28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Puka Nacua z Rams umacnia status OROY, zbliżając się o kilka centymetrów do debiutanta

Puka Nacua z Rams umacnia status OROY, zbliżając się o kilka centymetrów do debiutanta

ENGLEWOOD, Kalifornia – Po powołaniu do draftu debiutanta Los Angeles Rams, Pukki Nacuy, miał proste cele.

„Myślałem o tym, jak sobie poradzę na tyle dobrze, aby wyjść na boisko, czy będę zawodnikiem specjalnego zespołu i jak sobie z tym poradzę” – powiedział Nacua.

Nie skupiał się na łącznej liczbie jardów w sezonie i „zdecydowanie nie” na tym, jak blisko mógłby być rekordu w zdobywaniu jardów przez debiutanta.

Jednak dziewięcioma łapami na 164 jardy i przyłożeniem w czwartkowym meczu z New Orleans Saints, w którym zwyciężył 30:22, Nacua w dalszym ciągu notował liczby, które popchnęły go do ofensywnej rozmowy o Debiutantu Roku, choć znajdował się za czołowymi zawodnikami z drużyny Houston Teksańczycy. Rozgrywający C.J. Stroud. Nacua potrzebuje 147 jardów w dwóch ostatnich meczach Rams, aby uzyskać najwięcej od debiutanta w historii NFL.

Trener Rams Sean McVay powiedział, że Stroud miał „wspaniały rok”, ale Nacua „dostanie mój głos”.

„Jest naprawdę wyjątkowy” – powiedział McVay. „Ale najlepsze w nim jest to, że nie przejmuje się takimi rzeczami. Martwi się, że będzie po prostu świetnym kolegą z drużyny i będzie stale poprawiał swoją grę. [I] Absolutnie kocham ten zespół. To jedna z tych osób, które naprawdę lubisz.”

Nacua w tym sezonie zanotował 96 chwytów na odległość 1327 jardów i pięć przyłożeń, w tym sześć meczów, w których zdobył co najmniej 100 jardów odbiorczych.

READ  The Braves podpisali dwuletni kontrakt z Tylerem Matzkiem

W tym sezonie Stroud wykonał 62,4% podań na 3631 jardów i 20 przyłożeń. Jego łączny przebieg zajmuje szóste miejsce wśród wszystkich rozgrywających w tym roku, mimo że rozegrał zaledwie 13 meczów. Stroud znajduje się obecnie w stanie wstrząśnienia mózgu i nie grał w 15. tygodniu.

Według ESPN Stats & Information, w czwartek Nacua rozegrał swój trzeci mecz, w którym zdobył 150 jardów, co czyni go zaledwie piątym zawodnikiem w historii NFL, który dokonał tego w pierwszych 15 meczach w karierze. Bill Groman, będący rekordzistą w zdobywaniu jardów jako debiutant, w 1960 roku zdobył cztery jardy w pierwszych 15 meczach.

Pomimo czwartkowego indywidualnego sukcesu Nacua, zapytany o występ w OROY, szybko skierował rozmowę na temat tego, co ten mecz oznaczał dla drużyny.

„Myślę, że to wspaniale” – powiedziała Nakoa. „To zabawne, gdy moja rodzina wysyła rzeczy, ale to chyba nie jest mój główny cel. Fajnie jest być częścią każdego meczu piłkarskiego, który rozegraliśmy, odkąd mogliśmy wrócić z pożegnania. „I jaki był trener Radzimy, jakie mecze rozegramy w grudniu i które tak naprawdę rozpoczęły dla nas play-offy. Więc w pewnym sensie nastawienie na play-off było naprawdę fajne. Jednak zdecydowanie jest to coś, do czego nie jestem przyzwyczajony. „Gramy pod koniec grudnia, więc szukamy sposobów, aby się do tego dostosować. Ale było mnóstwo zabawy”.