonghunwala, indyjski bohater Warrena, umiera w wieku 62

MUMBAJ (Reuters) – Inwestor giełdowy Rakesh Jonghunwala, nazwany Indianinem Warren Buffett z majątkiem 6 miliardów dolarów, zmarł wcześnie w niedzielę w wieku 62 lat, powiedziała jego rodzina.

Jhunjhunwala, dyplomowany księgowy z pustynnego stanu Radżastan, zaczął inwestować w akcje jeszcze na studiach, a następnie prowadził firmę giełdową RARE Enterprises.

„Rakesh Ji zmarł w otoczeniu swojej rodziny i bliskich współpracowników” – powiedział Reuterowi członek rodziny, używając określenia szacunek.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Przyczyna śmierci nie została od razu ogłoszona.

Jhunjhunwala, promotor najnowszej indyjskiej linii lotniczej, bardzo taniej Akasa Air, pojawił się na swojej publicznej imprezie inauguracyjnej. Zostawił żonę i troje dzieci.

Biznesmeni i bankierzy z indyjskiej stolicy finansowej, Bombaju, którzy współpracowali z nim przez ponad 30 lat, twierdzą, że doskonałe umiejętności komunikacyjne Jhunjhunwala pomogły małym inwestorom zrozumieć rynek akcji. Jego rozeznanie w gospodarce i korporacjach uczyniło go popularną osobowością telewizyjną.

Zakłady Jhunjhunwala obejmują wiele firm zarządzanych przez Tata Group, jeden z największych indyjskich konglomeratów. Obejmuje to Tata Motors (TAMO.NS)Tytan, producent zegarków (TITN.NS)Tata Komunikacja (TATA.NS) Indyjska firma hotelarska (IHTL.NS)która prowadzi Taj Hotels.

Inne inwestycje obejmują finansowanie mieszkaniowe Indiabulls (INBF.NS)Gwiazda Ubezpieczenia Zdrowotnego (STAU.NS) I Bank Federalny (FED.NS)

Starsi politycy i liderzy biznesu opłakiwali jego śmierć za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Rakesh Jonghunwala był niezwyciężony” – napisała na Twitterze premier Narendra Modi.

„Pełen życia, inteligentny i wnikliwy, pozostawił po sobie niezatarty wkład w świat finansów. Był również bardzo pasjonatem postępu Indii. Jego śmierć jest bolesna. Moje kondolencje dla jego rodziny i fanów”.

Modi zakończył „Om Shanti”, modlitwą o pokój.

Uday Kotak, dyrektor generalny Kotak Mahindra i przyjaciel z czasów szkolnych, powiedział, że Jhunjhunwala „uważał, że akcje Indii są niedowartościowane” i miał rację.

READ  Partia Konserwatywna Borisa Johnsona ponosi kolejną porażkę wyborczą. wykończenie krzesła na imprezę

„Niesamowicie bystry w zrozumieniu rynków finansowych” – napisał na Twitterze. „Rozmawialiśmy regularnie, a nawet więcej podczas COVID. Będziemy za tobą tęsknić Rakesh!”

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Ruphama Jane i M. Sriram w Bombaju i Dzień Maryinmay w Bengaluru; Montaż przez Jacqueline Wong i Williama Mallarda

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.