28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

1 zabity i 36 rannych w eksplozji fajerwerków na rynku w Erewaniu

1 zabity i 36 rannych w eksplozji fajerwerków na rynku w Erewaniu

EREWAN, Armenia (AFP) – W niedzielę potężna eksplozja przebiła się przez magazyn fajerwerków na popularnym targu w stolicy Armenii, zabijając co najmniej jedną osobę, raniąc 36 innych i powodując duży pożar.

Ponad trzy godziny po wybuchu, który miał miejsce wczesnym popołudniem na targu w Surmalo, strażacy pracowali nad zgaszeniem pożaru, który wysłał pióropusz dymu nad centrum Erewania. Ratownicy i wolontariusze w cywilnych ubraniach szukali ofiar, które mogły zostać uwięzione pod płytami z betonu i poskręcanego metalu.

Reporter Associated Press na miejscu zdarzenia widział dwie osoby wyciągane z gruzów – kobietę z kontuzją nogi i młodego mężczyznę, który wydawał się nieprzytomny. Minister ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Armen Bambukhshian powiedział, że dwie siostry zostały wyciągnięte żywcem spod gruzów.

Fajerwerki nadal eksplodowały, gdy strażacy i ratownicy pracowali przez gęsty dym.

Rynek, około dwóch kilometrów (ponad milę) na południe od centrum miasta, słynie z niskich cen i różnorodności towarów.

Nie było żadnej wiadomości o przyczynie fajerwerków.

Rzecznik ministerstwa ds. ratownictwa Ike Kostanian powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych to jedna osoba zginęła, a 36 zostało rannych, ale nie jest jasne, czy ktoś pozostał pod gruzami. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 26 osób zostało zabranych do szpitala. 11 z nich to nieletni.

READ  Henry Kissinger mówi, że Ukraina powinna odstąpić terytorium Rosji, aby zakończyć wojnę